SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Nokia 3.1 a Nokia 8110 dostupné na slovenskom trhu

Tlačové správy
0

Na slovenský trh prichádzajú ďalšie, tohto roku oznámené telefóny z portfólia HMD Global. Ide o Nokia 3.1, inováciu úspešného, cenovo dostupného modelu z minulého roku, a Nokia 8110, znovuzrodenú legendu z 90. rokov, ktorá vo svojej aktuálnej podobe prinesie podporu 4G sietí a vybraných populárnych aplikácií.

Nokia 3.1: perfektná harmónia materiálov a výkonu
Nokia 3 z predchádzajúceho roku sa stala doteraz najúspešnejším modelom z portfólia inteligentných telefónov HMD Global. Inovovaná Nokia 3.1 na ňu nadväzuje a ponúkne atraktívne spojenie materiálov a elegantného dizajnu. Telo tvorí hliníkový rám dvakrát brúsený diamantovým kotúčom. Displej so zaoblenými hranami a HD+ rozlíšením ponúkne uhlopriečku 5,2“ s pomerom strán 18:9, ktorý je zatiaľ typický skôr pre vyššie cenové kategórie. Chrániť ho bude odolné sklo 2.5D Corning® Gorilla® Glass.

Srdcom Nokia 3.1 je osemjadrový procesor MediaTek 6750, ktorý vďaka zdvojnásobeniu počtu jadier oproti predchádzajúcej generácii ponúkne až 50% nárast výkonu. Sekundujú mu 2 GB pamäte a pre aplikácie je pripravené 16GB úložisko. Vylepšený hlavný fotoaparát s automatickým zaostrovaním využíva 13MP snímač. Zároveň vo výbave nechýbajú senzory typické pre prémiové modely, takže je s telefónom možné uskutočňovať bezpečné NFC platby pomocou Google Pay1, využívať na ňom AR aplikácie ako Pokémon Go alebo zhotovovať panoramatické zábery.

Po vzore niektorých svojich drahších kolegov sa aj Nokia 3.1 pripája k rodine zariadení v Android One programe, vďaka ktorému ponúkne softvér, ktorý spoločnosť Google starostlivo a kvalitne vyladila. Novinka tak bude tri roky dostávať mesačné bezpečnostné aktualizácie medzi prvými a po dobu dvoch rokov pravidelné aktualizácie operačného systému. Vďaka tejto skutočnosti sa jedná o jeden z najbezpečnejších telefónov vo svojej cenovej kategórii s podporou najnovších funkcií ako napr. Google Assistant nebo Google Photos s neobmedzeným úložiskom fotografií vo vysokej kvalite. Nechýba ani prísľub aktualizácie systému na prichádzajúci Android P.

Nokia 3.1 je teraz na slovenskom trhu dostupná za odporúčanú cenu 139 € s DPH vo farebnom prevedení Black/Chrome, variant Blue/Copper príde do predaja neskôr.

Pre klasikov: Znovuzrodená Nokia 8110
Znovuzrodená legenda Nokia 8110 oživuje ikonický dizajn s vysúvacím krytom klávesnice a v aktuálnej verzii ponúkne aj podporu 4G sietí. Majitelia môžu v pokoji relaxovať a zabávať sa s vedomím, že všetky základné funkcie inteligentných telefónov sú v prípade potreby poruke. Poteší ich aj dobre známe prostredie telefónu, jednoduché používanie a intuitívne ovládanie výsuvného krytu, pomocou ktorého bude možné prijať alebo pridržať hovory.

Aj tento model nesie typické znaky telefónov Nokia, teda odolné spracovanie a spoľahlivý chod. Nokia 8110 ponúkne čisté VoLTE hovory a je tak perfektnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú štýlový sekundárny telefón s podporou 4G sietí napríklad na nadchádzajúce letné festivaly. Oproti bežným tlačidlovým telefónom prinesie aj možnosť inštalácie rôznych aplikácií, medzi ktorými nechýbajú ani tie najobľúbenejšie, ako sú Google Assistant, Google Search, Google Maps, Facebook alebo Twitter. Umožní aj prácu s e-mailmi alebo import kontaktov a synchronizáciu kalendára s Outlookom a Gmailom. Samozrejme ani tentoraz nechýba moderná verzia hry had.

Nokia 8110 bude dostupná za odporúčanú cenu 79 € s DPH.

Zobrazit Galériu

Whispr communications s.r.o.

Všetky autorove články
Nokia smartfon telefon kamera foto dizajn technológie Google AR aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať