SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Hlasový asistent Bixby je teraz k dispozícii vo viac než 200 krajinách sveta

Tlačové správy
0

Hlasový asistent Bixby, s ktorým je v súčasnosti možné komunikovať v americkej angličtine a kórejčine, je teraz dostupný aj na Slovensku a v Českej republike.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dnes oznámila, že hlasový asistent Bixby je odteraz dostupný vo viac než 200 krajinách a teritóriách po celom svete a milióny spotrebiteľov tak môžu využívať výhody inteligentnejšej interakcie so svojimi telefónmi. Okrem Južnej Kórei a Spojených štátov teraz získavajú spotrebitelia v krajinách celého sveta vrátane Veľkej Británie, Austrálie, Kanady a Južnej Afriky možnosť využívať inteligentné rozhranie telefónu, ktoré im umožní robiť veci rýchlejšie a jednoduchšie. Hlasový asistent bude dostupný v angličtine aj na Slovensku a v Česku.

Hlasový asistent Bixby, ktorý aktuálne podporuje americkú angličtinu a kórejčinu, umožňuje používať inteligentný telefón efektívnejšie a prispôsobiť jeho ovládanie pomocou funkcie Rýchle príkazy. Táto funkcia dovoľuje jednoducho vytvoriť vlastný hlasový príkaz, ktorý sa dá použiť namiesto sekvencie pozostávajúcej z jedného alebo viacerých príkazov. Môžete napríklad použiť príkaz „dobrú noc“, ktorý funguje ako skratka pre zapnutie režimu „nerušiť“, nastavenie budíka na 6:00 a aktivácia nočného režimu zobrazenia.

Bixby rozumie aj bežnej reči a je schopný rozoznať, kedy kladiete otázky a kedy zadávate príkazy.  Pokiaľ napríklad zhotovíte fotografiu a potom asistentovi Bixby poviete: „pošli poslednú fotku mame“, Bixby porozumie príkazom, ktoré sa týkajú rôznych aplikácií, a bude taktiež vedieť, akú fotografiu máte namysli a pošle ju vašej matke. Vďaka tomu, že Bixby rozumie prirodzenému jazyku, je ovládanie telefónu jednoduchšie a oveľa intuitívnejšie. Vďaka interaktívnej technológii strojového učenia pomocou neurónových sietí sa Bixby bude postupom času zdokonaľovať, pretože sa naučí rozpoznávať vaše osobné preferencie a spôsob reči.

Hlasový asistent Bixby je jedinečný v tom, že ide o inteligentné rozhranie, nie len o samostatnú aplikáciu. Akonáhle je do ktorejkoľvek aplikácie pridaná podpora Bixby, je možné prostredníctvom Bixby vykonať prakticky akúkoľvek operáciu, ktorú je v danej aplikácii možné vykonať pomocou ovládania hlasom, dotykom alebo textom.

Hlasový asistent Bixby je integrovaný priamo do nastavenia telefónu, kde môžete meniť vlastnosti telefónu, napr. nastavenie časového limitu obrazovky alebo zobrazovanie všetkých oznámení tak, aby ste neboli rušený v tom, čo práve robíte.

„Milióny zákazníkov po celom svete majú teraz prístup k novému a inteligentnému spôsobu komunikácie so svojím telefónom,“ uviedol Injong Rhee, výkonný viceprezident a vedúci oddelenia výskumu a vývoja, softwaru a služieb divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Rozšírenie schopností hlasového asistenta Bixby je prvým krokom v postupnom zavádzaní jeho funkcií. V budúcnosti bude mať Bixby schopnosť učiť sa, aby mohol ponúknuť inteligentnú a individuálnu interakciu a bezproblémové pripojenie na viacerých zariadeniach.“

Samsung plánuje pokračovať v sprístupňovaní Bixby aj v ďalších krajinách a v pridávaní podpory ďalších jazykov, zariadení, funkcií a aplikácií tretích strán. Vďaka ďalšiemu obohateniu mobilnej skúsenosti a širšej ponuke riešení môže stále viac užívateľov ľahšie a inštinktívnejšie komunikovať so svojimi zariadeniami a ovládať nainštalované aplikácie a služby.

Od dnes si môžu užívatelia telefónov Galaxy S8 a S8+ aktivovať funkciu hlasového asistenta Bixby stlačením tlačidla Bixby a pridať sa tak k tým, ktorí už túto funkciu používajú. Na telefónoch Galaxy S8 a Galaxy S8+ si teraz Bixby aktivujete tak, že stlačíte špeciálne tlačidlo, alebo jednoducho poviete „Hi, Bixby“.

Samsung Electronics Co.

Všetky autorove články
Bixby Samsung

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať