SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Meta predstavila vlastnú AI, konkurenciu pre ChatGPT

Technológie
0

Spoločnosť Meta na podujatí 2023 Connect oznámila výrazné rozšírenie možností generatívnej umelej inteligencie v rámci svojej rodiny aplikácií. Medzi novými ponukami je Meta AI, pokročilý konverzačný asistent dostupný v USA v aplikáciách WhatsApp, Messenger a Instagram. Asistent bude fungovať podobne ako ChatGPT od OpenAI, Claude od Anthropic a ďalšie konverzačné systémy s umelou inteligenciou. 

Oproti generatívnej umelej inteligencii spoločnosti OpenAI má Meta AI tri veľké odlišnosti: vďaka novému partnerstvu s vyhľadávačom Bing od Microsoftu dokáže poskytovať webové výsledky v reálnom čase, čo je aj nedávno predstavená funkcia ChatGPT.  Asistent dokáže takisto natívne generovať fotorealistické obrázky z podnetov pomocou technológie podobnej DALL-E a Midjourney bez toho, aby potreboval ďalšiu aplikáciu.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Aj OpenAI plánuje v najbližších mesiacoch integrovať DALL-E do ChatGPT. Najvýznamnejší rozdiel však je, že Meta sprístupňuje túto AI miliardám svojich používateľov, čo znamená, že to môže byť prvý kontakt mnohých jednotlivcov s generatívnou AI. Meta v súčasnosti nevyužíva obsah Instagramu a Facebooku na trénovanie svojho veľkého jazykového modelu. 

Meta spúšťa na svojich platformách na zasielanie správ aj nálepky poháňané AI, ktoré menia textové zadanie na prispôsobené nálepky. Na Instagram prichádzajú aj nové nástroje na úpravu poháňané umelou inteligenciou vrátane Restyle a Backdrop, ktoré umožňujú používateľom meniť obrázky alebo pozadia na základe zadaných opisov.

Zdroj: forbes.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať