ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Nová Canon EOS M50 ponúkne rozlíšenie 4K aj možnosť použitia širokej škály objektívov Canon

Tlačové správy
0

Canon predstavil ďalšiu posilu z produktového radu systémových fotoaparátov EOS M – doteraz najintuitívnejšie a technologicky najpokročilejšiu bezzdrkadlovku, EOS M50. Tento model je prvým systémovým fotoaparátom Canon, ktorý umožňuje natáčanie filmov v rozlíšení 4K. Okrem toho má vo výbave aj obrazový procesor DIGIC 8 alebo otočný dotykový displej.

Hlavné vlastnosti fotoaparátu Canon EOS M50:

  • Kompaktný a elegantný dizajn
  • Kompatibilita so širokou škálou objektívov Canon
  • Technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS
  • Smart konektivita pre ovládanie pomocou Wi-Fi a Bluetooth
  • Intuitívne ovládanie

Canon EOS M50 je vhodným prístrojom pre používateľov smartfónov a kompaktov túžiacich po kvalitnejších fotografiách a videách. Teraz totiž dostanú k dispozícii ľahký a kompaktný fotoaparát, ktorý ponúka vlastnosti digitálnej zrkadlovky. A to aj vrátane podpory vymeniteľných objektívov, čo je pri vytváraní mnohých typov snímok a záberov zásadnou výhodou.

Srdcom EOS M50 je snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,1 megapixelov, ktorý si skvele poradí so zlými svetelnými podmienkami, zachytí aj tie najjemnejšie detaily a umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu. Snímaču sekunduje obrazový procesor DIGIC 8, ktorý má dostatočný výkon pre prácu s rozlíšením 4K. Problémom preto nie je ani natáčanie technicky vysoko kvalitných filmov či vytváranie časozberných záberov. Použitá technika prináša maximálnu štandardnú hodnotu citlivosti ISO až 25 600 aj širokú škálu vylepšenia v oblasti automatického zaostrovania vrátane systému AF s duálnymi pixelmi CMOS. Nechýba ani automatická optimalizácia jasu (Auto Lighting Optimiser), digitálna optimalizácia vlastností objektívu (Digital Lens Optimiser) alebo vylepšovanie kresby v oblastiach s vysokým jasom (Highlight Tone Priority).

Za pozornosť stojí konektivita Wi-Fi[1] a Bluetooth[2] pre bezproblémové prepojenie fotoaparátu so smart zariadením alebo veľký elektronický hľadáčik. Fotografovanie a natáčanie filmov zjednodušuje tiež otočný dotykový displej s uhlopriečkou 7,5 cm, ktorý dovoľuje ovládať automatické zaostrovanie dotykom aj pretiahnutím. A samozrejme podporuje robenie záberov z rozličných uhlov.

 

Na diaľku? Vďaka konektivite Wi-Fi a technológiu Bluetooth
Na svoje si v prípade nového modelu prídu aj priaznivci mobilných technológií[3] - Canon EOS M50 je kompatibilný s aplikáciou Camera Connect, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS aj Android. Umožňuje tak bezproblémovú spoluprácu fotoaparátu so širokou škálou mobilných zariadení. Užitočná je aj podpora technológie Bluetooth s nízkou spotrebou energie, vďaka ktorej môže byť EOS M50 neustále prepojený s tabletom alebo smartfónom. Používatelia tak môžu svoje smart zariadenie využiť napríklad na "prebudenie" fotoaparátu, k vzdialenému snímaniu alebo napríklad k jednoduchému pripojeniu na Wi-Fi na vzdialené fotografovanie v režime živého náhľadu. Bezdrôtová konektivita navyše dovoľuje aj prenos súborov a zdieľanie snímok na sociálnych sieťach, prípadne automatické ukladanie fotografií a filmov do cloudovej služby Canon Irista.

Inšpirujúca technológia pre filmové príbehy
Snímky zhotovené novým fotoaparátom sú vždy plné detailov – najmä vďaka rade optimalizačných technológií, ktoré ponúka obrazový procesor DIGIC 8. Akýkoľvek príbeh tak možno zachytiť do podoby filmu, v ktorom si diváci vychutnajú všetky podrobnosti vďaka rozlíšeniu 4K aj realistické farebné podanie. V prípade rozlíšenia HD možno využiť rýchlosť až 120 snímok za sekundu a získať tak úplne plynulý záznam akčných scén, prípadne túto snímkovaciu frekvenciu využiť pre kreatívnu prácu so spomalenými zábermi. Zaujímavé sú aj rýchlosti v prípade fotografovania – ak sa autori rozhodnú využiť kontinuálne automatické zaostrovanie, môžu sa spoľahnúť na rýchlosť až 7,1 snímok za sekundu, pri kontinuálnom snímaní je rýchlosť až 10 snímok za sekundu.

Canon EOS M50 je prvým fotoaparátom, ktorý podporuje nový 14-bitový súborový formát RAW CR3. Vďaka novej variante C-RAW možno snímky ukladať do súborov v plnom rozlíšení formátu RAW, avšak pri nižších nárokoch na kapacitu pamäťovej karty – oproti štandardnému RAW sú snímky menšie cca o 30 až 40 percent.

Široký výber objektívov a príslušenstva
Veľkou výhodou fotoaparátu EOS M50 je jeho kompatibilita so širokou škálou objektívov Canon. Priamo si nový fotoaparát rozumie s objektívmi radu EF-M a prostredníctvom adaptéra EF-EOS M s viac ako 80 objektívmi EF a EF-S. Užívatelia tak pre zhmotnenie svojich nápadov môžu využiť objektív, ktorý presne zodpovedá konkrétnym zámerom. Nesporným prínosom je aj pätica pre príslušenstvo, vďaka ktorej je možné pripojiť blesky Speedlite, a 3,5 mm vstup pre pripojenie externého mikrofónu ako napríklad smerového stereofónneho mikrofónu Canon DM-E1.

V kocke je teda EOS M50 najintuitívnejším a najvýkonnejším modelom v doterajšej histórii systémových fotoaparátov značky Canon. Vďaka spojeniu vysokého výkonu obrazového procesora, moderného snímača a podpory filmov v rozlíšení 4K získavajú používatelia pomocníka, ktorý im v ich tvorbe zásadným spôsobom uľahčí cestu.

Štandardné balenie bude zahŕňať telo fotoaparátu (v čiernej alebo bielej farbe), kryt R-F-4, popruh EM-200DB, batériu LP-12, nabíjačku batérií LC‑E12E a nabíjací kábel.


[1] Nie sú podporované všetky funkcie alebo zariadenia; podrobnosti nájdete v špecifikáciách.
[2] Zariadenie je vybavené technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou energie. Značka a logo Bluetooth® sú registrované ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Canon Inc. je na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov. Je potrebné počiatočné párovanie s kompatibilným zariadením.
[3] Prehľad mobilných zariadení so systémom iOS alebo Android kompatibilných s aplikáciou Canon Camera Connect nájdete v priložených špecifikáciách. Počítač Mac a PC s podporou aplikácie Canon Image Transfer Utility 2, podrobnosti sú uvedené v špecifikáciách.
 
Zobrazit Galériu

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon bezzrkadlovka Canon EOS M50 rozlisenie 4K objektív

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať