Microsoft vydal prvé testovacie verzie prehliadača Edge s jadrom Chromium. Vyzerajú ako Chrome

0

Microsoft sprístupnil vývojárom prehliadač Edge s jadrom Chromium. Spoločnosť uviedla dve zostavenia – Canary a Developer. Prvé má denný cyklus vydávania aktualizácií, druhé týždenný. Obidve zostavenia sú k dispozícii na webovej stránke Edge Insider a sú určené pre vývojárov, „skorých osvojiteľov“ a nadšencov, nie pre bežných používateľov. 

Obe verzie sú určené výhradne pre 64-bitový operačný systém Windows 10, ide však o rané testovacie zostavenia. Predstavitelia Microsoftu sa vyjadrili, že zostavenie vo verzii beta, ktoré príde neskôr, bude dostupné aj pre Windows 7, 8.1 a Mac. 

Skoré zostavenia sa zameriavajú na základy, veľa funkcií ešte nie je k dispozícii, rovnako ani širšia jazyková podpora a zmeny používateľského rozhrania. Zatiaľ Edge s jadrom Chromium vyzerá ako Chrome okrem zabudovaných informačných kanálov MSN. V tejto skorej fáze treba počítať aj s výskytom chýb a problémov. Očakáva sa, že v lete Microsoft doplní ďalšie črty a funkcie a uvedie aj kanál Beta.

Každý, kto používa aktuálny Microsoft Edge (postavený na EdgeHTML), môže v dohľadnej budúcnosti pokračovať v jeho používaní, Microsoft ešte nepovedal, kedy plánuje prepnúť používateľov z aktuálneho prehliadača Edge na novú verziu. Tých, ktorí používajú  Edge pre iOS a Android, sa táto zmena nebude týkať, pretože tieto verzie používajú enginy WebKit a Blink, viazané na tieto OS, nie EdgeHTML.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows Google Edge Chrome web internet online Android iOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať