PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Logitech G513: Pre správneho hráča

0

Klávesnica už svojím vzhľadom alebo použitými materiálmi prezentuje, že bude v prvom rade zaujímať hráčov e-hier. Základňa klávesnice je zhotovená z robustnej a odolnej hliníkovo-horčíkovej zliatiny. Značne vystupujúce klávesy ponúkajú možnosť voľby medzi dvoma mechanickými hmatovými a lineárnymi spínačmi Romer-G. Vyznačujú sa výbornou latenciou 1 ms. Ku klávesnici sa v balení dodáva 12 krytov na rozlíšenie najpoužívanejších hracích klávesov.

Model G513 disponuje podsvietením klávesov v celom spektre RGB. Podsvietenie možno prispôsobovať cez Logitech Gaming Software, dostupný na oficiálnej stránke výrobcu. Novinkou je technológia LIGHTSYNC na nastavenie osvetlenie klávesnice podľa práve hranej hry. Nechýba funkcia Anti-Ghosting, teda zadávanie viacerých príkazov naraz. Klávesnica okrem iného disponuje aj plnohodnotným vstupom USB, ktorý slúži okrem prenosu dát najmä na pripojenie a nabíjanie akéhokoľvek zariadenia (mobil, myš...).

Písanie na klávesnici je intuitívne, klávesy mali dobrú spätnú reakciu a osvetlenie pri hraní vo večerných hodinách pôsobilo príjemne. Na väčšie pohodlie je ku klávesnici pribalená opierka na zápästia z pamäťovej peny potiahnutej koženkou, je teda odolná vode aj potu, čo som počas hrania ocenil. Šesť pogumovaných nožičiek zabezpečuje jej stabilitu.

Verdikt

Logitech G513 je elegantná herná klávesnica, ktorá robí z hrania zážitok, pôsobí profesionálne a stará aj o hráčov komfort.  

Parametre

Rozmery 132 × 455 × 34 mm; hmotnosť 1020 gramov; dĺžka kábla:1,8 m; porty USB 2.0; podsvietenie RGB; rozmery opierky na zápästie 88 × 445 × 21,5 mm, spínače Romer-G, výdrž 70 miliónov stlačení, aktivačná dráha a sila 1,5 mm a 45 gramov, celková dráha spínača 3,2 mm, systémové požiadavky Windows 7, 8/8.1, 10

Plusy a mínusy:

+ Zhotovenie, podsvietenie, vynaliezavosť, pribalené doplnky
- Žiadne podstatné

Hodnotenie:

Zhotovenie:  97 %
Funkcie:  96 %
Balenie: 92 %
Reakcia pri písaní/hraní:  97 %
Celkovo: 95 %

Cena: 192 EUR

Benjamín Mazanka

Všetky autorove články
Logitech

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať