SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

HTC EXODUS 1 prináša prvý blockchainový smartfón s prístupom k decentralizovanému webu

0

Spoločnosť HTC informovala, že používatelia smartfónu HTC EXODUS 1 môžu už dnes aktualizovať svoje zariadenie a získať tak prístup k decentralizovanému webu. Prvý blockchainový telefón to umožní pomocou prehliadača Opera.

Ide o ďalší krok na ceste k ochrane súkromia a bezpečnosti užívateľských dát. Výrobca navyše predstavil ďalšie decentralizované aplikácie, s ktorými blockchainový telefón dokáže pracovať a oznámil rozšírenie distribúcie.

Decentralizovaný web umožní priamy prístup k informáciám a službám bez veľkých korporácií v úlohe sprostredkovateľa, ktorý ťaží zo zverených dát. Decentralizácia ľuďom vráti moc spravovať svoje dáta nezávisle a získať z vytvoreného obsahu maximum. Tento prístup umožní autorom priamu distribúciu ich obsahu, bez toho, aby museli veľkú časť zisku odvádzať spoločnostiam, ktoré ho ukladajú a využívajú.

Hnutie za Web 3.0 podporuje aj vývojársky tím HTC EXODUS. Ten uvoľnil Management API ku kľúčom peňaženky Zion s vybranými partnermi, ktorých cieľom je ochrana užívateľských dát. Prvým z partnerov, ktorý API využíva, je spoločnosť Opera. Tá dáva užívateľom možnosť zabezpečiť pomocou HTC EXODUS 1 digitálny majetok.

Prepojenie s peňaženkou Zion umožňuje spravovať digitálne cennosti, vykonávať transakcie a tiež sa prihlasovať k rôznym službám. Kľúče pritom zostávajú bezpečne uložené v zariadení.

Významným príkladom spojenia prehliadača Opera a peňaženky Zion je možnosť vykonávať mikroplatby za obsah webových stránok. Prostriedky tak dostane priamo autor, ktorý sa môže oprostiť od štandardného obchodného modelu veľkých mediálnych spoločností, usilujúcich o maximálny počet kliknutí na reklamu.

Prvý blockchainový telefón na svete si vyslúžil vrelé prijatie krypto komunity. Jeho kvality ocenil aj zakladateľ meny Ethereum Vitalik Buterin. Výrobca sa preto rozhodol rozšíriť jeho dostupnosť aj pre užívateľov, ktorí kryptomenu nevlastnia.

Tým prinesie HTC EXODUS 1 predovšetkým bezpečie a možnosť preskúmať nový internet vrátane toho, čo ponúka. Od marca preto bude telefón možné zakúpiť pomocou bežných mien. V USA bola cena stanovená na 699 USD. Fanúšikovia kryptomeny môžu smartfón naďalej získať za BTC, ETH, LTC a teraz tiež za Binance token BNB.

Nové decentralizované aplikácie
Spoločnosť oznámila aj podporu platformy Decentraland a hry Etheremon, ktoré využívajú tokeny ERC-721. Tie môžu používatelia najnovšie ukladať vo svojej peňaženke Zion. Ďalšími partnermi, ktorí obohacujú ponuku decentralizovaných aplikácií pre EXODUS 1, sú aj nasledovné projekty:
• Blockfolio: Najpopulárnejšie aplikácie pre sledovanie vývoja kryptomenového portfólia.
• Numbers: Riešenie umelej inteligencie pre zariadenia, ktoré s užívateľským súhlasom zbierajú dáta o spánku, pohybe, ale aj vodičskom správaní. Tá dokáže vytriediť a pripraviť pre odoslanie tretím stranám za účelom získania personalizovaných služieb.
• Nodl: Poskytovateľ pripojenia pre internet vecí, ktorý v nadchádzajúcich mesiacoch bude využívať SDK peňaženky Zion.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
HTC smart telefon smartfon Blockchain bezpečnosť ochrana sukromie web online Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať