SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Načo chodiť na porady. Pošlite na míting za seba umelú inteligenciu

0

Generatívna AI Duet v službe Google Meet už dnes umožňuje vytvárať vlastné pozadia, dokáže robiť poznámky zo stretnutí, vytvárať úlohy atď.. Ak chcete začať s jej používaním, klepnite na nové tlačidlo (pero s iskrou) v pravom hornom rohu webového používateľského rozhrania. Zobrazia sa vám karty ako Summary so far (Doterajšie zhrnutie), čo je užitočné, ak sa do stretnutia pripájate v polovici, a Action items (Akčné položky) s možnosťou kedykoľvek pozastaviť zapisovanie poznámok.

Tieto poznámky potom môžete uložiť do Dokumentov Google a po skončení stretnutia sa odošlú účastníkom ako zhrnutie. Funkcia Take notes for me bude k dispozícii v nasledujúcich mesiacoch len v Labs, neskôr sa stane všeobecne dostupnou. Potom je tu aj možnosť Attend for me (Zúčastniť sa za mňa), kde vám Duet AI robí poznámky počas stretnutia, ak sa na ňom nemôžete zúčastniť. Na nastavenie tejto funkcie prejdite na pozvánku do Kalendára Google, kde uvidíte nové tlačidlo AI vedľa štandardného tlačidla Áno/Nie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Máte možnosť pridať poznámku, ktorú môžete dokonca napísať pomocou funkcie Help me write (Pomôž mi písať), ktorá sa zobrazí účastníkom počas stretnutia. Nájdete ju v pravom hornom rohu ako súčasť zoznamu Ľudia, ktorý označuje, kto sa zúčastňuje prostredníctvom virtuálnej prítomnosti Duet AI.

Okrem toho bude Duet AI ponúkať štúdiový vzhľad, osvetlenie a zvuk:

Štúdiový vzhľad: V prípade potreby zlepší detaily, aby sa zobrazovali zreteľnejšie. Táto funkcia bola spustená v týchto dňoch.

Štúdiové osvetlenie: Umožňuje ľahšie vás vidieť na jasnom pozadí. Bude k dispozícii v nasledujúcich mesiacoch pre Labs a neskôr sa stane všeobecne dostupnou.

Meet takisto poskytne účastníkom stretnutia v konferenčnej miestnosti vlastné pomenované dynamické dlaždice vďaka rozpoznávaniu tváre. Obe funkcie spolu s dynamickým rozložením prídu začiatkom budúceho roka do Labs pred všeobecnou dostupnosťou.

K dispozícii sú aj automaticky preložené titulky pre 18 jazykov, pričom Google automaticky rozpozná, „keď sa hovorí iným jazykom“, a potom v reálnom čase poskytne preklady. Titulky preložené v reálnom čase sa už dostali do používania, zatiaľ čo automatické preklady prídu do Labs začiatkom budúceho roka.

Pri prezentovaní sa v službe Google Meet objaví funkcia telepromptovania v reálnom čase na základe všetkých poznámok k prezentácii, ktoré ste pridali do služby Google Slides. Tieto nové funkcie Duet AI pre službu Google Meet sa začnú zavádzať neskôr v tomto roku.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár