SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

NOVÝ PEUGEOT 408

Tlačové správy
0

ÚPLNE NOVÝ PEUGEOT: DYNAMICKÝ FASTBACK, PREKVAPIVÝ Z KAŽDÉHO UHLA

Nový model PEUGEOT 408 je nečakaný, pretože je iný. Je prvým svojho druhu v histórii značky, ako aj na automobilovom trhu ako takom. S novým modelom 408 demonštruje automobilka PEUGEOT kreativitu svojich tímov tým, že ponúka novú karosársku verziu fastback na vrchole segmentu C. Tento nový prístup značky PEUGEOT ponúka mačací postoj a jedinečnú príťažlivosť, konštruktérsku dokonalosť zameranú na efektívnosť a inteligentnú elektrifikáciu, ako aj emócie, ktoré poskytujú špičkové technológie určené pre potešenie z jazdy a zamerané na inštinktívne používanie.

ALLURE. PEUGEOT 408 vyniká predovšetkým svojou dynamickou siluetou fastbacku

a nezameniteľným štýlom, ale aj tým, do akej miery prináša niečo nové a nečakané. Jeho mačací postoj je pre modely značky typický. Jeho línie sú ostré, maska chladiča má rovnakú farbu ako karoséria, aby dokonale ladila s prednou časťou a hrdo sa pýši novým emblémom PEUGEOT s hlavou leva. Nečakaný je obrátený prelis zadného nárazníka, čím zároveň dodáva profilu výrazný vzhľad.

Nový PEUGEOT 408 pevne sedí na kolesách s priemerom 720 mm a ikonické 20-palcové ráfiky majú netradičný geometrický dizajn. Svetelný podpis v tvare tesáku dokonale začleňuje nový model 408 do rodiny značky PEUGEOT rovnako ako LED svetlá vzadu s troma pazúrmi.

S dĺžkou 4,69 m vychádzajúcou z rázvoru dlhého 2,79 m poskytuje nový model PEUGEOT 408 pozoruhodne priestranný druhý rad sedadiel so 188 mm priestoru na nohy. Veľkoryso dimenzovaný je aj batožinový priestor s objemom 536 litrov, ktorý možno po sklopení operadiel zadných sedadiel zväčšiť až na 1 611 litrov. Nový PEUGEOT 408 je vysoký 1,48 m a má štíhlu a elegantnú siluetu. To zlepšuje aerodynamickú účinnosť.

EMOTION. PEUGEOT 408 ponúka vodičovi aj pasažierom najnovšiu generáciu PEUGEOT i -Cockpit®, ktorú okamžite spoznáte podľa kompaktného volantu určeného pre potešenie z jazdy a kontrolovanú agilitu.

V kokpite sa kladie dôraz na kvalitu a konektivitu s najnovšími technológiami, vďaka ktorým je zážitok z jazdy a cestovania intuitívnejší a obohacujúci.

EXCELLENCE. Asistenčné systémy vodiča využívajú údaje zo 6 kamier a 9 radarov, čím poskytujú pokoj a bezpečnosť. Zahŕňajú:

 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go,
 • Night Vision, ktorý upozorňuje na zvieratá, chodcov alebo cyklistov pred vami skôr, ako na ne dopadne diaľkové svetlo,
 • Monitorovanie mŕtveho uhla na veľké vzdialenosti (75 metrov),
 • Rear Traffic Alert, ktorý upozorňuje na potenciálne nebezpečenstvo pri cúvaní.

Ponuka motorov poháňajúcich PEUGEOT 408 zahŕňa dve plug-in hybridné verzie s výkonmi 132 a 165 kW (180 a 225 k), ako aj benzínovú verziu s výkonom 96 kW (130 k). Všetky tri sa spájajú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8. Plne elektrická verzia bude nasledovať

o niekoľko mesiacov neskôr.

Kľúčovým záujmom konštruktérov modelu PEUGEOT 408 bolo dosiahnutie čo najvyššej účinnosti, pretože kombinácia úsilia v oblasti aerodynamiky, zníženia hmotnosti (z 1 396 kg)

a motorov s nízkymi emisiami znamená, že vozidlo sa teraz môže pochváliť pozoruhodne nízkou priemernou spotrebou energie (v rámci homologizácie), a to ako pre hybridy, tak aj pre benzínovú verziu s výkonom 96 kW (130 k).

Nový PEUGEOT 408 príde na trh začiatkom roka 2023. Automobil s globálnymi ambíciami sa pre európsky trh bude vyrábať najskôr vo francúzskom meste Mulhouse a čoskoro nato pre čínsky trh v závode v meste Čcheng-tu.

„V automobilke PEUGEOT veríme, že s pôvabom je život lepší. Vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu, inovatívnej siluete fastbacku a nespútanej elegancii je nový model 408 dokonalým vyjadrením filozofie a vynaliezavosti značky PEUGEOT," hovorí Linda Jackson, generálna riaditeľka značky PEUGEOT. „Nový PEUGEOT 408, ktorý je prekvapivý z každého uhla pohľadu, bol navrhnutý pre milovníkov automobilov a života, ktorí sa chcú oslobodiť od tradícií a zároveň hľadajú zodpovedné potešenie. Stelesňuje náročné technologické štandardy značky PEUGEOT – kontrolovanú efektivitu a digitálny systém poskytujúci zážitok na veľmi vysokej úrovni – ako aj intenzívne emócie z inštinktívneho potešenia z jazdy“.

Hľadanie zodpovedného a moderného potešenia: zákazníci

Novým modelom 408 dopĺňa značka PEUGEOT svoju ponuku v mimoriadne dôležitom segmente C. PEUGEOT zaujal v tomto segmente v ostatných rokoch vedúcu pozíciu vďaka úspechu SUV modelov 3008 a 5008 a troch generácií hatchbacku 308 a kombi 308 SW, z ktorých najmodernejšia generácia prišla na trh len prednedávnom. PEUGEOT 408 dopĺňa ponuku značky a je umiestnený na vrchole C-segmentu.

Nový PEUGEOT 408 nanajvýš moderne odzrkadľuje hodnoty a potreby obyvateľov: títo dynamickí a prepojení ľudia chcú prispieť k energetickej zmene bez toho, aby museli obetovať chvíle potešenie. Hľadajú novinky a oceňujú kreativitu a odvahu nových kombinácií, ktoré sa vymykajú zabehnutým kategóriám.

Väčšinu zákazníkov nového modelu PEUGEOT 408 budú tvoriť páry, väčšinou aktívne,

s deťmi alebo bez detí, ktoré budú svoje vozidlo využívať na osobné a pracovné účely. Pri výbere ich vedie množstvo potrieb a túžob, ktoré sa niekedy dopĺňajú.

Niektorí sa chcú posunúť na vyššiu úroveň v rámci segmentu C a kúpiť si väčšie

a priestrannejšie vozidlo. Iní hľadajú karosársku verziu, ktorá je originálnejšia a inovatívnejšia ako kompaktné SUV, ktoré považujú za príliš bežné, prípadne príliš rodinne orientované. Napokon, iní jednoducho ocenia tvary veľkého automobilu. Všetci hľadajú veľmi súčasný motoristický zážitok, či už na každodenné používanie, alebo na dlhé, pohodlné a pokojné cesty s ostatnými.

Jedinečné ALLURE dynamického a inovatívneho fastbacku: dizajn

V kombinácii s mačacím postojom všetkých vozidiel značky PEUGEOT je formálny jazyk nového modelu 408 dokonale v súlade s jeho inovatívnym konceptom špičkového fastbacku zo segmentu C. Vyznačuje sa obzvlášť ostrým spracovaním plôch, čo je viditeľné najmä vzadu: na konci strechy a na spodnej časti blatníkov sú navrhnuté ostré fazety, ktoré vytvárajú hru so svetlom.

 

Model 408 sa vyznačuje špecifickou architektúrou exteriéru. Vychádza z multienergetickej verzie EMP2 (Efficient Modular Platform) a poskytuje rázvor s dĺžkou 2,787 m, vďaka čomu poskytuje veľkorysý priestor na zadných sedadlách. Jeho celková dĺžka je 4,69 m a šírka so sklopenými zrkadlami 1,859 m.

Široký rozchod, s 1,599 m vpredu a 1,604 m vzadu, zaručuje, že pevne sedí na ceste. K tomu treba rátať s veľkými priemermi kolies (720 mm) a s diskami s priemerom až do 20 palcov. Aj keď je PEUGEOT 408 zvýšený, má vďaka výške iba 1,48 m štíhly a športový profil.

Vpredu sa medzi vyvýšenými blatníkmi nachádza dlhá kapota, ktorá je charakteristická pre najnovšie modely PEUGEOT. Táto štýlová voľba posilňuje vzhľad prednej časti a zároveň zefektívňuje profil, pretože prechod medzi blatníkom a kapotou nevidno. Tento konštrukčný princíp zjednodušuje aj vonkajšiu líniu kapoty, aby diely karosérie dokonale navzájom sedeli.

Technológia Matrix LED použitá na osvetlenie umožnila navrhnúť ultratenké svetlomety a zároveň zaručiť veľmi vysoký výkon. Tieto svetlomety tvoria vzhľad nového modelu 408: rozhodný vzhľad automobilu značky PEUGEOT. Svetelný podpis sa smerom nadol rozširuje

o dva pásy LED v tvare tesákov, ktoré sa zanárajú do nárazníka.

Mriežka chladiča je odvážnym znakom identity modelu 408. Sústreďuje sa okolo nového loga značky, ktoré ukrýva radar potrebný pre mnohé asistenčné systémy vodiča. Spracovanie tejto masky chladiča vo farbe karosérie ju opticky skryje začlenením do celkového tvaru nárazníka. Ide o znak generačnej výmeny a elektrifikácie modelov značky PEUGEOT. Grafický motív prednej časti charakterizujú veľké čierne lišty a vizuálne zvýrazňujú jej šírku a robustnosť. Obklopujú a chránia svetelné tesáky spojením čiernych ochranných prvkov, ktoré obopínajú karosériu a zlepšujú kontrast viditeľnosti svetelného podpisu.

Profil nového modelu PEUGEOT 408 sa vyznačuje dômyselným rozdelením medzi čiernou a lakovanou časťou, ktorá je navrhnutá tak, aby zjemnila jeho siluetu a dodala mu dynamiku. Zdôrazňuje tiež veľkorysosť priestoru pre cestujúcich, najmä v dizajne bočných okien, ktoré zvýrazňujú dynamiku fastbacku po najvyššom bode otvárania zadných dverí.

Bočné ochranné kryty karosérie a podbehov kolies siahajú do robustného čierneho zadného nárazníka, ktorý šikmým rezom farby karosérie zvýrazňuje obrátený efekt zadnej časti

a umocňuje emotívny zážitok. Pomáha tiež vizuálne absorbovať zadný previs, ktorý vytvára veľký batožinový priestor.

Nápadne štylizované 20-palcové kolesá s geometrickým tvarom vsadeným do kruhu zaujmú, keď stojí, a vytvárajú dramatický vizuálny efekt pri nízkych rýchlostiach. Ich nezvyčajný dizajn je v súlade s pôvodným konceptom nového modelu 408.

Zadná časť strechy je obzvlášť aerodynamicky citlivá oblasť. Prúdenie vzduchu je optimalizované a vedené dvoma „mačacími ušami“, ktoré vytvárajú optimálny aerodynamický koridor smerom k spojleru veka batožinového priestoru. Tieto dva prvky, ktoré sú rovnako hranaté ako efektívne, sú charakteristickými prvkami štýlu nového modelu PEUGEOT 408.

Nový PEUGEOT 408 bude dostupný v 6 farbách:

 • Modrá Obsession Blue (nová farba, vybraná pri príležitosti uvedenia modelu na trh)
 • Sivá Titanium Grey (nová farba)
 • Sivá Artense Grey (len pre výbavu Allure)
 • Červená Elixir Red
 • Biela Pearl White
 • Čierna Perla Nera.

EMOTÍVNY zážitok z jazdy vďaka PEUGEOT i -Cockpit® .

V priestore pre cestujúcich predstavuje PEUGEOT i -Cockpit® jednu zo silných stránok automobilky PEUGEOT. Už desaťročie sa s každou novou generáciou zdokonaľuje a modernizuje. V novom modeli PEUGEOT 408 nastavuje nové štandardy v oblasti ergonómie, kvality, praktického využitia a technológií a to najmä v spojení s novým systémom infotainmentu PEUGEOT i -Connect®.Súčasťou PEUGEOT i -Cockpit® je aj kompaktný volant, ktorý desaťnásobne zvyšuje potešenie z jazdy tým, že ponúka jedinečnú agilitu a presnosť pohybu. Volant nového modelu 408 je ergonomický a vyhrievaný (voliteľne) a nachádzajú sa na ňom ovládacie prvky multimediálneho systému (rádio, telefón) a niektorých asistentov riadenia.

Nová digitálna prístrojová doska sa nachádza vo výške očí tesne nad volantom a obsahuje 10-palcovú digitálnu obrazovku. Vo výbave GT je telefón dostupný v 3D technológii. Digitálnu prístrojovú dosku možno plne prispôsobiť a individuálne nastaviť a má niekoľko režimov zobrazenia (TomTom Connected Navigation, Rádio/Médiá, Driving Aids, Energy Flow atď.), ktoré možno meniť priamo z ovládacieho panela.

Konštrukcia prístrojovej dosky nového PEUGEOT 408 je založená na architektúre vysokých prieduchov, ktorá umiestňuje vetracie otvory na výšku, tesne pred hlavami cestujúcich, aby sa zlepšil ich tepelný komfort.

Táto architektúra tiež umožňuje priblížiť k ruke vodiča aj centrálny 10-palcový dotykový displej, ktorý je o niečo nižší ako digitálny panel umiestnený priamo pred vodičom. Systém obsahuje plne konfigurovateľné prepínače i-toggles usporiadané pod centrálnou obrazovkou ako otvorená kniha a v segmente poskytujú jedinečnú estetiku a úroveň technológie. Každý i-toggle predstavuje dotykovú skratku pre nastavenie klimatizácie, telefónneho kontaktu, rádiovej stanice alebo aplikácií nastavených podľa preferencií používateľa.Jedným z cieľov tímu interiérového dizajnu značky PEUGEOT pri navrhovaní priestoru pre cestujúcich v novom modeli 408 bolo vyváženie priestoru medzi dvoma pasažiermi v prvom rade. PEUGEOT i -Cockpit® je verný princípu centrálnej obrazovky orientovanej na vodiča, ktorá optimalizuje ergonómiu jazdy, no umožňuje sledovať údaje a používať ju aj pasažierom.Stredová konzola je zámerne otvorená smerom k spolujazdcovi. Všetky ovládacie prvky dynamiky vozidla sú zoskupené do oblúka na strane vodiča. Vodič si s jediným dotykom môže vybrať medzi rôznymi režimami, ktoré ponúka 8-stupňová automatická prevodovka EAT8:

 • Spiatočka (R) umožňuje zaradiť spiatočku,
 • Neutrál (N) umožňuje zaradiť neutrál,
 • Drive (D) spustí automatickú voľbu 8 prevodových stupňov podľa rýchlosti, štýlu jazdy, profilu vozovky a zaťaženia vozidla.

Funkcie dopĺňajú dve tlačidlá na voliči:

 • Parkovanie (P), uvedie prevodovku do parkovacieho režimu,
 • Pri hybridných motoroch tlačidlo (B) aktivuje rekuperačné brzdenie. Pri benzínovej verzii je nahradené tlačidlom Manual (M), ktoré umožňuje radiť prevodové stupne manuálne, pomocou pádiel umiestnených za volantom.

Okrem toho je tu volič jazdných režimov, ktorý, v závislosti od motorizácie, umožňuje vodičovi vybrať si rôzne režimy (Electric, Eco, Hybrid, Normal a Sport).

Konektivita na úrovni EXCELLENCE: systém PEUGEOT i -Connect Advanced

Nový model PEUGEOT 408 ponúka zážitok z konektivity na veľmi vysokej úrovni.

Jeho nový informačno-zábavný systém je pri každodennom používaní ergonomický a bezproblémový a každému vodičovi ponúka podľa jeho schopností a potrieb to najlepšie zo sveta mobilných telefónov a to najlepšie zo sveta automobilov. Každý vodič si môže definovať a vytvoriť svoj vlastný displej, atmosféru a preferencie nastavení. V systéme je možné uložiť až osem rôznych profilov.

Funkcia zrkadlenia pripájajúca mobilný telefón k informačno-zábavnému systému vozidla je teraz bezdrôtová a cez Bluetooth umožňuje pripojiť dva telefóny súčasne. Zostavu konektivity modelu PEUGEOT 408 dopĺňajú štyri USB-C zásuvky.

Jeho 10-palcová stredová obrazovka s vysokým rozlíšením je plne a jednoducho prispôsobiteľná s viacerými oknami a miniaplikáciami alebo skratkami, ktoré sa veľmi ľahko používajú a reagujú ako tablet. Je ľahké prechádzať rôznymi ponukami zľava doprava alebo nahor a nadol pre upozornenia alebo klepnutím tromi prstami vyvolať stránku s aplikáciami.

Rovnako ako na mobilnom telefóne je možné kedykoľvek sa jednoducho vrátiť na hlavnú stránku stlačením dotykového tlačidla HOME.

V hornej časti obrazovky sa nachádza stály trvalý banner, ktorý zobrazuje informácie o vonkajšej teplote, klimatizácii, pozícii na stránkach widgetov, údaje o konektivite, upozornenia a čas.

PEUGEOT i-Connect Advanced poskytuje maximálny zážitok z infotainmentu. Je vybavený výkonným a efektívnym navigačným systémom TomTom. Mapa sa zobrazuje na celej 10-palcovej obrazovke, aby bola ľahko čitateľná. Systém sa aktualizuje vzduchom, teda priamo prenosom dát cez telekomunikačnú sieť.

Rozpoznávania hlasu v prirodzenom jazyku po vyslovení hesla OK PEUGEOT zvyšuje bezpečnosť a ľahko sa používa. Poskytuje prístup ku všetkým požiadavkám súvisiacim s funkciami infotainmentu.

Na pomoc používateľom a pre zodpovedanie ich otázok systém obsahuje zabudovanú dokumentáciu a návody.

EXCELENTNOSŤ a EFEKTIVITA ako nevyhnutnosť: karoséria a motory

Počas návrhu a vývoja nového modelu 408 bola stredobodom úsilia tímov PEUGEOT efektivita s cieľom znížiť jeho spotrebu a obmedziť emisie CO₂.

Zvláštna pozornosť bola venovaná aerodynamike nového modelu PEUGEOT 408 s cieľom zlepšiť energetickú bilanciu. Nárazník, veko batožinového priestoru, difúzor, stĺpiky karosérie, zrkadlá, spodné kryty karosérie..., všetky časti karosérie boli optimalizované vďaka úzkej spolupráci medzi stylistami PEUGEOT a aerodynamickými inžiniermi – spolupráca, ktorá je odrazom pracovnej disciplíny stanovenej dizajnérskymi a konštruktérskymi tímami automobilky PEUGEOT pri vytváraní vozidla Hypercar 9X8. V rovnakom duchu umožňuje lepšiu aerodynamickú účinnosť aj dizajn kolies, čím výrazne prispieva k celkovému výkonu automobilu.

Tuhosť karosérie je optimalizovaná spojením konštrukčných prvkov, aby sa zlepšil komfort vibrácií.

Radosť z jazdy je súčasťou DNA nového modelu PEUGEOT 408 s príkladnou priľnavosťou

k vozovke, špičkovým jazdným komfortom, vynikajúcim potešením z jazdy a perfektnou ovládateľnosťou v meste, ktorú umožňuje polomer otáčania medzi obrubníkmi s hodnotou 11,18 m.

Pneumatiky na novom modeli PEUGEOT 408 sa pohybujú v priemeroch od 17 do 20 palcov. Pneumatiky patria do triedy A, aby sa zlepšila účinnosť znížením valivého odporu bez toho, aby sa obetovali požiadavky značky pokiaľ ide o štandardnú priľnavosť k vozovke.

Pre nový model PEUGEOT 408 sú k dispozícii dve plug-in hybridné pohonné jednotky:

 • PLUG-IN HYBRID 225 e-EAT8:

pohon predných kolies / kombinácia benzínového motora PureTech s výkonom 132 kW
(180 k) a elektromotora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8 / v súčasnosti prebieha homologizácia.

 • PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8:

pohon predných kolies / kombinácia benzínového motora PureTech s výkonom 110 kW
(150 k) a elektromotora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8 / momentálne v štádiu homologizácie.

Li-ion batéria v oboch plug-in hybrid verziách má kapacitu 12,4 kWh a výkon 102 kW.

K dispozícii sú dva typy palubných nabíjačiek: štandardná jednofázová nabíjačka s výkonom 3,7 kW a voliteľná jednofázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW.

Odhadované časy nabíjania sú nasledovné:

 • Zo 7,4 kW Wall Boxu (32 A) a pomocou 7,4 kW jednofázovej palubnej nabíjačky, plne nabité za 1 hodinu 55 minút.
 • Zo zosilnenej zásuvky (16 A) a s 3,7 kW jednofázovou palubnou nabíjačkou plne nabité za 3 hodiny 50 minút.
 • Z bežnej zásuvky (8 A) a s jednofázovou palubnou nabíjačkou (3,7 kW) trvá plné nabitie približne 7,5 hodiny.

K dispozícii je aj spaľovací motor: 1,2-litrový benzínový 3-valcový motor PureTech s výkonom 96 kW (130 k), ktorý spĺňa najnovšie emisné predpisy normy Euro 6.4. Spája sa s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 a so systémom Start & Stop. Táto verzia momentálne prechádza homologizáciou.

Je potrebné poznamenať, že všetky motory nového modelu PEUGEOT 408 sú vybavené 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá je zárukou pokoja a účinnosti.

Nie je k dispozícii žiadna dieselová verzia a v budúcnosti bude uvedený na trh 100 % elektrický model.

Technologická EXCELENTNOSŤ: asistenčné systémy 

Na palube nového modelu PEUGEOT 408 sa nachádza komplexný rad najnovšej generácie asistenčných systémov vodiča, ktoré čerpajú informácie zo 6 kamier a 9 radarov. Vďaka nim sú jazda, manévrovanie a cestovanie bezpečnejšie a plynulejšie. Niektoré z týchto systémov priamo pochádzajú z vyšších automobilových segmentov:

 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go a nastaviteľným odstupom vzdialenosti medzi vozidlami.
 • Automatické núdzové brzdenie s varovaním pred kolíziou: v závislosti od verzie rozpozná chodcov a cyklistov, vo dne aj v noci, od 7 km/h do 140 km/h.
 • Aktívne varovanie pred opustením jazdného pruhu s korekciou jazdného pruhu.
 • Driver Attention Alert, ktorý deteguje zhoršenú bdelosť počas dlhej jazdy a pri rýchlostiach nad 65 km/h analýzou mikropohybov volantu.
 • Rozšírené rozpoznávanie a zobrazovanie dopravných značiek na digitálnej prístrojovej doske: okrem bežných značiek súvisiacich s rýchlosťou aj značky stop, značky jednosmerky, značky zákazu predchádzania, značky ukončenia zákazu predchádzania,.
 • Systém nočného videnia, ktorý deteguje živé tvory (chodcov/zvieratá) pred vozidlom

v noci alebo za zníženej viditeľnosti. Dosah systému zaisťuje detekciu mimo dosahu diaľkových svetiel pomocou centrálneho infračerveného displeja na digitálnej prístrojovej doske umiestnenej priamo v zornom poli vodiča.

 • Monitorovanie mŕtveho uhla na veľké vzdialenosti (75 metrov).
 • Upozornenie na premávku za vozidlom: pri cúvaní upozorňuje vodiča na nebezpečenstvo v okolí.
 • 180° cúvacia kamera s vysokým rozlíšením a integrovanou čistiacou tryskou.
 • 360° parkovací asistent so 4 kamerami s vysokým rozlíšením (predná, zadná a bočné),
 • Nastavenie sklonu vonkajších spätných zrkadiel pri zaradení spiatočky.
 • Matrix LED svetlomety pre maximálne využitie výkonu diaľkových svetiel bez oslňovania vpredu idúcich alebo približujúcich sa vozidiel.
 • Automatické diaľkové svetlá.

Balík Drive Assist 2.0 je ďalším krokom smerom k poloautonómnej jazde, ktorá bude

k dispozícii neskôr. Tento balík pozostáva z adaptívneho tempomatu s funkciou Stop and Go a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu.

Pridáva dve nové funkcie, ktoré sú dostupné na dvojprúdových cestách:

 • Poloautomatická zmena jazdného pruhu, ktorá umožňuje vodičovi predbehnúť vozidlo pred ním a potom sa vrátiť späť, z rýchlosti 70 km/h na 180 km/h.
 • Odporúčanie predpokladanej rýchlosti, ktoré navrhuje, aby vodič prispôsobil svoju rýchlosť (zrýchľovanie alebo spomaľovanie) podľa značiek obmedzujúcich rýchlosť.

Pre každodenné používanie nového modelu PEUGEOT 408 je k dispozícii ďalšia výbava:

 • Bezkľúčový prístup a štartovanie,
 • Bezdotykové elektronické otváranie veka batožinového priestoru,
 • Plne elektricky vyhrievané čelné sklo a vyhrievaný volant,
 • Obvodový, priestorový a blokovací alarm,
 • Elektronická parkovacia brzda na všetkých verziách,
 • Strešné okno vybavené krycou roletkou.

A napokon, nový model PEUGEOT 408 je vybavený asistenčným systémom e-call:

 • E-call+ núdzové volanie s informáciami o počte cestujúcich a polohe vrátane smeru vozidla na ceste.

Dlhotrvajúce EMÓCIE počas pokojnej cesty: pohodlie na palube

Nový model PEUGEOT 408, navrhnutý ako špičkový fastback segmentu C, ponúka širokú škálu výbavy, ktorá cestujúcim pomôže naplno si užiť pôžitok z cestovania a mobility.

Predné sedadlá sú obzvlášť pohodlné a získali certifikát AGR ( Aktion für Gesunder Rücken ) od nezávislej nemeckej asociácie ortopedických odborníkov zameraných na ergonómiu a zdravie chrbta. Štítok uznáva ergonómiu a rozsah nastavenia predných sedadiel.

Sedadlá môžu byť vybavené aj 10-smerovým elektronickým nastavením s dvoma pamäťovými nastaveniami pre vodiča, 6-smerovým elektronickým nastavením pre spolujazdca, ako aj 8-vankúšovou vzduchovou masážou s 5 rôznymi programami a vyhrievaním sedadla.

Dizajn sedadiel bol premyslený tak, aby vyzdvihol kvalitu použitých materiálov: melírovaná látka, technická sieťovina, alcantara, reliéfna koža a farebná koža napa. Vo verziách GT sú sedadlá zdobené charakteristickou niťou vo farbe Adamite, ktorá zvýrazňuje aj palubnú dosku, výplne dverí a mäkčené podložky na konzole.

Medzi prednými sedadlami sa oblúk stredovej konzoly rozprestiera do priestoru na nabíjanie bezdrôtového telefónu. Zvyšok konzoly je celý venovaný skladovaniu a praktickým riešeniam, s lakťovou opierkou, dvomi USB-C konektormi (nabíjanie/dáta), dvomi držiakmi na poháre s veľkým priemerom a až 33 litrami rôznych úložných priestorov.

Priestor vzadu je obzvlášť veľkorysý vďaka rázvoru dlhému 2,787 m, čo robí z nového modelu 408 najpriestrannejší PEUGEOT pre zadných pasažierov, ktorí ťažia zo 188 mm priestoru pre kolená. Priestor na nohy poskytuje miesto pre cestujúcich vzadu, aby si mohli natiahnuť nohy pod sedadlá 1. radu. Zároveň je navrhnutý tak, aby maximalizoval slobodu pohybu. Konštrukcia sedadiel a uhol sedadiel majú cestujúcim poskytnúť možnosť maximálne využiť svoj priestor pre optimálne pohodlie počas cesty.

Dve nabíjacie zásuvky USB-C na zadnej časti stredovej konzoly poskytujú od úrovne Allure dodatočnú konektivitu.

Nový PEUGEOT 408 štandardne ponúka dvojdielne sedadlo (60 : 40) vybavené otvorom na lyže. Vo verzii GT sa dajú tieto dve časti jednoducho sklopiť pomocou dvoch ovládacích prvkov ľahko dostupných zo strán batožinového priestoru.

Batožinový priestor nového modelu PEUGEOT 408 je mimoriadne priestranný. Po sklopení oboch operadiel zadných sedadiel vzrastie jeho objem z 536 na 1 611 litrov (vrátane 36 litrov úložného priestoru pod dnom batožinového priestoru verzie so spaľovacím motorom). So sklopeným operadlom možno naložiť predmety dlhé až 1,89 metra.

Pre každodenné praktické využitie je batožinový priestor vybavený 12 V zásuvkou na pravej strane batožinového priestoru, LED osvetlením, odkladacou sieťkou, popruhmi a háčikmi na tašky.

Kryt batožinového priestoru je pripevnený priamo k jeho veku. Pri každom otvorení zostáva pripevnený k veku batožinového priestoru, čo uľahčuje nakladanie.

Veko batožinového priestoru je elektrifikované, aby sa uľahčilo prístup s plnými rukami. Otvára sa automaticky...

 • Pohybom nohy pod nárazníkom
 • Stlačením tlačidla na kľúči s diaľkovým ovládačom
 • Stlačením vonkajšieho ovládača dverí batožinového priestoru
 • Stlačením tlačidla na prístrojovej doske.

Vo vnútri nového modelu PEUGEOT 408 svieti jemné náladové LED osvetlenie (na výber 8 farieb) umiestnené za centrálnou obrazovkou a prispieva k sofistikovanej atmosfére kabíny. Rovnaké svetlo sa šíri aj na penové výplne dverí, ktoré sú v závislosti od úrovne výbavy buď potiahnuté látkou, Alcantarou®, alebo sú vyrobené z lisovaných hliníkových dielcov.

Teplotný a akustický komfort nového modelu PEUGEOT 408 je vylepšený vďaka technológiám použitým pri navrhovaní a výrobe jeho okien:

 • Čelné sklo je voliteľne plne vyhrievané,
 • Zväčšila sa hrúbka predného a zadného skla (3,85 mm)
 • Vpredu sú bočné okná laminované (od úrovne Allure Pack) pre lepšiu zvukovú izoláciu a zvýšenú bezpečnosť (3,96 mm).

Tepelnej pohode cestujúcich prispieva aj klimatizácia. Dýzy, ktoré privádzajú čerstvý vzduch do kabíny, sú umiestnené vpredu na výšku a cestujúci v 2. rade využívajú dva vetracie otvory umiestnené v zadnej časti stredovej konzoly. Na zabezpečenie zdravého vnútorného ovzdušia je nový model PEUGEOT 408 vybavený systémom AQS (Air Quality System), ktorý neustále monitoruje kvalitu vzduchu vstupujúceho do priestoru pre cestujúcich. Je schopný automaticky aktivovať recykláciu vzduchu. Od úrovne GT vyššie ho dopĺňa Clean Cabin, systém úpravy vzduchu, ktorý filtruje znečisťujúce plyny a častice. Kvalita vzduchu sa zobrazuje na centrálnom dotykovom displeji.

 

Hi-Fi systém FOCAL® Premium v novom modeli PEUGEOT 408 vznikol v spolupráci s francúzskou značkou Focal, ktorá sa špecializuje na audiosystémy a je výsledkom viac ako trojročnej spolupráce. Kompletne spolu s digitálnym spracovaním zvuku ARKAMYS, obsahuje Hi-Fi systém FOCAL® Premium 10 reproduktorov s exkluzívnymi patentovanými technológiami:

 • 4 hliníkové výškové reproduktory TNF s obrátenými kupolami,
 • 4 stredové/basové reproduktory s membránou Polyglass a 165 mm TMD (Tuned Mass Damper) odpružením,
 • 1 stredový kanál Polyglass,
 • oválny subwoofer s tromi cievkami Power Flower™.

Všetky reproduktory sú pripojené k novému 12-kanálovému 690 W zosilňovaču (posilnená technológia triedy D)

Tímy Peugeot a Focal spolupracovali na vytvorení prispôsobeného umiestnenia každého reproduktora, aby všetkým cestujúcim ponúkli čo najlepší zvukový zážitok. Na palube je stabilná a presná zvuková scéna, hlasy sú jasné a detailné a basy sú hlboké a pôsobivé.

EXCELENTNOSŤ a každodenný pôžitok: služby  

 

V závislosti od krajiny predaja je možné nový model PEUGEOT 408 zakúpiť na internetovej stránke značky, ktorá umožňuje úplne bezpečný 100 % digitálny nákup (online predaj). Zákazníci si môžu kúpiť svoje nové vozidlo, vymeniť staré vozidlo a financovať svoje nové vozidlo zo svojho mobilného telefónu, tabletu alebo počítača. Každý zákazník bude mať možnosť slobodne sa rozhodnúť či si nechá svoje vozidlo bezplatne priviezť až domov.

S cieľom podporiť svojich zákazníkov pri energetickom prechode ponúka značka PEUGEOT celý rad služieb založených na niekoľkých pilieroch:

PEUGEOT Easy-Charge poskytuje jednoduchý prístup k rôznym riešeniam nabíjania pre elektrifikované vozidlá:

 • Rad riešení nabíjania v domácnosti alebo na pracovisku prostredníctvom širokého sortimentu vybavenia (zosilnená zásuvka, nástenná skrinka Wallbox, inteligentná nástenná skrinka Wallbox a mnohé iné), diagnostiky na posúdenie elektrickej inštalácie a poradenstva s najlepším riešením nabíjania, a vďaka odporúčaným partnerom aj konečnú inštaláciu.
 • Verejný nabíjací balík cez Free2Move eSolutions, ktorý umožňuje prístup k sieti viac ako 260 000 nabíjacích miest v Európe: výber nabíjacích miest podľa vzdialenosti, rýchlosti a ceny dobíjania.

PEUGEOT Easy-care je navrhnutý tak, aby uistil kupujúcich v procese objavovania a pomohol im vychutnať si svoje auto s úplným pokojom s:

 • Simulátory a digitálne cesty poskytujúce informácie o elektrickej mobilite na webových stránkach značky PEUGEOT,
 • Upravené servisné zmluvy a asistencia na cestách, ktoré môžu byť zahrnuté do jedného balíka financovania, aby si zákazníci mohli užívať svoje vozidlo s úplným pokojom,
 • Certifikát kapacity batérie po vykonaní servisu na uľahčenie ďalšieho predaja elektrifikovaného vozidla zaručením úrovne kapacity jeho batérie.
 • Na batériu je poskytovaná záruka 8 rokov alebo 160 000 km.

Nakoniec z aplikácie pre mobilné telefóny MyPeugeot ® alebo zo stredovej obrazovky vozidla je možné:

 • Spustiť alebo vopred naplánovať teplotu vo vozidle. Okrem komfortu optimalizuje táto funkcia aj dojazd (rýchlejšie dosiahnutie nastavenej hodnoty teploty počas štartovacích fáz) predvídaním optimálnej prevádzkovej teploty batérie v čase, keď je zapojená do elektrickej siete.
 • Kontrola, naplánovanie, spustenie, alebo odložte nabíjanie batérie.

 

PEUGEOT

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať