SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Huawei Watch GT 3 SE – ľahké smart hodinky s dlhou výdržou

2

Najväčším lákadlom smart hodiniek Huawei je už tradične dvojtýždňová výdrž batérie. Huawei Watch GT 3 SE sú už na prvý pohľad hodinky pre ľudí s aktívnym životným štýlom. Umožňujú sledovanie zdravotného stavu v reálnom čase, monitoring spánku a samozrejmosťou sú aj rôzne športové režimy. Prívlastok SE naznačuje, že sa jedná o model za priaznivejšiu cenu, pričom na jej dosiahnutie nebolo treba robiť žiadne postrehnuteľné kompromisy.

Hodinky majú elegantné telo z odolného vystuženého polyméru. Veľkosť 46 mm bola kedysi považovaná za pánsku, avšak v súčasnosti môžeme takého hodinky označiť ako unisex. Hodinky sú pre pánov jedným z málo etiketou povolených šperkov, tieto však vzhľadom k dizajnu, ktorý je v súlade s účelom padnú skôr k športovému saku, než ku spoločenskému obleku. Na testovanie som mal verziu so svetlo šedým puzdrom a tmavším silikónovým remienkom. Remienok je štandardný so šírkou uchytenia 22 mm. Plastové telo výrazne prispelo k zníženiu hmotnosti. Hodinky samotné majú len 36,5 h takže aj s remienkom si ich na ruke nevšimnete ani pri najdynamickejších športových, či fitness aktivitách. Hodinky sú samozrejme vodotesné a odolajú tlaku 5 atmosfér. Odolnosť proti vode je deklarovaná do hĺbky 50 metrov. V praxi to znamená, že s nimi môžete plávať, pretože pri pohybe rúk vznikajú veľké hydrodynamické rázy. Po plávaní, alebo iných aktivitách vo vode je potrebné aktivovať funkciu vysušiť, ktorá kmitaním membrány vytlačí vodu z reproduktora. AMOLED displej s priemerom 1,43 palca (36,3 mm) rozlíšením  466 x 466 pixelov má dostatočný jas aj na čítanie údajov počas jasného slnečného dňa. Displej je chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass a taktiež lunetou, ktorá nie je otočná, takže slúži len ako dizajnový a ochranný prvok.

Na ovládanie slúži otočná korunka a obdĺžnikové tlačidlo. Otočná v tomto prípade však znamená, že korunku môžete otáčať, avšak nič sa nedeje. Stlačením korunky zobrazíte ponuku, no navigovať v nej sa musíte gestami na dotykovom displeji.

Implicitne sa po zatlačení korunky zobrazia ikony aplikácií usporiadané ako zoznam pod sebou. Môžete si nastaviť aj zobrazovanie ikon v štorcovej matici. Funkcia spodného tlačidla sa dá meniť, implicitne je nastavené zobrazenie zoznamu športových aktivít. Aj výber aplikácie musíte urobiť ťuknutím na displej. Návrat na predchádzajúcu úroveň hierarchickej ponuky sa robí gestom od ľavého okraja displeja doprava. Keď toto gesto urobíte na hlavnej obrazovke s ciferníkom, zobrazí sa aplikácia Počasie. Hodinky majú mikrofón aj reproduktor, takže na nich môžete prijať a zrealizovať hovor. Ten sa fyzicky realizuje cez smartfón.

Prehrávanie hudby

K dlhej výdrži prispieva nielen batéria s kapacitou 451 mAh, ale aj algoritmy na optimalizáciu spotreby, ktoré sledujú návyky používateľa a tomu prispôsobujú fungovanie hodiniek. Nabíjanie je bezdrôtové. Môžete použiť pribalenú nabíjačku, alebo akúkoľvek nabíjačku štandardu QI, prípadne môžete hodinky nabiť zo smartfónu podporujúceho reverzné bezdrôtové nabíjanie.  

Na meranie srdcového tepu sa využíva senzor TruSeen 5.0+. Pomocou akcelerometra a gyroskopu hodinky dokážu merať počet krokov a tiež monitorovať viac než 100 rôznych športových a tréningových aktivít. Pomerne spoľahlivé je aj automatické rozpoznanie základných športových aktivít ako je chôdza, či beh.  GPS umožňuje sledovať vašu trasu pri outdoorových aktivitách aj v prípade ak so sebou nemáte smartfón. Samozrejme táto funkcia sa podpíše na spotrebe. Hudbu môžete prehrávať priamo z hodiniek do slúchadiel, takže ani na túto funkciu nepotrebujete smartfón.

Hodinky môžete spárovať s akýmkoľvek smartfónom platformy Android aj iOS, samozrejme najlepšie sú zohrané so smartfónmi Huawei. Štandardne sa predpokladá spárovanie hodiniek s aplikáciou Zdravie (Health), ktorá je v Huawei  smartfónoch predinštalovaná a pre ostatné smartfóny je k dispozícii v aplikačnom obchode Huawei App Gallery. Hodinky zobrazia QR kód s odkazom na túto aplikáciu. Aby ste mohli na smartfóny ostatných značiek inštalovať aplikácie z Huawei App Gallery, musíte najskôr povoliť inštaláciu aplikácií tretích strán. V aplikácii môžete meniť, prípadne konfigurovať ciferníky

Verdikt: Ľahké a odolné smart hodinky pre ľudí s aktívnym životným štýlom a rekreačných športovcov

Technické údaje: displej kruhový AMOLED 1,43" (466 × 466 px) 326 PPI; platforma: HarmonyOS 2.0; senzory: akcelerometer, gyroskop, kompas, barometer, snímač tepu; batéria: 451 mAh; rozmery: 46,4 × 46,4 × 11 mm; hmotnosť: 35,6 g (bez remienka). Cena 169 eur

+ výdrž batérie, bezdrôtové nabíjanie, odolná a ľahká konštrukcia,

- aplikácia Zdravie nie je v Google Play

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Watch GT 3 S Smart hodinky

2 komentáre

sráci reakcia na: Huawei Watch GT 3 SE – ľahké smart hodinky s dlhou výdržou

5.2.2023 19:02
akoze fakt kazde posrate hodinky chcete velebit? jebnuta komercia. za peniaze aj hovno budete vychvalovat. tieto hodinky stoja zaprd. povedzte vyrobcovi nech zamaka a nie saskovat tu s takym obycajnym produktom.
Reagovať

Primitivny Hubinsky aj iLacko patria do kanalov a tam nech si pisu reakcia na: sráci

1.4.2023 03:04
Primitivny Hubinsky aj iLacko patria do kanalov a tam nech si pisu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať