SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Holografické displeje s rozlíšením 8K raz asi nahradia tradičné televízory

0

Startup Looking Glass Factory odhalil svoj prvý produkt s názvom Looking Glass 8K Immersive Display. Je určený pre podnikový segment, ale spoločnosť pripravuje podobné zariadenie aj pre spotrebiteľov. Displej ponúka spôsob, ako zobraziť 3D diela ako hologramy bez potreby použitia náhlavných súprav na virtuálnu realitu.

Looking Glass Factory už prv uviedol dva menšie holografické displeje s uhlopriečkou 8,9 a 15,6 palca, ktoré boli určené predovšetkým vývojárom. Nový displej má 32-palcovú obrazovku a hĺbku 4 palce, ale je schopný zobraziť hologramy s oveľa väčšou vnímanou hĺbkou. Na vytváranie hologramov využíva horizontálnu paralaxu so 45 prvkami a dokáže zobraziť spolu 33 miliónov pixelov, no všetky ich nikdy neuvidíte naraz.

Pozorovací uhol je 50 stupňov, čo je podľa tvorcov dosť na to, aby sa viacerí spolupracovníci mohli pozerať na hologramy súčasne. Looking Glass 8K Immersive Display sa dodáva spolu s počítačom schopným vykresliť holografický obsah a so senzorom Leap Motion, ktorý reaguje na diváka.
Cena produktu ešte nebola oznámená, no CEO spoločnosti Shawn Frayne hovorí, že bude stáť viac ako ich súčasný 15,6-palcový displej, ktorý predáva za 6000 dolárov. „Je to produkt na podnikovej úrovni,“ uviedol.

Looking Glass Factory nie je jediná spoločnosť vyvíjajúca holografické displeje. Vlastný prototyp predstavila aj firma Light Field Lab. Podobne ako Looking Glass chce vyrábať takéto displeje pre spotrebiteľov. Napokon by holografické displeje mohli nahradiť klasické televízory. Podľa Frayna je uvedenie spotrebiteľských holografických displejov „otázka rokov, nie desaťročí“.

Zdroj: variety.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
displej 4K televizor kvalita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať