Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

RECENZIA: Bluetoothový reproduktor JBL Xtreme

0

JBL vyrába širokú škálu bluetoothových reproduktorov. K najväčším z nich patrí testovaný JBL Extreme.

Zariadenie kombinuje hands-free a bezdrôtový bluetoothový reproduktor. Je osadený dvojicou výškových a dvojicou stredobasových meničov. Zvonka sú po stranách viditeľné pasívne basové meniče. JBL Extreme je vybavený Li-Pol akumulátorom s kapacitou 10 000 mAh, vďaka čomu umožňuje počúvanie hudby až 15 hodín. V prípade potreby však môže poskytnúť energiu aj ďalším zariadeniam v úlohe výkonného powerbanku. K dispozícii sú dva výstupy USB, z ktorých môžete nabíjať dve zariadenia prúdom 1 A alebo jedno zariadenie prúdom 2 A. Reproduktor je potiahnutý odolným štruktúrovaným materiálom  a robustným gumovým krytom. Konektory sú ukryté v zadnej spodnej časti pod zipsovým krytom. Ovládacie tlačidlá a kontrolky sú na hornej strane. Vpredu dole je umiestnených päť LED diód indikujúcich aktuálny stav akumulátora. Vzhľadom na hmotnosť viac ako 2 kg sú užitočné masívne úchyty na ramenný popruh, ktorý dostanete v balení. Keďže ide o zariadenie určené na párty, chatu a podobne, vhod príde aj jeho odolnosť proti poliatiu. V prípade znečistenia ho dokonca možno opláchnuť pod tečúcou vodou. Ponorenie do vody však nemá rád. Bohaté sú aj možnosti pripojenia. Okrem už spomínaného štandardného pripojenia cez bluetooth, keď umožňuje pripojiť až 3 zariadenia, je vybavený technológiou JBL Connect, ktorá ponúka možnosť prepojenia viacerých zariadení na umocnenie zážitku a ozvučenie väčšieho priestranstva. K dispozícii je aj možnosť pripojenia iných zariadení cez analógový zvukový vstup vyvedený na 3,5 mm jack. V režime hands-free zabezpečuje čistý a nerušený zvuk technológia potlačenia šumu a ozveny.

Skúsenosti

JBL Xtreme sme testovali v interiéri aj exteriéri. Vstavaná dvojica zosilňovačov poskytuje dostatočný výkon na bežné počúvanie v miestnosti alebo hoci na terase. Pri potrebe ozvučenia väčšieho priestoru môžete spárovať viacero takých­to zariadení, je to lepšie riešenie ako použitie jedného silného zdroja, kde je pri reproduktoroch veľký hluk a o kus ďalej horko-ťažko niečo počuť. Frekvenčná charakteristika je vyrovnaná, vokály sú čisté a zreteľné, nástroje znejú verne. Basová zložka je trochu potlačená, nižšie basy sú už mimo možností zariadenia. Ani pri najvyššej hlasitosti nepočuť nijaké skreslenie alebo pazvuky.  Pripojenie cez bluetooth bolo stabilné, pri pohybe v bežnej dosluchovej vzdialenosti sme nezaznamenali výpadky. Spárovanie zariadenia bolo dielom okamihu. Pri použití v úlohe hands-free je hovor čistý a zreteľný. Na opačnej strane je hlas zrozumiteľný a čistý, znie však trochu „lavórovito“. Samozrejme, veľmi záleží na tom, z akej vzdialenosti rozprávate. Pri napájaní z batérií alebo siete sme nezaznamenali rozdiel vo výkone.

PARAMETRE:

Verzia bluetooth: 4.1
Podpora: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2
Prevodník: woofer 2 × 63 mm, tweeter: 2 × 35 mm
Menovitý výkon: 2 × 20 W Bi-amp
Frekvenčný rozsah: 70 Hz – 20 kHz
Odstup signálu od šumu: > 80 dB
Typ batérie: lítiovo-polymérová (7,4 V, 10 000 mAh)
Čas nabíjania batérie: 3,5 hodiny
Čas prehrávania hudby: až 15 hodín (podľa úrovne hlasitosti a zvukového obsahu)
Výstup USB nabíjania: 1 × 2 A alebo 2 × 1 A
Modulácia vysielača bluetooth: GFSK, 4DQPSK, 8DPSK
Rozmery (v × š × h): 126 × 283 × 122 mm
Hmotnosť: 2112 g
Farebné prevedenia:  čierna, červená a modrá
Zapožičal: DSI Slovakia
Cena: 279 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk a konštrukcia, funkcia powerbanku, odolnosť proti striekajúcej vode
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Zvuk: 90 %
Výbava: 90 %
Ovládanie: 100 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 90 %

VERDIKT:

Ak hľadáte výkonnejšie reproduktory na chatu alebo k vode a neprekážajú vám o niečo väčšie rozmery a hmotnosť, JBL Extreme by sa mohol stať vaším favoritom. Prežije zmoknutie, ak ho v noci zabudnete na terase, bez nabíjania bude fungovať takmer celý víkend a ešte máte pri sebe powerbank. Cena je síce trošku vyššia, ale vzhľadom na možnosti a kvalitu spracovania ju pokladáme za primeranú.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať