SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Gartner: mobilná platforma Samsung KNOX je veľmi bezpečná

Tlačové správy
0

Mobilné bezpečnostné riešenie Samsung KNOX predinštalované na mnohých mobilných zariadeniach bolo spoločnosťou Gartner[1] v správe „Zabezpečenie mobilných operačných systémov a zariadení: porovnanie platforiem[2]“ hodnotené už po štvrtýkrát za sebou. Samsung Knox 3.2 bol ohodnotený stupňom „Strong“ (silný) v 27 z 30 kategórií a je jediným riešením, ktoré získalo toto hodnotenie vo všetkých kategóriách firemne riadeného zabezpečenia. V správe zverejnenej 6. mája 2019 posudzuje spoločnosť Gartner bezpečnostné riešenia rôznych dodávateľov.

Spoločnosť Gartner v správe porovnáva základné bezpečnostné funkcie operačného systému, ktoré sú zabudované do rôznych platforiem mobilných zariadení, a taktiež schopnosti podnikového riadenia.

Samsung Knox sa skladá z radu obranných a bezpečnostných mechanizmov, ktoré poskytujú ochranu pred votrelcami, škodlivým softvérom a inými zlomyseľnými útokmi. Zabezpečenie platformy Samsung Knox začína už vo výrobnej fáze implementáciou dôveryhodného hardvérového prostredia. Ďalej spočíva v prísnych bezpečnostných kontrolách, ktoré sa robia pri zavádzaní systému, a v nepretržitom monitorovaní integrity zariadenia počas prevádzky.

Na základe tejto elementárnej bezpečnostnej architektúry, ktorá je prínosom ako pre spotrebiteľov, tak pre podniky, vyvíjame komplexné riešenie pre mobilné podnikanie, od konfigurácie a zriaďovanie až po správu, zabezpečenie a údržbu zariadenia. Platforma Knox for Enterprise sa v mnohých krajinách používa v prostredí verejnej správy a získala celosvetovo viac bezpečnostných certifikácií[3] než všetky ostatné mobilné riešenia.

 

Samsung

Všetky autorove články
knox Samsung bezecnost Gartner platforma system

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať