SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

IoT a robotika: stavebnica Totem Robotics Kit

0

Nová robotická stavebnica od litovského výrobcu Totemmaker umožňuje postaviť prakticky akúkoľvek konštrukciu robotického podvozku, robotickej ruky, či kráčajúceho robota. Súčasťou stavebnice je aj doska elektroniky umožňujúca ovládanie cez mobilnú aplikáciu. K doske je možné pripojiť štyri jednosmerné motory a dva servomotory.

Na webe výrobcu sú návody na prototypové konštrukcie siedmych robotov nazvaných Lucas Robot, Gripper Bot, Hockey Bot, 4WD, Mini Spider, Larva Mobile a Lift Mobile. Na nich sa môžete naučiť základné princípy vytvárania prototypov z tejto stavebnice. V tomto článku a sprievodných videách predstavujeme štvorkolesový robotický podvozok a kráčajúceho robota so šiestimi nohami

V prvom videu sú predstavené komponenty stavebnica a konštrukcia jednoduchého štvorkolesového robota ovládaného mobilnou aplikáciou

Druhé video ukazuje konštrukciu mechanizmu kráčajúceho robota typu pavúk, ktorý má po tri nohy na každej strane. Je postavený zo stavebnice Totem Robotics Kit, mechanizmus je poháňaný dvomi jednosmernými motorčekmi a dá sa ovládať mobilnou aplikáciou.

Základom stavebnice sú perforované nosníky z ABS plastu s profilom „H“ a rozmermi 400 × 10 × 10 mm, tenké kovové nosníky, ktoré sa dajú použiť nielen samostatne na namáhané časti konštrukcie, ale aj na spevnenie plastových nosníkov,  plastové dosky s otvormi  10 x 10 cm, vyše 20 typov spojovacích konzol a ďalší spojovací materiál. Na delenie nosníkov sa používajú špeciálne kliešte, ktoré sú súčasťou stavebnice.

Štvorkolesový robotický podvozok

Jednosmerné motory s prevodovkou a servomotory

Menšie kovové jednosmerné motorčeky s prevodovkou a príklad ich upevneia o nosníky

Doska elektroniky a vpravo je príklad ovládania kráčajúceho robota mobilnou aplikáciou

Prototypové roboty

Prototypové roboty

Prototypové roboty

Prototypové roboty

Dosku riadiacej elektroniky je napájaná z Li-Po akumulátora a umožňuje ovládanie robotickej konštrukcie z mobilnej aplikácie cez Bluetooth rozhranie.

 

Nabíjanie cez USB prípravok

Komponenty stavebnice

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Totem Robotics Kit totemmaker robotika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať