SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

LAMAX GPS Locator vám postráži seniora, domáceho miláčika aj batožinu

0

Senior trpiaci občasnou, alebo trvalou stratou pamäti, či orientácie, ktorý môže ísť na nákup, či prechádzku a nevie sa vrátiť, dieťa, ktoré zo zvedavosti ide domov zo školy obkľukou, pes, alebo mačka, ktorá aj pri najsvedomitejšom dohľade môže z rôznych príčin niekam ujsť, alebo cenná batožina, ktorá sa môže stratiť, alebo môže byť odcudzená, prípadne vám niekto odcudzí bicykel, alebo čokoľvek iné, čo má pre vás cenu..

Tieto a podobné problémy rieši praktický prívesok LAMAX GPS Locator. Na rozdiel od lokalizačných príveskov od známych výrobcov smartfónov sa pri lokalizácii nespolieha na to, že niekto, kto má aktivovanú službu vyhľadávania sa dostane do dosahu prívesku a cez cloudovú služby výrobcu daného smartfónu sa odošle informácia majiteľovi. Posúďte sami aká je pravdepodobnosť, že v blízkosti vášho zabehnutého psíka bude niekto, kto má iPhone, alebo smartfón Samsung s aktivovanou službou pre príslušné tagy.  Pri strate batožiny na letisku je pravdepodobnosť pomerne veľká, u psíka niekde na výlete takmer nulová.

LAMAX GPS Locator s rozmermi 52 × 38 × 16 mm a hmotnosťou 40 gramov tento problém rieši, nakoľko má vlastnú dátovú SIM kartu, takže vie poslať informáciu o polohe, akonáhle bude v dosahu mobilného signálu. Lokátor má aj SOS tlačidlo takže keby sa čokoľvek dialo napríklad so seniorom, pri stlačení vyšle signál na vybrané kontakty, s ktorými sa dá vďaka hlasovým službám, mikrofónu a reproduktoru spojiť.

Vďaka obojku, ktorý je vytvorený špeciálne pre LAMAX GPS Locator ho ľahko pripevníte na krk vášho zvieratka a nemusíte riešiť ani dážď alebo inú nepriazeň počasia. LAMAX GPS Locator je totiž vodeodolný a má certifikáciu IP67. Ak ho vložíte ešte do silikónového puzdra, ochránite tracker pred odrením, čo sa pri zvieracom šantení môže ľahko stať. Obojok aj puzdro sú súčasťou balenia.

Veľmi praktická je aplikácia v češtine, ktorú si ľahko nainštalujete do mobilného telefónu a rýchlo vďaka nej zistíte, kam sa váš maznáčik zatúlal. Ak sa vám ale stratia napríklad kufre alebo vám niekto ukradne bicykel či auto, LAMAX GPS Locator odvedie svoju prácu rovnako skvele. Výdrž batérie je až 10 dní, podľa intervalu sledovania. Budete mať teda dosť času na to, aby ste stratené veci vypátrali. Keď bude batéria potrebovať dobiť, aplikácia vám dá vedieť.

Aplikácia poskytuje aj funkciu nastavenia bezpečných zón. Ak sa senior, alebo strážený objekt dostane mimo vymedzenú zónu, ihneď sa to dozviete. Taktiež nie je problém spätne zistiť kadiaľ sa objekt s lokalizačným príveskom pohyboval. Ukladá si mesačnú históriu a posledných 24 hodín si môžete prejsť minútu po minúte. Za aplikáciu a históriu pohybu nič neplatíte. Naviac pri nákupe dostanete zdarma SIM kartu od T-mobile, aby ste mohli tracker začať používať ihneď. Na prevádzku vám stačí balíček dát okolo 50 MB a počet voľných minút podľa vlastného uváženia.


                                         

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
LAMAX GPS Locator

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať