ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Magnetická dráha pre roboty učí deti kódovať

1

Roboty Ozobot, ktoré sledujú vyznačenú dráhu, sú populárne, no vyžadujú úplne presne vyznačené línie a kódy, inak sa zaseknú. Preto spoločnosť GeniusLinks vytvorila Robot Tracks, súpravu plastových dlaždíc Playmags s magnetmi a s predtlačenou dráhou pre robota Ozobot. 

Každá dlaždica má natrvalo vytlačenú líniu alebo kód, ktorý Ozobots dokáže čítať. Magnety v Playmags držia dráhu dokonale usporiadanú. Dlaždice môžete rýchlo presunúť a vytvoriť nové rozloženie dráhy, aj keď je Ozobot v pohybe. Vďaka Robot Tracks môžu deti spoločne pracovať na riešení problémov. Zdokonaľujú sa tak v tímovej práci a kreativite.

K dispozícii sú tri rôzne súpravy: Starter, Advanced a Expert. Sú určené pre rôzne vekové kategórie - od 4-ročných detí až po stredoškolákov, ktorí môžu súpravu použiť na to, aby sa zamerali na pokročilejšie koncepcie kódovania a schopnosti logického uvažovania.

Súprava Expert obsahuje 6 naklonených plošín, ktoré umožňujú, aby sa Ozobot pohyboval v troch rozmeroch. Súpravy sú kompatibilné so stavebnicami Lego. V súčasnosti beží kampaň na portáli Kickstarter. Najlacnejšia ponuka pre prispievateľov je dráha z 8 dlaždíc za 20 dolárov. Dodávky by sa mali začať v júni 2020.

Zdroj: in.mashable.comkickstarter.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
robot stroj technika programovanie

1 komentár

zaujímalo by ma prečo reakcia na: Magnetická dráha pre roboty učí deti kódovať

4.4.2020 10:04
sa teraz používa namiesto slova programovanie slovo kódovanie
Programovať - kódovať
vyšlo nejaké nariadenie zo slovenskeho jazykovedneho ústavu alebo to je nejaká vlastná iniciatíva
Reagovať

Pridať komentár