NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Maybach Ultimate Luxury

Tlačové správy
0

V Pekingu mala premiéru štúdia Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, využívajúca štyri kompaktné synchrónne elektromotory (spolu 550 kW/750 k) s permanentným magnetom a plne variabilný náhon na všetky kolesá. Štúdia s veľkorysými rozmermi (dĺžka/šírka/výška: 5 260/2 110/1 764 milimetrov) kombinuje prednosti exkluzívneho sedanu a zároveň SUV, ako je veľký priestorový komfort, vyvýšená poloha sedenia alebo atletický vzhľad. Popri dvoch typoch karosérií zároveň zlučuje prvky dvoch kultúr: západnej i ďalekého východu. Pri vozidle sa uplatnili len tie najkvalitnejšie materiály, tradičné umenie remeselnej výroby, jedinečnosť a individualizácia ale napríklad i ebenové drevo, tradične používané v čínskom nábytku. Na jednej strane nechýba rozsiahla ponuka infotainmentu či relaxačných programov a riadeného komfortu ENERGIZING. Na druhej je ako zvláštnosť aj možnosť servírovania (tiež počas jazdy) rozličných druhov čaju z predĺženej stredovej konzoly s integrovaným vyhrievaným podnosom s čajovou súpravou.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je úplne nový archetyp, aký zatiaľ nikto nevidel,“ vysvetľuje Gorden Wagener, hlavný dizajnér spoločnosti Daimler a pokračuje: „Naša koncepcia spája DNA vozidla kategórie SUV a sedanu do ultramoderného SUV v trojpriestorovom dizajne. Zmyselnosťou a rýdzou rafinovanosťou sme vytvorili nadčasové vozidlo, ktoré zdôrazňuje postavenie značky Mercedes-Maybach ako ultimatívnej luxusnej značky.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury s akumulátorom s kapacitou 80 kWh má normovaný dojazd viac ako 500 km a dosahuje maximálnu rýchlosť (elektronicky obmedzenú) 250 km/h. Pomocou rýchlonabíjačky (s nabíjacím výkonom až 350 kW na báze štandardu CCS) sa už za päť minút zvýši dojazd vozidla približne o 100 km. Do akumulátoru sa môže nabíjací prúd prenášať aj bezkontaktne cez elektromagnetické pole pod vozidlom.

 

Zobrazit Galériu

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Mercedes auto luxus elegancia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať