SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Honor Magic V2 / Najtenšia skladačka bez kompromisov

0

 Skladacie smartfóny s ohybným displejom boli a sú smerované na ľudí, ktorí chcú prezentovať fascinovanie technológiami a zaujať jedinečným štýlom. Doterajšie modely bez ohľadu na výrobcu boli vždy tak trochu o kompromisoch. Tie sa týkali buď výkonu, fotoaparátov, alebo výdrže batérie. Kompromisom bola aj hrúbka smartfónu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Honor Magic V2 je skladací smartfón bez kompromisov. Konštruktérom sa podarilo vymyslieť mechanizmus pántu, ktorý umožnil, aby Honor Magic V2 v zloženom stave mal hrúbku len 9,9 mm, takže v čase písania recenzie je to najtenší dovnútra skladací smartfón na svete. Má hmotnosť len 231 g. Na malej hrúbke sa významne podieľajú aj ďalšie technologické inovácie, predovšetkým duálne kremíkovo-uhlíkové batérie s priemernou hrúbkou iba 2,72 mm. Smartfón má tri zadné plnohodnotné fotoaparáty, výkonnú čipovú súpravu a batériu s kapacitou 5000 mAh. Drobný kompromis je len absencia odolnosti proti vode. V balení je plastový kryt zadnej steny a pántu, ktorý má praktickú kovovú vyklápaciu nožičku, ktorú využijete napríklad pri pozeraní videa na vonkajšom displeji v polohe na šírku.

Pánt je vyrobený z titánovej zliatiny technológiou 3D tlače. Mal by vydržať 400 000 cyklov roztvorenia a zatvorenia, aspoň takto to uvádza výrobca. Ťažko povedať, či tento garantovaný počet cyklov sa týka len mechanizmu kĺbu, alebo aj ohybného displeja. Pánt spoľahlivo drží v akejkoľvek polohe. Konštruktéri si veľmi dobre poradili aj s tlačidlami. V zatvorenom stave sú všetky na pravej strane, po otvorení je dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti na ľavej strane a zapínacie tlačidlo s integrovanou čítačkou odtlačkov na pravej strane. Napriek tomu, že tlačidlo je veľmi úzke, rozpoznávanie je rýchle a spoľahlivé.

Vonkajší displej má rozlíšenie 1060 × 2376 pixelov a pomer strán 20:1. Keďže práve tento displej sa bude používať na pohotové získanie informácií, má maximálny jas až 2500 nitov, čo zaručuje dobrú čitateľnosť aj na priamom slnečnom svetle. Vnútorný displej má po roztvorení uhlopriečku 7,92 palca a rozlíšenie 2156 × 2344 px. Subjektívne pôsobí obraz na obidvoch displejoch výborne, s trochu výraznejšie saturovanými farbami. Vonkajší displej je chránený odolným sklom z nanokryštálov druhej generácie. Vnútorný ohybný displej chráni fólia. Pri testovaní som si uvedomil, že na väčšinu úkonov mi stačil vonkajší displej, takže smart­fón som roztváral, len keď som potreboval mať dve okná aplikácií vedľa seba, pri kontrole dokumentov a čítaní elektronických kníh. Len postupne som si uvedomoval, že väčšia plocha vnútorného displeja sa výborne hodí takmer na všetky aplikácie aj na prehliadanie webového obsahu či sociálnych sietí. Regulácia jasu podsvietenia displejov využíva PWM (impulzovú frekvenčnú moduláciu) na vysokej frekvencii 3840 Hz, takže ľudské oko nemá šancu postrehnúť ani náznak blikania. Únavu očí eliminuje dynamické stmavenie a redukcia škodlivej modrej zložky svetla. Zvlnenie v oblasti ohybu skôr nahmatáte, než uvidíte.

Elektronickým srdcom smartfónu je čipová súprava Qualcomm Snapdragon 8 Gen2. Je osemjadrová, pričom najvýkonnejšie jadro, určené na výpočtovo najnáročnejšie úlohy, beží na taktovacej frekvencii 3,19 GHz. AI, ktorá sa podieľa aj na spracovaní obrazu, pri fotení a filmovaní využíva NPU (Neural Processing Unit). Generovanie grafiky má na starosti GPU Adreno 740.

Procesor je zároveň relatívne energeticky úsporný, takže batéria s kapacitou 5000 mAh vydrží v pohode jeden a pol dňa bežného po­užívania a pri konzervatívnejšom využívaní aj dva dni. Nabíjačka nie je pribalená. Maximálny príkon nabíjania cez port USB-C je 66 W. Nabitie na plnú kapacitu 65 W adaptérom z notebooku trvalo 64 minút. Bezdrôtové nabíjanie nie je podporované. Stereofónny zvuk je samozrejmosť, ale v oblasti nízkych tónov príliš neexceluje. Je to logické, pretože hrúbka obidvoch častí je len 4,7 mm, takže na náročnejšie počúvanie odporúčam slúchadlá alebo bluetooth reproduktor. 

Skladací smartfón je vybavený trojitým zadným fotoaparátom, zahŕňajúcim 50 Mpx hlavný fotoaparát s mierne širokouhlým objektívom, ktorý má podobný zorný uhol ako ľudské oko a svetelnosť f/1,9. Rovnaké rozlíšenie 50 Mpx má aj ultraširokouhlý fotoaparát s objektívom 13 mm f/2,0. Trojicu dopĺňa teleobjektív s 2,5-násobným priblížením, svetelnosťou f/2,4 a snímačom s rozlíšením 20 Mpx. Digitálny zoom poskytuje akceptovateľnú kvalitu do 10-násobného priblíženia. Objektív hlavného fotoaparátu aj teleobjektív majú optickú stabilizáciu. Ultraširokouhlý objektív má automatické zaostrovanie a môžete ho využiť aj na makrosnímky drobných predmetov alebo detailov zblízka. Pri komponovaní záberu môžete využiť výhody veľkého vnútorného displeja.

Predné kamery sú dve. Jedna je v priestrele vonkajšieho a druhá v pravej časti roztvoreného vnútorného displeja, čo umožňuje videohovory so zatvoreným aj roztvoreným smartfónom. Obidve kamery majú snímač s rozlíšením 16 Mpx a objektív so svetelnosťou f/2,2. Na selfie zábery môžete využiť aj zadné fotoaparáty. Stačí pri otvorenom smartfóne aktivovať funkciu Zadné selfie. Náhľad záberu sa vám potom bude zobrazovať na vonkajšom displeji. Tento režim je vynikajúci, ak sa chcete odfotiť s väčšou skupinkou ľudí alebo za sebou zachytiť viac pozadia. Používateľ má teda fotografickú výbavu bez kompromisu, porovnateľnú s vlajkovými fotomobilmi. Musím pochváliť kvalitu záberov nielen cez deň, ale aj v problematických svetelných podmienkach, napríklad v protisvetle a aj večer a v noci. Farby sú trochu presaturované – presne takého zábery však žnú úspechy na sociálnych sieťach.

Používateľská nadstavba Magic OS 7.2 prináša zaujímavé softvérové inovácie umožňujúce využiť potenciál veľkého rozloženého displeja. Funkcia Dual Tasking Efficiency umožňuje vertikálne rozdeliť obrazovku.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, malá hrúbka, výborné fotoaparáty, výkonný procesor, výdrž batérie
- Potešilo by bezdrôtové nabíjanie a vyššia vodovzdornosť

PARAMETRE:

Procesor: 4 nm procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 (1× 3,19 GHz Cortex-X3 + 2× 2,8 GHz Cortex-A715 + 2× 2,8 GHz Cortex-A710 + 3× 2,0 GHz Cortex-A510), GPU Adreno 740; pamäť 16 GB RAM; 512 GB úložného priestoru; displej: skladací LTPO OLED, 7,92", rozlíšenie 2156 × 2344 px, 403 PPI, obnovovacia frekvencia max. 120 Hz, HDR10+ 1600 nitov, predný LTPO OLED, 1060 × 2376 px, 120 Hz, HDR10+, 2500 nitov; zadný fotoaparát: hlavný širokouhlý fotoaparát 50 Mpx, OIS, f/1,9, ultraširokouhlý 50 Mpx, f/2,0, ohnisková vzdialenosť 13 mm, teleobjektív 20 Mpx, 2,5× optický zoom, OIS, f/2,4, ohnisková vzdialenosť 62 mm; predný fotoaparát 16 Mpx, f/2,2; batéria 5000 mAh; nabíjanie: káblové 66 W, reverzné káblové 5 W; konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 5, Wi-Fi Direct, bluetooth 5.3 A2DP, LE, aptX HD; operačný systém Android 13, Magic OS 7.2; rozmery: zložený – 156,7 × 74,1 × 9,9 mm, roztvorený – 156,7 × 145,4 × 4,7 mm; hmotnosť: 231 g

Cena: 1699  EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať