Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Google ide agresívnejšie do hardvéru. Pripravuje lacnejšiu verziu smartfónu Pixel 3 a vlastné smart hodinky

0

Aké pokračovanie bude mať rad Pixel spoločnosti Google? Podľa nedávnej správy novín Nikkei Asian Review by doň mali pribudnúť lacnejší smartfón a smart hodinky. Podľa japonských novín Google plánuje v roku 2019 „agresívny tlak na hardvér“ a dúfa, že vďaka lacnejšiemu telefónu Pixel naplno využije vratké postavenie Applu na rozvíjajúcich sa trhoch.

Ako poznamenáva web 9to5Google, nie je to nečakané. Unikli už fotografie a videá o Pixel 3 Lite, ktorý by mal mať 5,6-palcový displej IPS, 4 GB RAM, 32 GB úložného priestoru, plastové puzdro a procesor strednej triedy  Snapdragon 670. Nikkei k tomu dodáva, že bude stáť údajne menej ako najlacnejší smartfón Applu iPhone XR s cenou 749 USD. Skoršia správa webu Android Police hovorila, že Pixel 3 Lite a Pixel 3 XL Lite uvedie Verizon už na jar.

Okrem toho Nikkei tvrdí, že Google vydá tento rok novú verziu inteligentného reproduktora Google Home spolu s novou bezpečnostnou kamerou a „smart hodinkami, ktoré budú konkurovať Apple Watch“. Prvé dve predikcie vyzerajú hodnoverne. Technologický gigant už vo februári minulého roka integroval firmu Nest, aby mohol vyrukovať s novou bezpečnostnou kamerou.

Vytvoril aj niekoľko variantov smart reproduktora Google Home vrátane Mini, Max a Home Hub. Preto ďalšia verzia v tomto roku nie je neočakávaná. Ale nové smart hodinky sú iná káva. Je to zložitejšia záležitosť a fanúšikovia Googlu na to už nejaký čas čakajú. Evan Blass dokonca predpovedal, že spoločnosť predstaví Pixel Watch už na minuloročnom jesennom podujatí.  

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google smart Watch hodinky smartfon telefon Pixel dizajn Android hardver

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať