SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Na dark webe sa predávajú vakcíny aj certifikáty o očkovaní

5

Bezpečnostní výskumníci zo spoločnosti Check Point Software uviedli, že objavili na dark webe zoznamy vakcín proti COVID-19 od rôznych značiek, ako sú AstraZeneca a Johnson & Johnson, s cenou až 1000 dolárov za dávku, ako aj najmenej 20 očkovacích certifikátov po 200 dolároch. Dark web je časť internetu, kde zločinci často predávajú a nakupujú nelegálne materiály – od čísel kreditných kariet a drog až po kybernetické zbrane a v súčasnosti aj produkty súvisiace s koronavírusom.

Podľa hovorcu spoločnosti nie je isté, či sú vakcíny pravé, ale podľa fotografií obalov a lekárskych osvedčení „vyzerajú ako legitímne“. Množstvo reklám na vakcíny na dark webe vzrástlo za posledné tri mesiace o 300 %. Certifikáty o vakcinácii alebo očkovacie preukazy sa vytvárajú a tlačia na objednávku; kupujúci uvedie meno a dátumy, ktoré chce na certifikáte, a predajca mu pošle to, čo pripomína autentickú kartu.

Falošné doklady sa predávajú ľuďom, ktorí potrebujú nastúpiť do lietadla, prekročiť hranice, nastúpiť do nového zamestnania alebo vykonávať iné činnosti, ktoré si môžu vyžadovať preukázanie vakcinácie. Predávajú sa aj negatívne výsledky testu na COVID-19 za 25 dolárov (alebo v rámci akcie „kúpte dva, tretí získajte zadarmo“).

Niektorí odborníci hovoria, že vznik nelegálneho trhu okolo očkovacích preukazov a digitálnych pasov bol nevyhnutný. Nie každý má totiž prístup k vakcíne, očkovanie je v mnohých krajinách pomalé a ľudia sú unavení z lockdownov a zákazu vychádzania. Ak teda môžu ľahko získať falošný pas, aby sa vyhli obmedzeniam, urobia to.

Zdroj: edition.cnn.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Neviete, či sa dajú zohnať na dark webe nanoroboty ovládané elektromagnetickým poľom? Chcela by som dokázať zločin na mieche. reakcia na: Na dark webe sa predávajú vakcíny aj certifikáty o očkovaní

25.3.2021 19:03
Keby sa dali na dark webe zohnať tie nanoroboty, ktoré sú súčasťou vakcín, tak by som mohla dokázať zločin na mieche pacienta, že mu nimi zatlačili na konkrétny nerv a vypínali zapínali orgány. Vraj v prípade vojny stačí byť v dosahu elektromagnetického poľa mobilu, či wifi a armáda dá príkaz nanorobotom, aby vypli človeka cez miechu? Neviete o tom niekto niečo? Vraj to už úspešne testovali na Slovákovi, cca tridsiatnik to bol: Vypli mu mozgový kortex nezaspal a vypli mu prostatu a vyvolali impotenciu na želanie? Neviete, či nás takto dokáže vypnúť miechou ruský SputnikV? Že, či je to ruské štátne tajomstvo, či nie? A čo čínsky Sinovac? Obsahuje nanoroboty? Dejú sa tu zločiny na ľuďoch, tak či o tom niekto niečo viete? Nemali ste v poslednom čase problémy s dýchaním a náhle zmizli a tak dookola, no test na covid bol negatívny? Že, či tie nanoroboty napádajú aj pľúca a alveoly? Ak áno, môžeme tu mať zločin dva v jednom, povie sa že pacient umrel na kovid, zničené pľúcne alveoly, avšak v skutočnosti ich zničili nanity - genocída? Venoval sa tomu už niekto?
Reagovať

Dan z Piesku reakcia na: Na dark webe sa predávajú vakcíny aj certifikáty o očkovaní

25.3.2021 17:03
imunizácia je spôsobenie imunity na na daný agens, t.j. neochoriete vôbec a nie ste ani prenášačom. Súčasné vakcíny imunitu nespôsobia, len zvýšia rezistenciu, t.j. stále môžete ochorieť, aj keď s menšou pravdepodobnosťou (ľahším priebehom) a stále môžete byť prenášačom niekedy aj doživotným ohrozujúcim normálnu (nezaočkovanú) populáciu.

Ja by som súčasnú vakcináciu prirovnal k sadeniu rezistentných sliviek (napr. Jojo) v záhradkárskej osade. Po čase vaše nové rezistentné slivky (šarkou postihnuté miesta zasychajú a odumierajú priamo na rezistente) vyhubia všetky nerezistentné slivky v celej kolónii. Bystrické slivky prinesú jednu, max. dve úrody a skončia nadobro. Stanley (prirodzený rezistent) prežijú zo desať úrod a odídu taktiež. Nakoniec zostanú len geneticky manipulované populácie trvale nie zdravé ale ani choré. O to ide. O doživotnú závislosť na dodávke vakcín (postrekov) konkrétnej firmy. V Izraeli už majú termíny na tretiu dávku vakcíny ..
Reagovať

RE: Pisateľ reakcia na: Dan z Piesku

25.3.2021 17:03
Kam plynú prevažne zisky z farmakoncernov, ktoré sú akciovky? Zvyčajne do penzijných fondov. A to je ako, dobre, či zle? Podporujú dôchodcov. Ale, keď tí zomrú na vakcináciu, podporujú ich dedičov, teda mladšie deti. A takto dookola.
Reagovať

Neviete, či sa dá zohnať aj perorálna tabletková vakcína? reakcia na: Na dark webe sa predávajú vakcíny aj certifikáty o očkovaní

25.3.2021 13:03
Ešte by mohli predávať perorálnu tabletkovú vakcínu na dark webe.
Reagovať

Na dark webe zoženieš aj plne vyzbrojený ruský tank :-D reakcia na: Na dark webe sa predávajú vakcíny aj certifikáty o očkovaní

25.3.2021 11:03
Na dark webe zoženieš aj plne vyzbrojený ruský tank :-D Len na to musíš mať financ.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať