PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Nová generácia Xbox Series X prinesie 4x vyšší výkon, 8K grafiku a ray tracing

1

Xbox novej generácie sa oficiálne nazýva Xbox Series X. Konzola vyzerá skôr ako počítač a Microsoft ponúkol krátky pohľad na nový dizajn. Zariadenie je navrhnuté na použitie vo vertikálnej aj horizontálnej orientácii a podľa šéfa divízie Xboxu Phila Spencera poskytne štvornásobný výkon procesora v porovnaní s konzolou Xbox One X. 

Microsoft použil Xbox Series X na predstavenie Hellblade 2, novej hry od spoločnosti Ninja Theory, ktorá sa vyvíja práve pre ďalšiu konzolu Xbox. Zatiaľ však Microsoft ukázal len dizajn nového zariadenia, no neodhalil presné špecifikácie. Podľa predchádzajúcich informácií má Xbox Series X obsahovať CPU s architektúrou AMD Zen 2 a Radeon RDNA. Použitý bude disk SSD NVMe, ktorý sľubuje zvýšenie rýchlosti načítania. 

Konzola bude takisto podporovať 8K hry, obnovovaciu frekvenciu až 120 fps pri hrách a ray tracing. O výkone GPU Microsoft zatiaľ mlčí. Spencer však hovoril o osemnásobku výkonu GPU Xbox One a dvojnásobku toho, čo ponúka Xbox One X. GPU Xboxu One X má výkon 6 teraflops, takže Xbox Series X by mohol zvládnuť 12 teraflops.

Názov Xbox "Series" X naznačuje, že nepôjde len o jednu konzolu. Spoločnosť zrejme plánuje dve verzie – jednu výkonnejšiu a jednu lacnejšiu. Microsoft predstavil aj nový bezdrôtový ovládač pre Xbox. Má zmenenú veľkosť aj tvar, k dispozícii je tlačidlo Share (Zdieľať), ktoré zjednodušuje zhotovovanie snímok obrazovky a videí z hier. Bude fungovať s existujúcimi konzolami Xbox One a PC so systémom Windows 10 a bude sa dodávať s každou konzolou Xbox Series X.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Xbox 8K vykon zabava kvalita hry Gaming pocitac Microsoft dizajn

1 komentár

Hz reakcia na: Nová generácia Xbox Series X prinesie 4x vyšší výkon, 8K grafiku a ray tracing

16.12.2019 11:12
Obnovovacia frekvencia je v Hz, nie v FPS.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať