HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Mladí ľudia nevedia hovoriť s inými. Až 68 % z nich sa vyhýba rozhovorom zoči-voči

Prieskumy trhu
1

Istotne to poznáte všetci. Večierky, svadby, pracovné podujatia. Potia sa vám dlane, nemiestne sa smejete vtipom, koktáte niečo o počasí. Skrátka trápne rozhovory s ľuďmi, ktorých nepoznáte. Takéto situácie už zažila väčšina z nás, no nové prieskumy ukazujú, že umenie konverzácie u dnešnej mládeže úplne vymiera. Viac ako 65 % z nich sa nesnaží o sociálne interakcie tvárou v tvár. Ukázal to prieskum One Poll uskutočnený medzi mladými Američanmi vo veku od 18 rokov.

Až 30 % mladých odmietne pozvanie alebo jednoducho nejde na spoločenské udalosti z obavy, že sa tam budú správať nemotorne. Osem z 10 mladých respondentov  hovorí, že sa cítia oveľa pohodlnejšie pri konverzácii cez textové správy alebo on-line.

Umenie hovoriť s ľuďmi pomáha podporovať vzťahy a dokonca aj budovať kariéru, napriek tomu dvaja z piatich mileniálov majú problémy s oboma, pretože nemajú dostatok  sociálnych zručností, ukázal prieskum.

Zdroj: Menshealth

Redakcia

Všetky autorove články
rozhovor prieskum

1 komentár

mladi reakcia na: Mladí ľudia nevedia hovoriť s inými. Až 68 % z nich sa vyhýba rozhovorom zoči-voči

5.4.2017 14:04
nemajú dostatok sociálnych zručností. Preco asi? 50% rozvodovost, to je to oslabovanie rodiny. Deti prezivaju traumy uz v detstve, nezaziju dostatok opory a potom maju taketo problemy. Neustale sa zameriavanie na homosexualov a nedostatocna pozornost na rodiny sposobuje to, ze rodiny su oslabene. Ved koho dnes zaujima fungujuca rodina? Iba ked sa nieco stane, tak dobre podporme slobodne mamicky alebo dovolme homosom si adoptovat. Tu je vysledok, hlavne, ze liberali nie a nie to pochopit. Kladivom po hlave, a tento clanok je jednym z tych kladivov. Spolocnost bude trpiet, polovica ludi bude neschopna a sposobovat veci co robia teraz nedoceneny, ked vystrielaju skolkarov.
Reagovať

Pridať komentár