CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Na vysokých školách hľadajú Študentskú osobnosť Slovenska

Tlačové správy
0

Spoločnosť Junior Chamber International - Slovakia organizuje 12. ročník súťaže Študentská osobnosť Slovenska. Cieľom súťaže je oceniť študentov slovenských vysokých škôl, ktorí dosahujú výnimočné úspechy doma aj v zahraničí. Informovala o tom Petra Kolberová zo spoločnosti Skanska SK, ktorá je generálnym partnerom tohto ročníka súťaže. Nad súťažou prevzal záštitu aj prezident SR Andrej Kiska.

V súťaži plánujú oceniť študentov, ktorí študujú na prvom, druhom alebo treťom stupni vysokoškolského štúdia a sú v niečom výnimoční. Môžu to byť napríklad víťazi alebo medailisti rôznych študentských odborných súťaží v rámci Slovenska, Európy či sveta, úspešní riešitelia rôznych inovatívnych nápadov, doktorandi s významnými vedecko-výskumnými výsledkami, úspešní umelci či športovci. Nominovaní musia mať od 18 do 35 rokov.

Vedenie slovenských vysokých škôl v aktuálnom ročníku môže nominovať do 21. novembra študentov v 12 kategóriách podľa zamerania ich štúdia. V nominácii nebudú chýbať študenti technických ani humanitných vied či umeleckých smerov a mladí vedci. „Som nesmierne rád, že tento projekt má už na Slovensku takú tradíciu. Nominovaných študentov každý rok pribúda, a tak máme možnosť prezentovať výskumy, nápady, úspechy i vízie, o ktorých by sa inak slovenská verejnosť možno nedozvedela a ktoré robia dobré meno Slovensku aj v zahraničí,“ povedal výkonný predseda Junior Chamber International - Slovakia Marián Meško. Generálna riaditeľka spoločnosti Skanska SK Magdaléna Dobišová hovorí, že tento projekt sa snaží vyzdvihovať talentovaných mladých vedcov a podnecovať budúce generácie k snahe o dosahovanie cieľov, ktoré môžu byť prospešné pre celú spoločnosť a motivujúce pre ďalších študentov. Rozhodovať bude môcť aj verejnosť. Ľudia môžu hlasovať o výhercovi „Ceny denníka Pravda“ od 1. do 5. decembra cez elektronický formulár na internetovej stránke www.studentskaosobnost.sk/hlasovanie. Výsledky súťaže zverejnia počas slávnostného odovzdávania cien, ktoré sa uskutoční v decembri.

Junior Chamber International – Slovakia je partnerskou organizáciou Junior Chamber International, ktorá združuje mladých lídrov v jednotlivých krajinách. Svetová organizácia má 200 000 členov v 120 krajinách sveta. Junior Chamber International – Slovakia organizuje rôzne aktivity pre študentov stredných a vysokých škôl a mladých podnikateľov na Slovensku.

SITA

Všetky autorove články
studenti JCI

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať