Hranie na PlayStation 5 aj Xbox Series X môže byť o dosť drahšie, než si myslíte

0

PlayStation 5 a Xbox Series X budú mať podobné špecifikácie a očakáva sa, že aj ich cenovky budú podobné. A pre ich impozantný výkon sa možno domnievať, že tieto zariadenia nebudú lacné. V správach sa uvádza, že ich cena bude prinajlepšom 499 dolárov, aj keď ani Sony, ani Microsoft nie sú ochotní potvrdiť uvedenú sumu. No zvesti hovoria, že najlepšie verzie Xbox 2020 a PS5 by mohli stáť oveľa viac ako 500 dolárov.

Bez ohľadu na to, koľko budú nové konzoly stáť, je pravdepodobné, že budete musieť zaplatiť ešte viac, aby ste si mohli vychutnať ich sľubované sofistikované herné funkcie. Pretože konzola nie je jediná vec, ktorú bude inovácia zábavy vo vašej obývačke vyžadovať. Microsoft pred niekoľkými týždňami potvrdil, že Xbox Series X bude podporovať 4K hranie pri 120 Hz, ale aj 8K obsah. V budúcnosti teda budete potrebovať 8K televízor, ktorý takýto obsah zvládne.

A ak Xbox Series X bude podporovať hranie 4K/60 fps a 4K/120 fps, bude si to vyžadovať televízor, monitor alebo projektor s podporou pripojenia HDMI 2.1. PS5 bude tiež podporovať 4K hranie pri 120 Hz, čo znamená, že sa bude musieť pripojiť k obrazovke takisto cez port HDMI 2.1. Štandard HDMI 2.1 je výrazná aktualizácia oproti HDMI 2.0 vrátane nových funkcií, ako sú dynamické HDR, zlepšený zvukový spätný kanál (eARC), ALLM (automatický režim s nízkou latenciou) a VRR (variabilné obnovovacie frekvencie).

Budete teda skutočne potrebovať nový televízor, aby ste mohli využívať tie najlepšie funkcie nových konzol. Pred jeho kúpou sa však musíte uistiť, či zariadenie s rozhraním HDMI 2.1 skutočne podporuje všetky spomínané technológie. Pretože ALLM, VRR, QFT a ďalšie herné funkcie môžu závisieť od kusa kábla a portov, ktoré spájajú konzolu s obrazovkou.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Gaming hry zabava technika pocitac notebok Xbox PlayStation

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať