Alexa od Amazonu v novom šate. Inteligentné okuliare, prsteň a slúchadlá sú prekvapivo dobré a lacné

0

Na svojom nedávnom podujatí Amazon predstavil hardvérové novinky, ktorými vstupuje na novú pôdu – do oblasti nositeľných zariadení. Cieľom troch nových produktov Echo Frames, Echo Loop a Echo Buds je vyslať hlasovú asistentku Alexu na nevyšliapané chodníčky. Trojica nositeľných zariadení sa nevyznačuje prelomovými funkciami či nevídaným dizajnom, ale dokazuje pragmatizmus spoločnosti v tom, čo možno robiť so súčasnou technológiou. Zatiaľ čo okuliare Frames a prsteň Loop sú skôr experimenty, slúchadlá Echo Buds sú vypracovaný spotrebiteľský produkt.

Slúchadlá Echo Buds ponúkajú dobrú kvalitu zvuku, výborne zapadnú do uší a majú pomerne kompaktnú veľkosť. Navyše disponujú technológiou na aktívne potláčanie šumu od spoločnosti Bose, čo je pri bezdrôtových slúchadlách zriedkavé. Funguje to veľmi dobre, najmä vďaka gumeným špičkám do uší a pri prehrávaní hudby. Buds majú aj prispôsobiteľné dotykové senzory, hands-free funkciu Alexa a 5-hodinovú výdrž batérie so zapnutým potláčaním hluku. Puzdro je síce masívne a nabíjanie sa uskutočňuje cez micro USB, ale cena je veľmi príjemných 130 dolárov. Zdá sa, že slúchadlá Echo Buds budú skutočne konkurencieschopné v segmente bezdrôtových in-ear modelov s cenou do 200 dolárov.

Echo Frame sú smart okuliare, ale trocha iné, ako sme videli doteraz. Amazon je pri svojom produkte oveľa menej inovatívny, ale podstatne praktickejší. Frame neobsahuje displej ani fotoaparát, všetky jeho inteligentné schopnosti sú založené na zvuku. Okuliare sú vybavené jemne vyladenými mikrofónmi na zachytenie vášho hlasu pri bežnej hlasitosti  a štyrmi reproduktormi, ktoré smerujú zvuk priamo do uší (nie je vedený cez kosti). Môžete hovoriť s Alexou a počúvať jej odpovede, ale aj iné audio, napr. podcasty a zvukové knihy, ale nie hudbu. Zvuk znie prekvapivo dobre, hlasitosť sa dá upraviť fyzickým ovládacím prvkom.

Takisto môžete dostávať zvukové upozornenia od VIP kontaktov a z konkrétnych aplikácií. Je to rovnaké ako v prípade väčšiny inteligentných slúchadiel, ibaže trochu diskrétnejšie. Ak sa uspokojíte iba so zvukom, Amazon vám ponúka inteligentné okuliare, ktoré nie sú obrovské, ťažké, objemné ani ťažkopádne. Ich hmotnosť je iba 31 gramov. A lákavá je aj cena 170 dolárov.

A napokon je tu Echo Loop. Je síce zo všetkých noviniek najmenší, no zrejme má najďalej k tomu, aby sa presadil na masovom trhu. Napriek tomu je až neuveriteľné, čo všetko sa Amazonu podarilo vtesnať do tohto krúžka (aj keď trochu objemnejšieho). K dispozícii sú dva mikrofóny, reproduktor, batéria a nabíjacie kontakty. Zariadenie je síce dosť masívne, ale také boli doteraz všetky inteligentné prstene.

Funguje to podľa očakávania: stlačíte tlačidlo, položíte hlasovú otázku (následná malá vibrácia potvrdzuje, že Alexa počúva) a vypočujete si odpoveď. Mikrofón je umiestnený na spodnej strane prsteňa a je vyladený tak, aby fungoval vo vzdialenosti asi 15 až 25 cm od úst. A hneď vedľa neho je reproduktor nastavený na fungovanie na rovnakú vzdialenosť. Po použití bluetoothového pripojenia k internetu prostredníctvom telefónu Alexa reaguje tichým hlasom.

Inteligentný prsteň môže mať zmysel pre svoje malé rozmery – môžete klásť otázky, dostávať oznámenia, odosielať správy, nastavovať pripomienky bez toho, aby ste museli nosiť niečo vo veľkosti smart hodiniek, slúchadiel alebo inteligentných okuliarov. No možno bude trochu zložité presvedčiť ľudí, aby ho nosili. Cena Echo Loop je 130 dolárov.

Zdroj: androidcentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon smart sluchadla Watch hodinky Alexa zvuk hardver

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať