SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

NAY a inovatívny startup chcú zmeniť tvár slovenského predaja

Tlačové správy
0

Naytrolabs je názov spoločného projektu, ktorý je výsledkom spojenia tradičného predajcu elektroniky NAY s inovatívnym 0100ventures. Tento nový projekt bol dnes predstavený verejnosti a jeho cieľom je prinášať inovácie, ktoré by využívali najmodernejšie technológie súčasnosti pre zjednodušenie a zefektívnenie predaja a služieb.

Spoločnosť NAY, ktorá je slovenskou jednotkou na trhu maloobchodného predaja elektroniky má inovácie, ako hovoria jej predstavitelia, „vo svojej DNA“. O tom, že mení tvár slovenského retailu už presvedčila v minulosti a práve prostredníctvom nového projektu Naytrolabs ju plánuje meniť aj naďalej s využitím znalostí inovatívneho startupu 0100ventures.

V minulosti to bola práve spoločnosť NAY, ktorá ako prvá na Slovensko priniesla model franchise či otvorila prvú veľkoplošnú predajňu u nás. Dnes hovorí najmú o omnichannel predaji a úplnom previazaní internetu a kamenných predajní.

„Súčasnosť je o multikanálovom predaji. Internetom to najčastejšie začína a v kamennej predajni sa nákup najčastejšie končí. Môže to však byť aj naopak. Ako si to skombinujete záleží od počasia, nálady, tovaru, ktorý kupujete, hoci aj od momentálnej dopravnej situácie. Internetový a kamenný predaj už nemá zmysel rozlišovať,“ uviedol jeden z majiteľov Peter Zálešák.

Ako dodal, jednoduchým dôkazom je, že napriek tomu, že návštevnosť e-shopu je dvojnásobná oproti predajniam, stále sa viac ako 85 percent tržieb realizuje v predajniach, pričom do nich patria aj rezervácie cez web, či internetové objednávky vyzdvihnuté na predajni.

ROZHOVOR:

„Chceme sa však pozerať viac dopredu, do budúcnosti. Chceme flexibilne reagovať na nové technológie. Vyskúšať ich, vyhodnotiť a adaptovať čo najrýchlejšie. Hľadať riešenia mimo konvenčný rámec a využívať open-source riešenia. Táto skutočnosť nás viedla k myšlienke vytvoriť mladý ambiciózny tím, ktorý bude motorom ďalších inovácií na mieru pre NAY. To je v skratke Naytrolabs,“ vysvetlil hlavnú myšlienku za vznikom projektu Naytrolabs Ján Tomáš.

0100ventures si podľa neho ako partnera vybrali preto, lebo má bohaté skúsenosti so zakladaním startupov a prevádzkuje coworkingový priestor v Mlynskej doline v Bratislave a vďaka tomu už vedie dialóg s talentovanými slovenskými študentmi, ktorým chce dať Naytrolabs šancu.

„Verím, že Naytrolabs spojí to najlepšie z oboch našich svetov. Bohatú skúsenosť a tradície NAY s mladosťou a nekonvenčným myslením 0100ventures. Ako najväčšiu výhodu vidím to, že Naytrolabs je flexibilný a škálovateľný. Počítame s tým, že jeden deň môžeme stáť pred problémom logistiky a druhý deň budeme riešiť lojalitnú mobilnú aplikáciu,“ vysvetlil Dušan Duffek, konateľ novej spoločnosti Naytrolabs.

Ďalej zdôraznil, že napriek mladému tímu disponujú množstvom skúseností a slovenského aj zahraničného know-how. CEO Naytrolabs je Martin Hauge z Nórska, ktorý je spoluzakladateľom 0100ventures, a po Malte či Malajzii pôsobí teraz na Slovensku. Technickým riaditeľom je Urban Kovac, ktorý po štúdiu a pôsobení v Glasgowe a práci pre niekoľko nadnárodných spoločností prijal výzvu práve v Naytrolabs.

Ako uviedli zástupcovia spoločnosti NAY, jedno z prvých inovatívnych riešení z dielne Naytrolabs by mohlo uzrieť svetlo sveta už koncom tohto roka. Čo to však bude zostáva stále tajomstvom, no v celkovom pláne je hneď niekoľko vecí, ako napríklad mobilná aplikácia, využívanie algoritmov strojového učenia a umelej inteligencie, inovácie v oblasti logistiky, dovozu a distribúcie tovaru, automatizované systémy na predajniach, nové platobné brány, nové služby a ďalšie.

Zdroj: techpedia.ta3.com.

Zobrazit Galériu
Nay obchod technológie start-up biznis elektro e-shop

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať