SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

HONOR Magic4 Pro – pokročilé funkcie na nakrúcanie videa

0

Výkonný obrazový procesor HONOR Image Engine podporuje niektoré zaujímavé a užitočné počas nahrávania videa. Umožňuje 10-bitové nahrávanie videa v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu s podporou režimu LOG Video Recording, teda akéhosi ekvivalentu RAW formátu pri filmovaní, čo umožňujú využitie celého dynamického rozsahu snímača a možnosti širokých úprav farieb a kinematického LUT (Look up Table), po našom interpretačnú tabuľku prevodu farieb. A práve na tieto funkcie sa zameriame.

LUT je transformačná tabuľka, na vstupe ktorej sú číselné hodnoty odtieňa pôvodnej farby a na výstupe odtieňa farby, ktorá ju nahradí. V princípe teda môžete akýkoľvek odtieň farby nahradiť ľubovoľným iným bez toho, aby ste ovplyvnili ostatné farby. Používa sa to napríklad na zachovanie farby pleti pri farebných úpravách, prípadne môžete zmeniť farbu niektorého objektu a podobne. Prípadne ak niektoré scény nakrúcate smartfónom a iné kamerou, či bezrkadlovkou, LUT umožňuje zjednotiť farebné podanie. Tí čo nakrúcajú videa len smartfónom si určite pomyslia, že to nepotrebujú. Ale aj smartfón má viac zadných fotoaparátov s rôznymi objektívmi a rôznymi snímačmi a nie vždy sa podarí dosiahnuť rovnaké podanie farieb.  Obzvlášť viditeľné a u niektorých smartfónov aj rušivé je to pri  využívaní takzvaného hybridného zoomu, keď sa počas zoomovania pri filmovaní prepínajú jednotlivé fotoaparáty.

Smartfón HONOR Magic4 Pro má certifikáciu IMAX Enhanced. Je to zvukový a obrazový štandard, ktorý spoločne vytvorili spoločnosti IMAX a DTS. Cieľom štandardu je poskytnúť používateľom vysokokvalitný zvukový a vizuálny zážitok. Zariadenia s certifikátom IMAX Enhanced spĺňajú prísne výkonnostné normy pre režimy zobrazenia, rozlíšenie, farby, jas, kontrast a vernosť zvuku. HONOR Magic4 Pro vďaka formátom Magic-Log a 3D LUT, ktoré vyladili hollywoodski koloristi, umožňuje nahrávať videá v kvalite ako v kine pomocou bežného smartfónu. Videokamera HONOR Magic4 Pro disponuje funkciami HONOR Magic-Log a AI Film Effects, ktoré ponúkajú dynamický rozsah a bohatý farebný výraz pri snímaní videa.

Kamera HONOR Magic4 Pro prináša ako prvá na svete 10-bitový záznam videa Log 4K pri 60 snímkach za sekundu, čím prekonáva priemyselný štandard. Vďaka tomuto bezkonkurenčnému formátu v mobilnej videografii môžu používatelia ľahko vytvárať zábery vo vysokom rozlíšení s výnimočnou čistotou a plynulosťou. Videá vytvorené vo vysokom rozlíšení poskytujú používateľom viac priestoru na úpravy, či už v smartfóne, alebo v počítači pomocou programov na editovanie videa ako napríklad DaVinci Resolve, ktorý využívame v redakcii.

Formát záznamu, ktorý sa bežne používa na nakrúcanie profesionálnych filmov, umožňuje používateľom vylepšiť vzhľad svojich videí o filmové farebné tóny a HDR brilantnosť. Vďaka funkcii Cinematic 3D LUT (Look Up Table) podporuje kamera HONOR Magic4 Pro pokročilú grafiku a ovláda sýtosť, jas a kontrast, aby pomohla používateľom natáčať a upravovať videá vo vynikajúcich farebných tónoch vhodných pre filmy. To umožňuje začínajúcim filmárom vniesť do svojho každodenného obsahu farby a náladu v hollywoodskom štýle.

Po zapnutí režimu videa sa používateľovi automaticky odporučí vhodná paleta LUT na základe snímanej scény.

LUT 1 – Klasika Na základe filmového materiálu Kodak Vision a farebného systému ARRI Alexa. Prirodzený a atraktívny vzhľad.
LUT 2 - Slnečné lúče Diela vytvorené pomocou tejto palety LUT, ktorá je založená na " zlatavom " vzhľade zaliatom slnkom, vyjadrujú hrejivé pocity, ktoré sa často používajú vo filmoch zo 70. rokov minulého storočia.

LUT 3 – Zaostrenie Jedinečná čierna, biela, pleťové tóny a sýta červená. Ideálne na dramatické osvetlenie v prítomnosti červených alebo teplých tónov pleti.

LUT 4 – Bravura Na základe filmového materiálu Kodak Vision Premiere. Táto paleta LUT poskytuje väčšiu sýtosť, hlbšiu čiernu, studené tiene a teplé svetlá. Možno vytvoriť veľmi atraktívny vzhľad s pridanou dramatickosťou a farbou, vhodný najmä na fotografovanie architektúry.

LUT 5 – Oslnenie Inšpirované filmovým materiálom Fuji. Táto paleta LUT vytvára jasné farby, stredný kontrast a menej tepla. Je vhodný do mnohých podmienok, najmä pre farebné vonkajšie scény.            

LUT 6 – Čistota Táto paleta LUT je inšpirovaná populárnymi kórejskými a japonskými filmovými štýlmi. Prináša jasný, chladný tón so zvýraznenou čiernou, ktorý je ideálny na vyjadrenie sviežich a elegantných pocitov.

LUT 7 – Nostalgia Táto paleta LUT bola inšpirovaná Wesom Andersonom. Ponúka teplé tóny, mierne desaturované farby a stredný kontrast. Je vhodný pre širokú škálu stredne jasných až jasných svetelných scenárov.             

LUT 8 – Pochmúrnosť Táto paleta LUT vytvára azúrové tóny vyplnením svetiel a prenikaním do čiernej, čím vytvára pocit naliehavosti a vnáša okamžité napätie do tmavších scén.       

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
LUT Look up Table

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať