HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť

1

Spoločnosť HTC oznámila, že v treťom štvrťroku tohto roka umožní predbežný prístup ku svetovo prvému blockchain telefónu menom Exodus. Novinka ponúkne prístup k decentralizovaným aplikáciám v blockchainových sieťach, extrémnu bezpečnosť i offline peňaženku pre digitálny majetok a kryptomenu.

Zároveň HTC predstavilo aj nových partnerov pre rozvoj blockchainového ekosystému. Sú nimi spoločnosť Bitmark, zaoberajúca sa ochranou a podporou digitálneho vlastníctva prostredníctvom technológie blockchain a spoločnosť Animoca, distribútor prvý a najpopulárnejší zberateľské NFT hry Cryptokitties, v ktorej si už dnes zberatelia z celého sveta vymieňajú mačičky za stovky tisíc dolárov.

Výrobca tak pokračuje vo svojej vízii navrátiť užívateľom a tvorcom obsahu kontrolu nad ich dátami a aplikáciami, keďže dnešné zákony na ochranu osobných údajov a autorských práv zlyhávajú. Pre získanie predbežného prístupu sa môžu fanúšikovia projektu Exodus registrovať na adrese htcexodus.com. Špecifikácie a ďalšie detaily o zariadení budú oznámené v nasledujúcich mesiacoch.

Prvá aplikácia už pre HTC U12+
Zrodenie kryptomien Bitcoin a Ethereum so sebou prinieslo myšlienku digitálnych cenností a nezameniteľných tokenov (NTFS - non-fungible tokens). Spoločnosť HTC čerstvo oznámila partnerstvo s autormi Cryptokitties, prvou a najpopulárnejšou NFT hrou využívajúcou technológiu blockchain. Tá existuje v sieti Ethereum a bude exkluzívne distribuovaná na vybraných smartfónoch HTC, z ktorých prvým bude HTC U12 +.

Mobilné telefóny sú najrozšírenejším digitálnym zariadením v histórii ľudstva, a tak sú ideálnou platformou pre vytvorenie distribučných kanálov pre všetkých autorov, ktorí ponúkajú digitálny tovar a decentralizované aplikácie. Partnerstvo s Cryptokitties poskytne základ unikátneho digitálneho trhoviska a obchodu s mobilnými krypto hrami.

Zobrazit Galériu

Whispr communications s.r.o.

Všetky autorove články
Blockchain smartfon HTC telefon technológie dáta peniaze aplikácia bitcoin kryptomena Digital

1 komentár

HTC reakcia na: HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť

16.7.2018 08:07
Vzhledově vypadá hezky. Kdysi jsem HTC mobily kupovala, ale pak tato značka přestala nějak bavit. Tohle je určitě dobrá inovace a zákazníky co se o krypto zajímají to třeba osloví, mě tedy asi ne. Spíše nechám svoji měnu koupenou na ccshopu bezpečně ležet v Trezoru.
Reagovať

Pridať komentár