SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Google Bard už dokáže pristupovať do služieb Gmail, Dokumenty, Mapy a ďalšie

Technológie
0

Google oznámil významnú aktualizáciu svojho konverzačného chatbota Bard a rozšíril jeho možnosti o prepojenie s najobľúbenejšími aplikáciami a službami spoločnosti Google na zvýšenie produktivity. Cieľom je zvýšiť užitočnosť systému Bard pri každodenných úlohách a zároveň vyriešiť obavy týkajúce sa presnosti. Bard teda môže priamo pristupovať k informáciám z aplikácií, ako sú Gmail, Dokumenty, Mapy, Lety a YouTube, a poskytovať tak komplexnejšie a viac personalizované odpovede v rámci konverzácie.

Napríklad pri plánovaní výletu môže teraz Bard automaticky získať príslušné dátumy, informácie o lete, trasy a odporúčania na prehliadku – to všetko v rámci jednej konverzácie. Verejné spustenie aplikácie Bard v marci ukázalo faktické nepresnosti v mnohých jej odpovediach. Google dúfa, že integrácia s jeho vyhľadávačom pomôže Bardovi stať sa presnejším. Používatelia teraz môžu kliknúť na tlačidlo Google it a overiť si fakty v odpovediach Barda na základe indexovaných webových informácií.

Spoločnosť tiež uľahčila využitie konverzácií iných používateľov s Bardom. Keď teraz niekto zdieľa konverzáciu s Bardom s používateľom prostredníctvom verejného prepojenia, prijímajúca osoba môže pokračovať v konverzácii a klásť Bardovi ďalšie otázky na danú tému alebo použiť čet ako východiskový bod pre svoje vlastné nápady. Google tiež rozširuje prístup k existujúcim funkciám v anglickom jazyku, ako je napríklad možnosť nahrávať obrázky pomocou funkcie Lens, získavať obrázky v odpovediach vyhľadávania a upravovať Bardove odpovede do viac ako 40 jazykov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Nové funkcie Barda sú síce stále obmedzené, ale poukazujú na budúcnosť, v ktorej asistent s umelou inteligenciou môže plynule spájať konverzačné schopnosti so službami, ako je e-mail a dokumenty, a zvyšovať tak produktivitu. Ako sa bude Bard ďalej zlepšovať, môže sa integrovať aj s ďalšími ponukami spoločnosti Google, ako je kalendár, fotografie a analytika.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať