PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Google vydal 14 nových tém pre Chrome

1

Google v týchto dňoch po prvýkrát vydal  súpravu 14 oficiálnych tém pre svoj prehliadač Chrome. Témy sú dostupné v internetovom obchode Chrome a môže si ich nainštalovať každý používateľ prehliadača Chrome kliknutím na tlačidlo.

Témy sa líšia vo farebnom štýle, siahajú od tmavých po svetlé a od jasných ružových až po veľmi kontrastné varianty. Ich názvy sú: Just Black, Slate, Oceanic, Ultra Violet, Classic Blue, Banana, Black & White, Honeysuckle, Rose, Serenity, Sea Foam, Marsala, High Contrast Colorful, a Pretty in Pink.

Témy sú kompatibilné so staršími i novšími používateľskými rozhraniami prehliadača Chrome, niektoré však nemusia fungovať v staršom používateľskom rozhraní pre-v69.

Chrome síce už niekoľko rokov podporuje témy, ale doteraz ich vytvárali vývojári a zanietení fanúšikovia. Teraz sú teda po prvýkrát k dispozícii oficiálne témy. Je to dosť prekvapujúce, pretože tím Google Chrome dosiaľ  neprejavoval veľký záujem o podporu tém. Obrat prišiel koncom minulého roka, keď sa objavila správa, že Google začal pracovať na tmavej téme (Dark Mode) pre Chrome v operačných systémoch Mac a Windows.

Aktivácia natívneho režimu Dark Mode v Chrome si však aj v súčasnosti vyžaduje, aby používatelia pridávali do spustiteľných súborov Chrome špeciálne príznaky. Naproti tomu nové témy sa dajú oveľa jednoduchšie nainštalovať.

Zdroj: zdnet.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
Google Chrome tema prehliadac

1 komentár

tomu hovorim win-win reakcia na: Google vydal 14 nových tém pre Chrome

15.2.2019 11:02
chrome beta 73 pada ako hnile hrusky, ale zato si tam mozem nahodi oficialny skin.
win-win
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať