ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

JBL Tour ONE M2 / Parťák na cesty s výborným zvukom

0

Keby vám nestačili slúchadlá JBL Tour Pro 2, spoločnosť ponúka vo svojej vrcholovej sérii JBL Tour aj uzavretý model JBL Tour ONE M2. Na rozdiel od ostatných v tejto sérii ide o uzavreté bezdrôtové slúchadlá, ktoré využijete na špičkové počúvanie na cestách, ale aj doma. Slúchadlá totiž umožňujú aj pasívny režim pri pripojení káblom, v ktorom zvládajú aj rozsah HiRes audio. Napriek tomu, že preberajú viaceré firemné technológie od modelu JBL Tour Pro 2, posúvajú sa na pomyselnom rebríčku ešte o priečku vyššie.

Slúchadlá sú vybavené 40 mm dynamickými meničmi, vďaka ktorým zvládajú frekvenčný rozsah v režime HiRes až na úrovni 10 Hz – 40 kHz, ktorý v aktívnom režime končí pri 22 kHz. Slúchadlá využívajú množstvo pokročilých technológií. True Adaptive Noise Canceling využíva 4 mikrofóny na snímanie hluku na prispôsobovanie slúchadiel okoliu v reálnom čase. Rovnaké mikrofóny sa využívajú aj pri telefónnych hovoroch, aby umožnili snímať čistý zvuk aj v hlučnom alebo veternom prostredí. S funkciou VoiceAware si môžete vybrať úroveň pripočúvania vlastného hlasu. Pri pohybe v mestskom prostredí poslúži technológia Smart Ambient, pomocou ktorej môžete počúvať aj zvuky okolia, aby vás napríklad nezrazilo auto. Novinkou je technológia Personi-Fi 2.0, ktorá vás pomocou špeciálneho sprievodcu prevedie celým procesom merania vašich uší a podľa toho automaticky nastavuje parametre zvuku tak, aby presne zodpovedali vášmu sluchu.

Systém priamo zmeria každý zvukovod vysielaním rôznych frekvencií, pričom zohľadňuje aj vek používateľa. Po skalibrovaní si môžete vyskúšať rozdiel medzi pôvodným zvukom a po úprave. Musím uznať, že to naozaj funguje a rozdiel vo zvuku je naozaj badateľný. Pri filmoch alebo nahrávkach z koncertov si môžete vychutnať pôsobivý priestorový zvuk pomocou funkcie JBL Spatial Sound. Ďalšia účinná funkcia je zosilnenie okolitých zvukov, takže počujete hlásenia vo vlaku či lietadle. Slúchadlá na to majú dve rôzne funkcie – Ambient Aware a TalkThru. Prvá z nich znie jasnejšie a s prirodzenejším tónom. Ide o bežný ambientný režim, ktorý poskytuje väčšiu transparentnosť okolitým zvukom, ktorých silu možno meniť v aplikácii. Reakcia posunu z nízkej na vysokú úroveň ambientu je okamžitá. Funkcia TalkThru stlmí hudbu a sústredí sa na hlasy ľudí. Slúži hlavne na to, aby vám váš spolucestujúci mohol niečo povedať bez toho, aby ste si museli dať dole slúchadlá. Na hovory slúchadlá JBL používajú 4-mikrofónovú zostavu s technológiou JBL Voice Aware, ktorej výkon je vynikajúci. Volaný si pochvaľoval kvalitu hovoru bez okolitého hluku. Funkcia Smart Talk automaticky zapína režim TalkThru, keď zistí, že hovoríte, a znižuje hlasitosť hudby. Nielenže rýchlo reaguje, keď začnete hovoriť, ale pohotovo sa vráti k hudbe. Rýchlosť, akou sa hudba obnoví, sa dá nastaviť v aplikácii. Funkcia SilentNow odpojí pripojenie bluetooth a zapne potlačenie šumu, takže si môžete hoci zdriemnuť a nebudete rušení.

   

Môžete si nastaviť, kedy sa spustí, ako dlho bude trvať a či vás má zobudiť upozornenie. Výdrž batérie výrobca udáva na 30 hodín so zapnutým potlačením hluku a 50 hodín s vypnutým. Týmto hodnotám s malou odchýlkou možno veriť. Batériu nabijete asi za dve hodiny. Podobne ako bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 2 aj model Tour One M2 má vyvážený prístup k zvuku, ktorý môže niekomu pripadať nevýrazný. Pri predvolenej hlasitosti slúchadlá znejú zdržanlivo, stačí však trochu pridať hlasitosť a dajú o sebe vedieť oveľa lepšie. Ich zvukový prejav je veľmi príjemný a vďaka dobrému pasívnemu aj aktívnemu odhlučneniu vám umožnia naplno sa ponoriť do počúvania hudby. Či už počúvate vážnu hudbu, ľudovku či rock, podávajú vždy vynikajúci výkon. Veľmi zaujímavá je v tomto ohľade technológia Personi-Fi 2.0 prispôsobujúca zvuk presne vášmu sluchu. Jej prínos je nepopierateľný.  Vcelku sú slúchadlá vynikajúcou voľbou na cestovanie, poskytnú výborné potlačenie hluku, nadštandardne bohatú výbavu aj výbornú ergonómiu. Ak ich nepoužívate, môžete ich poskladať do polotvrdého prenosného puzdra, ktoré dostanete v balení. Okrem čiernej sú dostupné aj v zlatej farbe.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vynikajúci zvuk, výborné potlačenie hluku, výbava, ergonómia, výdrž
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Model: JBL Tour ONE M2, bluetooth verzia: 5.3, A2DP V1.3.2, AVRCP V1.6.2, HFP V1.7.2, menič: dynamický 40 mm, frekvenčný rozsah: 10 Hz – 20 kHz (10 Hz – 40 kHz cez kábel), impe­dancia 32 ohmov, výdrž batérie: 50 h bez ANC, 30 h s ANC, nabíjanie asi 2 h

• Viac informácií: www.jbl.sk

• Cena: 329,99 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať