Lamax Journey 26800 mAh / Energia na cesty prírodou

0

Pokiaľ často chodíte mimo civilizácie a radi fotíte či natáčate, prípadne chcete využívať smart­fón a ďalšiu elektroniku, rýchlo prídete na to, že energie na udržiavanie týchto zariadení pri živote nikdy nie je dosť. Tomu sa snaží pomôcť aj testovaný powerbank od značky Lamax.

 

Už z názvu je jasné, že má kapacitu 26 800 mAh a svojou robustnou stavbou s gumeným oplášťovaním zaisťuje bezpečné používanie aj v náročných podmienkach v prírode. O tom svedčí aj certifikát IP66, takže mu neublíži ani vlhkosť alebo prach, iba musíte dbať na to, aby ste pri prenášaní zatvorili gumové dvierka konektorov. Pri potulkách prírodou sa môžu hodiť aj ďalšie vlastnosti powerbanku. Patrí medzi ne solárny panel z jednej strany, ktorý umožňuje predĺženie životnosti batérie, zatiaľ čo na opačnej strane nájdete LED svietidlo s funkciami silnejšieho a slabšieho svietenia, blikanie v rytme signálu SOS a rýchle blikanie. Svetlo využíva 30 LED, ktoré nesvietia príliš silno, na posvietenie v stane alebo v jeho okolí však bohato postačia, navyše takto pri plnom nabití vydržia svietiť až 48 hodín. Powerbank umožňuje súčasné nabíjanie štyroch zariadení celkovým výkonom 20 W. Na to slúži dvojica konektorov USB-A, jeden USB-C a bezdrôtové nabíjanie s výkonom 10 W. Powerbank môžete nabíjať výkonom 18 W cez USB-C alebo micro USB.

Zariadenie má na opačnej strane ako konektory ovládacie tlačidlo, ktorým sa prepína funkcia svietidla. Nad konektormi je päť indikačných LED, ktoré signalizujú stav nabitia batérie. To v tomto prípade považujem asi za najväčšiu slabinu tohto modelu. Pri kapacite 26 800 mAh v podstate neviete, nakoľko je batéria nabitá, a takisto neviete, koľko vám vstavaný solárny článok dobíja. Chcelo by to aspoň číselný ukazovateľ SOC (stavu batérie). Solárny článok má maximálny výkon 2 W, takže slúži skôr na korekciu samovybíjania, no keby ste niekde táborili a nechali ho celý deň na slnku, určite pár percent dokáže nabiť. Celkovo však zariadenie funguje dobre a bude určite užitočným spoločníkom na cestách prírodou. Vďaka vysokej kapacite možno bežný mobil nabiť 5-7-krát, môžete nabíjať svoj fotoaparát, akčnú kameru a veľa ďalších zariadení. Výstupný výkon 20 W postačuje, aj keď je zdieľaný. Počas noci môžete pripojiť 2-3 mobily a do rána ich máte nabité. Samotný powerbank sa nabíja maximálnym výkonom 18 W, takže plnú kapacitu nabijete asi za 6,5 až 7 hodín.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vysoká kapacita, možnosť napájať 4 zariadenia, vstavané svietidlo a bezdrôtové nabíjanie, solárne nabíjanie
- Výkon nabíjania in/out by mohol byť vyšší

PARAMETRE:

• Batéria 26 800 mAh lítiovo-polymérová (99,2 Wh), rýchle nabíjanie 20 W, simultánne nabíjanie 4 zariadení naraz, vstup USB-C: 5 V; 3 A; 9 V; 2 A, micro USB: 5 V; 2 A; 9 V; 2 A, výstup USB-A (2×): 5 V; 3 A; 9 V; 2 A; 12 V; 1,5 A , USB-C: 5 V; 3 A; 9 V; 2,22 A; 12 V; 1,67 A, bezdrôtové nabíjanie 5 W / 7,5 W / 10 W, čas nabíjania (kábel) 7 hodín, solárny panel 2 W, LED batéria 3,6 W (celý panel, 30 LED), 4 režimy svietenia (silné, slabé, SOS, stroboskop), stupeň ochrany IP66, rozmery 175 × 94 × 28 mm, hmotnosť 572 g

• Cena: 55 EUR

HODNOTENIE: 7/10

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať