Lenovo™ Yoga™ Book C930 – notebook s duálnym monitorom a E Ink™ technológiou

Tlačové správy
0

Lenovo predstavilo Yoga Book C930, ultra-tenký, ultra-ľahký a ultra-flexibilný notebook s duálnym monitorom  s E Ink technológiou, ktorý je prvý nástupca prelomového Yoga Book 2016. S novým konvertibilným 2-v-1 zariadením Yoga Book C930 s Windows® 10 sme vykročili do novej generácie mobilného computingu s notebookom, ktorý poskytuje väčšiu flexibilitu používateľom PC na viacerých miestach, viacerými spôsobmi a viackrát. Prispôsobením sa potrebám používateľov, ktorí sú večne v pohybe prináša najnovší Yoga Book C930 prémiový a vysoko kvalitný zážitok.

Predovšetkým, ako najtenšie a najľahšie zariadenie s duálnym monitorom1 sa Yoga Book C930 zužuje až na 4 mm v najtenšom okraji v otvorenom stave a 9,9 mm pri zatvorenom, pričom váži iba 775 g.2 Zároveň ponúka až 10 hodín výdrže batérie3 a užívatelia si môžu svoj tenký a ľahký Yoga Book C930 vziať kamkoľvek so sebou. Je taký malý, že sa s ním pokojne môžete vybrať aj na nákup potravín. Stačí ho iba úhľadne zastrčiť do tašky, kabelky či aktovky.

Ako prvý notebook s duálnym monitorom a technológiou E Ink1 na svete, 10,8-palcový monitor s IPS s vysokým rozlíšením spolupracuje s E Ink monitorom, ktorý funguje ako poznámkový blok, notes na kreslenie, elektronická čítačka a inteligentná klávesnica. A s procesorom Intel® Core™ siedmej generácie je Yoga Book C930 vybavený jedným z najvýkonnejších procesorov pre notebooky bez ventilátora, navrhnuté tak, aby neprodukovali prebytočné teplo. Yoga Book C930 má 10,8-palcový QHD 2K IPS monitor, dva reproduktory a kino zvuk posilnený Dolby Atmos®, takže získate ohromujúci a pohlcujúci zvuk, keď sa chcete naozaj ponoriť do svojej obľúbenej hudby alebo filmov.
Yoga Book C930 je aj neuveriteľne flexibilný. Jeho 360-stupňový pánt dovoľuje užívateľom plynulo prechádzať medzi piatimi typmi režimov – písanie, tvorenie, čítanie, surfovanie a sledovanie. Teraz môžete sledovať filmy, tvoriť alebo pracovať na notebooku bez ohľadu na to, kde ste, alebo čo robíte – čakáte na autobus, tlačíte sa v lietadle, beháte na trenažéri alebo oddychujete na gauči po náročnom dni.

Tak ako presne sa to tímu podarilo navrhnúť?

Poprosili sme Edwarda Huanga, inžiniera z vývojárskeho tímu Yoga Book C930, aby nám vysvetlil víziu a vývoj notebooku Yoga Book C930.

Aký je koncept Yoga Book C930?
Edward:
Yoga Book C930 sme vyvinuli po viac ako dvoch rokoch užívateľských štúdií. Cítime, že tento ultra-tenký, ultra-ľahký notebook predstavuje dramatický krok vpred pre komplexné prehodnotenie toho, ako môže naša Yoga Book rodina produktov lepšie vyhovieť potrebám našich užívateľov.

Pôvodný Yoga Book bol kombináciou všestrannosti tabletu a tvorivého potenciálu PC.

"Naše štúdie ukázali, že tablety boli vhodnejšie pre multitasking a činnosti vyžadujúce multi-monitory, zatiaľ čo PC vynikali v oveľa dlhších, neprerušovaných úlohách, vrátane činností, ktoré si vyžadujú intenzívne sústredenie, ako dlhšie písanie, strih videa alebo sledovanie filmov."

Zistili sme, že naši užívatelia potrebujú byť produktívnejší ako kedykoľvek predtým, ale meniaci sa životný štýl a spôsob práce znamenajú, že už nie sú pripútaní k stolom či pracovisku. Preto sme potrebovali vyvinúť osobné zariadenie, ktoré by umožnilo ľuďom byť plne kreatívny a produktívny kdekoľvek – v lietadle, v reštaurácii alebo mimo prednáškovej sály. Yoga Book C930 bol stvorený, aby sa prispôsobil tomuto novému spôsobu produktivity a kreativity.

Väčšina z nás stále komunikuje s počítačmi pomocou klávesnice a myši. My však presadzujeme iný spôsob práce na notebooku s novým Yoga Book C930, a veríme, že tým zvýšime efektivitu a prinesieme rad nových a cenných užívateľských skúseností.

Čo je najväčšia zmena oproti prvej generácie Yoga Book?
Edward
: Je zjavné, že najväčšia novinka Yoga Book C930 je, že teraz má dve obrazovky - LCD a duálny monitor E Ink. Sú navrhnuté tak, aby umožnili používateľom pracovať či zabávať sa viacerými spôsobmi. Duálny monitor, ktorý možno otáčať o 360-stupňov ponúka ľuďom nové spôsoby, ako vnímať obsah a zároveň zostať kreatívny a produktívny.

Môžeme si najskôr povedať trochu viac o monitore E Ink?
Edward:
Určite. Sám o sebe má E Ink monitor v Yoga Book C930 vrstvu anti-glare, vysoké rozlíšenie a vlastnosti papiera – čo z neho robí jedno z najvšestrannejších zariadení na trhu. Navrhli sme ho tak, aby bol udržateľný v jednej ruke, čo umožňuje užívateľom čítať, zvýrazňovať a poznámkovať obsah ako na digitálnom papieri. E Ink monitor transformuje váš notebook na elektronickú čítačku pre prehliadanie dlhých reportov, prieskumov alebo iných dlhých súborov, pričom šetrí zrak a spotrebuje celkovo menej energie (ak budete čítať s vypnutým LCD monitorom).

A čo keď potrebujete niečo napísať ? Kde je klávesnica?
Edward:
Jednou z najúžasnejších vecí na monitore E Ink je, že ho môže zmeniť na dynamickú klávesnicu.

"To je niečo, na čo sme obzvlášť hrdí, keďže dotykové klávesnice sme zdokonaľovali celé roky prostredníctvom užívateľského testovania na zlepšenie celkovej skúsenosti."

V porovnaní s pôvodným Yoga Book zariadením, nová E Ink klávesnica vám teraz dáva nástroje na písanie rýchlejšie a presnejšie ako kedykoľvek predtým.4 A najlepšie je, že teraz si môžete klávesnicu prispôsobiť - s tromi rôznymi rozloženiami, dvomi skinmi ako aj viacjazyčným a ne-QWERTY rozložením.

Ako sme vylepšili zážitok z písania na klávesnici?
Edward:
E Ink klávesnica je inteligentná klávesnica, ktorá sa učí a kompenzuje vaše návyky pri písaní. Optimalizovali sme aj ergonomické virtuálne rozloženie pre rôzne štýly písania (prstokladom, jedným prstom a dotykové), čo výrazne znížilo výskyt chýb pri písaní a zvýšilo rýchlosť písania počas našich užívateľských testov.

Ďalším zlepšením je, že sme vylepšili zvukovú a hmatovú odozvu oproti prvej generácii Yoga Book zariadení, aby bolo písanie na dotykovej klávesnici čo najprirodzenejšie. Pridali sme aj vizuálnu odozvu a klávesy teraz pôsobia viac trojrozmerne, keď ich stlačíte. To všetko dohromady viedlo k výraznému zvýšeniu rýchlosti a presnosti počas našich užívateľských testov.

Povedzme si aj o pere Precision Pen?
Edward:
Vytvorili sme voliteľné Precision Pen5, ktoré je ideálnym nástrojom pre profesionálov, dizajnérov a kreatívcov. Je navrhnuté tak, aby mohli pripomienkovať reporty, zapisovať si poznámky alebo zakresliť nápady na LCD alebo E Ink monitor. Ide o najmodernejšie aktívne Bluetooth pero s technológiou Wacom™, takže rozoznáva až 4 096 úrovní citlivosť tlaku a s podporu náklonu pera dokáže vytvárať prirodzený tieňovací efekt.

Aké boli niektoré z výziev, ktorým musel tím čeliť pri vývoji Yoga Book-u?
Edward
: Vždy, keď sa snažíte o niečo nové, je to výzva. Yoga Book nie je výnimkou, najmä keď sa snažíme prekonať predsudky z hľadiska hardvéru, softvéru aj užívateľskej skúsenosti. Duálny monitor a inteligentná E Ink klávesnica boli niečo, čo sme nikdy predtým neskúšali a museli sme načrieť hlboko, aby sme našli správne riešenia.

Jednou z prekážok, ktorú sme museli prekonať, bolo napríklad prinútiť monitor E Ink spolupracovať a správne komunikovať s LCD panelom. Mnohé z aplikácií na E Ink monitore boli založené na tlačidlách, takže sme museli vyvinúť a napísať softvér od nuly. Aby bolo možné prenášať a vystrihnúť a prilepiť dokumenty z jednej obrazovky do druhej, museli sme experimentovať aj s rozhraním USB.

Ďalšou výzvou bolo, že Yoga Book je neuveriteľne tenký — v zatvorenom stave má 9,9 mm, čo bolo náročné z hľadiska hardvéru. Napríklad sme potrebovali špeciálny 360-stupňový remienkový pánt, na čo sme narazili už pri vývoji pôvodného Yoga Book-u. Pánt, ktorý používame pre konvertibilné Lenovo zariadenia 2-v-1 bol pre tento tenký dizajn príliš robustný, čiže by sa nezatváral poriadne. Preto sme potrebovali vyrobiť menší pánt. Pôvodný multifunkčný Yoga pánt zahŕňal štyri axiálne tyče, na ktorých sa mohol notebook otáčať. Pánt pre Yoga Book si vyžadoval párny počet axiálnych tyčí – štyri, šesť alebo osem – minimálne však štyri. Tentoraz sme do pántu dostali dokonca aj WiFi antény, aby sme maximalizovali jeho užitočnosť.

Bolo náročné docieliť, aby sa Yoga Book C930 správne zatváral, lebo jeho dva panely nie sú rovnaké. A keďže pánt obsahoval iba tri axiálne tyče, bol oveľa menej pevný a odolný, keď ním užívatelia otáčali. Viackrát sa rozpadol, takže nakoniec sme museli pánt otestovať 50 000 krát v laboratóriu, aby sme sa uistili o jeho výdrži.

A v neposlednom rade, tenké notebooky sú notoricky známe tým, že sa ťažko otvárajú, najmä so zreteľom na prémiový kovový rám Yoga Book-u.

"Vyžiadalo si to celý rok experimentovania, ale nakoniec sme vyriešiť tento problém tým, že sme vyvinuli inovatívne knock-to-open riešenie."

Ide o komplexný mechanizmus vyvinutý naším tímom. Využíva kombináciu akcelerometrov, magnetov a materiálov s tvarovou pamäťou. Keď akcelerometer detekuje dvojité „zaťukanie“, vyšle prúd do zliatiny s pamäťou tvaru, ktorý stiahne a rozpohybuje magnety, zmení magnetické príťažlivé sily z ťahu na tlačiť, vďaka čomu sa veko otvorí. Avšak dotiahnuť to do dokonalosti bolo namáhavé a strávili sme celé mesiace v snahe nastaviť citlivosť. Ak by bolo zariadenie príliš citlivé, otvorilo by ho aj dvojité zaťukanie na stôl. Potrebovali sme nájsť správnu rovnováhu.

Hovoríme, že Yoga Book C930 umožňuje ľuďom pracovať a zabávať sa na viacerých miestach, viackrát a viacerými spôsobmi. Prečo ten dôraz na produktivitu?
Edward:
V našej štúdii prvej generácie zariadení Yoga Book nás prekvapilo zistenie, že pri používaní zariadenia trávia ľudia viac ako polovicu času písaním na klávesnici Halo. V realite tak užívatelia nevyužívali Yoga Book ako tablet, skôr ako ultra-prenosný notebook – používali ho na úpravu dokumentov, písanie e-mailov a úpravy PowerPoint® prezentácií. Mnohí z našich zákazníkov boli profesionáli, ktorí potrebovali ultra-tenký prístroj na prácu mimo kancelárie – ako ultra-prenosný, výkonný, zdatný sekundárny notebook.

To je dôvod, prečo sme chceli pridať ešte viac funkcií pre zvýšenie produktivity do Yoga Book C930, a preto sme vyvinuli niekoľko užívateľských scenárov pre duálny monitor. Povedzme, že pri sledovaní prezentácie na obrazovke si potrebujete robiť poznámky. Teraz si môžete zapisovať alebo kresliť nápady na E Ink monitore, kým sledujete alebo si prezeráte obsah na LCD monitore. A všetko, čo vytvoríte na monitore E Ink môžete previesť a zdieľať na LCD monitore alebo preniesť screenshot alebo PDF súbor z LCD priamo na E Ink.

A profesionáli, ktorí potrebujú na cestách veľa čítať, môžu teraz používať E Ink monitor v Yoga Book C930 ako elektronickú čítačku kníh.

A na záver, aká vlastnosť Yoga Book C930 je vaša najobľúbenejšia?
Edward
: Ja veľa kreslím, takže sa mi páči poznámkový mód. Často, keď prídem z práce, idem na internet a nájdem pár vtipných obrázkov. Potom skopírujem obrázky z LCD a vložím ich do E Ink monitoru a potom do nich kreslím.

SKPR STRATEGIES, s.r.o.

Všetky autorove články
Lenovo notebook dizajn displej technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať