Nová nabíjacia technológia Meizu nabije smartfón na 60 % len za 10 minút

Technológie
0

Čínsky výrobca smartfónov Meizu nepriniesol na MWC do Barcelony nijaké nové zariadenie, ale pochválil sa technológiou Super mCharge, ktorá dobije batériu telefónu z 0 na 60 % iba za 10 minút a na úplné dobitie jej stačí 20 minút.

Super mCharge je štvrtá generácia technológie nabíjania Meizu a tentoraz používa vysokonapäťový jednosmerný prúd. Podľa spoločnosti je nabíjačka dimenzovaná na 11 V/ 5 A, takže môže preniesť 55 W. Na porovnanie, doteraz najrýchlejšia implementácia zvládla max. 25 W (Oppo VOOC, Moto TurboCharger).

Firma upgradovala aj kábel USB, ktorý sa dodáva s nabíjačkou. Mal by zvládnuť 10 000 zasunutí a môže prenášať až 160 W energie (20 V/8 A). Meizu hovorí, že batéria nabíjaná novou technológiou klesne na 80 % svojej kapacity po 800 nabíjacích cykloch, čo znamená dva roky bežného používania. Maximálna teplota batérie počas nabíjania je 39 °C, čo nie je zlá hodnota.

Je tu však aj háčik. Redaktori webu GSM Arena videli prototyp nabíjačky na výstave v akcii a tvrdia, že je obrovská, väčšia ako nabíjačky k niektorým notebookom. A potrvá vraj ešte rok až dva, kým sa budeme môcť stretnúť so zariadením využívajúcim túto novú technológiu.

Zdroj: Gsmarena

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Meizu nabijanie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať