SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Jinni vám umožní vziať si so sebou virtuálnych asistentov aj na cesty či pod sprchu

Technológie
0

Chcete mať prístup k Siri, Alexe a Google Asistentovi z jedného zariadenia bez akéhokoľvek iného hardvéru? Nedávno sa na portáli Kickstarter rozbehla crowdfundinová kampaň na financovanie zariadenia Jinni, ktorého funkčný prototyp bol vystavený v januári na CES v Las Vegas. Ide o zaujímavý malý prístroj, spájajúci virtuálnych asistentov Google Asistent, Alexa a Siri v jednej malej štvorcovej čiernej škatuľke, ktorú môžete spárovať so svojím smartfónom cez bluetooth. Pomocou dvoch tlačidiel sa môžu používatelia prepínať medzi rôznymi virtuálnymi asistentmi, prehrávať hudbu, vypočuť si textové správy a reagovať na ne a ovládať zariadenia z oblasti internetu vecí (IoT).

Ak chcete získať prístup k asistentovi, stačí vytiahnuť Jinni z vrecka a podržať prst na príslušnom tlačidle. Okrem niekoľkých menej významných funkcií získate cez API rovnakú funkcionalitu ako na „oficiálnych“ zariadeniach. Každého asistenta tak môžete použiť na činnosti, v ktorých vyniká. Alexa je vhodná na ovládanie inteligentných domácich spotrebičov, prehrávanie hudby a online nákupy, Google Asistent je skvelý na získavanie informácií, ovládanie telefónu a pri navigácii. Siri sa hodí na ovládanie vášho iPhonu a automatizáciu niektorých činností. Napokon je tu asistent Jinni, ktorý sa hodí na čítanie, notifikácie a prijímanie hovorov. Dobre poslúži najmä vodičom, ktorí tak môžu vykonať niektoré úkony bez toho, aby dali ruky preč z volantu. Alexu, Google Asistenta a Jinni môžete použiť v spojení s androidovými smartfónmi, Siri je dostupná len pre iPhone. Pre všetky platformy okrem Siri si používateľ nainštaluje vlastnú aplikáciu, ktorú používa na nastavenia a autentifikáciu s externými platformami.

V porovnaní so zariadeniami Amazon Echo/Echo Dot a Google Home na Jinni niekoľko predností. Ide o malé nositeľné zariadenie, ktoré sa dá pripevniť na košeľu či sako. Môžete tak používať virtuálnych asistentov aj na cestách, nielen doma či v kancelárii. Umožňuje takisto magnetické pripevnenie, napr. na chladničku. Pomocou držiaka do auta ho môžete namontovať aj na volant, dá sa však pripevniť aj na kľúčenku, opasok či tašku. Zariadenie je odolné proti vode, takže ho možno používať aj v sprche, kde si môžete prehrávať hudbu a zároveň máte istotu, že nezmeškáte nijaký hovor či notifikáciu.

Jinni funguje v dvoch režimoch. Pri prvom režime Touch používateľ stlačí tlačidlo a hlasovo si vyžiada prístup k niektorému asistentovi. Druhý režim je Wake, v ktorom je zariadenie stále zapnuté a vybraného asistenta stačí osloviť (napr. Alexa či OK, Google). Samozrejme, zvolený režim má vplyv na životnosť batérie – v režime Touch možno rátať s výdržou až jeden týždeň, no v režime Wake len jeden deň.

Prví prispievatelia môžu zariadenie získať za 39 dolárov, dodávky by sa mali začať v máji.

Zdroj: thenextweb.comtechrepublic.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
Jinni virtualny asistent

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať