SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

JBL Quantum 360 X (P) / Herný headset pre konzoly, PC aj smartfóny

0

Slúchadlá sú konštrukčne riešené ako over-ear, keď mušle zakrývajú celé ucho. Majú ľahký a pritom pevný hlavový most s čalúnením v časti oblúka, ktorý sa môže dotýkať temena hlavy. Mušle sú k mostu upevnené cez flexibilné kĺby. Sú bohato čalúnené pamäťovou penou s poťahom zo syntetickej kože, takže vás relatívne dobre izolujú od hluku okolia. Headset je veľmi pohodlný aj pri dlhom hraní či počúvaní hudby.

Veľmi praktický je odoberateľný ohybný mikrofón. V ponuke sú dva varianty headsetu s prívlastkom X a P. JBL Quantum 360 X je primárne určený pre Xbox a tejto hernej konzole je aj dizajnovo prispôsobený, ale slúchadlá fungujú takisto s konzolami PlayStation, Nintendo Switch a s počítačmi s Windows a Mac OS. Verzia s prívlastkom P je primárne určená pre hernú konzolu PlayStation, ale takisto dobre funguje s Nintendo Switch, PC a Mac.

Headset môžete pripojiť k počítaču, hernej konzole či inému zdroju signálu buď pomocou USB dongle, s ktorým slúchadlá komunikujú cez proprietárne rádiové spojenie v pásme 2,5 GHz, alebo cez bluetooth. Slúchadlá JBL Quantum 360X Wireless for Xbox umožňujú súčasné pripojenie k dvom zariadeniam – typicky k hernej konzole alebo PC cez USB dongle a k smartfónu cez bluetooth. Ak vám potom počas hry niekto zavolá, môžete prijať hovor a následne sa vrátiť k hre.


▪ JBL QUANTUM 360P

Batéria v slúchadlách vydrží na jedno nabitie 22 hodín. Rádiové pripojenie je prakticky bez latencie, takže vaša reakcia na situácie v hrách indikované zvukom bude okamžitá. Pre hráčov je kľúčová nielen latencia, ale aj dynamický rozsah, aby počuli v hre všetky zvuky, počnúc tichými krokmi, keď sa k vašej postave niekto alebo niečo zakráda, až po hlasné výstrely a výbuchy, pričom sa často vyskytujú situácie, keď súčasne znie viacej zvukov. Dajú sa rozlíšiť tak, že prichádzajú z rôznych smerov. Technológia JBL Quantum SOUND Signature, ktorá simuluje priestorový zvuk, uľahčuje zorientovanie sa v aktuálnej situácii v 3D priestore podľa zvuku. Pri tímových akciách je dôležité, aby sa členovia tímu navzájom dobre počuli. Headset je kompatibilný s priestorovým zvukom Windows Sonic Surround Sound.

Musím pochváliť kvalitu odoberateľného mikrofónu, ktorý prenáša pásmo ľudskej reči 100 Hz – 8 kHz. V balení je aj molitanový kryt mikrofónu, ktorý funguje aj ako pop filter, teda eliminuje rušivé zvuky pri vyslovovaní niektorých spoluhlások, hlavne p. Na ľavej mušli je tlačidlo na vypnutie mikrofónu a dva otočné ovládacie prvky, jedným sa reguluje hlasitosť a druhým pomer zvukov hry a četu. Na pravej mušli je posuvný vypínač, ktorý slúži aj na párovanie.


▪ JBL QUANTUM 360X

Reprodukciu zvuku zabezpečujú akustické meniče s priemerom membrán 40 mm. Headset som testoval s hernou konzolou Xbox S pri akčných hrách Hello a Zaklínač a takisto som vyskúšal reedíciu strategickej hry Age of Empires II, ktorá nedávno vyšla aj pre Xbox. Priestorový zvuk mi pomohol pri orientácii nielen v akčných hrách, ale aj v strategickej AOE II. Najviac som ocenil, keď som podľa zvuku mohol takmer okamžite identifikovať polohu nepriateľského mnícha, ktorý sa snažil konvertovať moje jednotky, a promptne ho zneškodniť.  Slúchadlá som, samozrejme, testoval aj pri reprodukcii hudby, ale svoj herný charakter nezaprú. Majú zdôraznené basy, aby ste mohli naplno „cítiť“ dunivé zvuky v hrách, a takisto výšky, aby bolo dobre počuť hvízdanie striel či sprievodné zvukové efekty laserových zbraní. Takže pri počúvaní hudby som pomocou ekvalizéra mierne potlačil basy a zdôraznil stredné pásmo. Slúchadlá sú pohodlné aj pri dlhšom hraní a musím pochváliť, že mušle sú relatívne dobre odvetrané pomocou malého oválneho otvoru v hornej časti plastového krytu mušle.

Pre našich čitateľov máme zaujímavú ponuku: Prvých 20 môže získať pri nákupe slúchadiel JBL QUANTUM 360 na www.jbl.sk zľavu 10 %. Stačí zadať zľavový kód JBLNEXTECHQ360, zľava platí na všetky farebné vyhotovenia v ponuke. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, identifikácia zvukov v priestore, pohodlné nosenie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Akustické meniče 40 mm; frekvenčný rozsah slúchadiel: 20 Hz – 20 kHz, frekvenčný rozsah mikrofónu: 100 Hz – 8 kHz; citlivosť 98 dB SPL @1 kHz/1 mW; komunikácia: rádiová v pásme 2,4 GHz, bluetooth; batéria 500 mAh; čas prehrávania: 22 hodín rádiová komunikácia, 26 hodín bluetooth; hmotnosť: 253 g

• Cena: 129,99 EUR

• Viac info: www.jbl.sk

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať