CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Nový akčný hrdina: Canon predstavuje fotoaparát EOS-1D X Mark III

Tlačové správy
0

Spoločnosť Canon dnes oznamuje prípravu vysoko očakávaného modelu EOS-1D X Mark III – nástupcu svetovo uznávaného modelu EOS-1D X Mark II. Vlajková loď medzi digitálnymi zrkadlovkami, ktorá je ideálna pre fotenie športu a divokej prírody, je vyvinutá na základe spätnej väzby od celosvetovej komunity fotografov používajúcich EOS-1D X a EOS-1D X Mark II a na základe rozsiahleho testovania profesionálnych fotografov po celom svete. Model EOS-1D X Mark III nadväzuje na bohaté dedičstvo spoločnosti Canon vo vytváraní opticky vynikajúcich produktov. Ponúka výnimočnú zmenu automatického zaostrovania s výrazne vylepšenou kvalitou obrazu, videom a komunikáciou. Vďaka tomuto modelu majú profesionálni fotografi istotu, že odfotia potrebný záber a dokážu ho doručiť konkurencieschopnou rýchlosťou – rýchlejšie ako kedykoľvek predtým – čo je ideálne pre stále rýchlejšie životné tempo.

Digitálne zrkadlovky spoločnosti Canon naďalej dominujú v profesionálnej fotografii. Rýchlosť, automatické zaostrovanie a vysokorýchlostná komunikácia sú jadrom EOS-1D X Mark III. Vďaka týmto vlastnostiam je tento model ideálny pre profesionálov (najmä pri fotografovaní športu alebo divokej prírody), ktorí pracujú pod tlakom, aby zachytili a dosiahli opticky vynikajúce snímky situácií, ktoré trvajú len zlomok sekundy.

Bezkonkurenčný: pokroková zmena v automatickom ostrení

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je bezprecedentne rýchly – ponúka výnimočnú presnosť, spoľahlivosť, vysoko výkonné automatické zaostrovanie a sledovanie objektu – dáva fotografom väčšie možnosti, pokiaľ ide o zaobstaranie dokonalého záberu. Nový algoritmus automatického zaostrovania fotoaparátu vylepšuje stabilitu a sledovanie objektov ako s optickým hľadáčikom, tak aj v režime Live View, pomocou technológie hĺbkovej memorizácie na zabezpečenie presného zaostrenia pre každú snímku. Pri použití optického hľadáčika používa fotoaparát EOS-1D X Mark III nový senzor automatického zaostrenia. Ten ponúka približne 28x vyššie rozlíšenie v strede senzora, než je tomu v prípade fotoaparátu EOS-1D X Mark II – aktuálneho modelu pre profesionálnych fotografov.

Profesionálny športové fotograf Getty Images Richard Heathcote hovorí: „Nový algoritmus automatického zaostrenia v modeli EOS-1D X Mark III posúva možnosti sledovania objektu na novú úroveň. Disponuje intuitívnym ovládačom a presnými výsledkami. Poskytuje to, čo by ste očakávali od špičkového profesionálneho športového fotoaparátu.“

Fotoaparát EOS-1D X Mark III poskytuje rozšírený rozsah jasu pri automatickom zaostrovaní s väčšou presnosťou a ponúka rad funkcií automatického zaostrovania, vďaka ktorým môžu fotografi dosiahnuť požadovaného záberu. V režime Live View môžu používatelia využiť 525 oblastí AF pomocou systému Dual Pixel CMOS AF, ktorý pokrýva približne 90x100 (horizontálne x vertikálne) percent obrazového senzora. Pri použití rovnakého algoritmu automatického zaostrovania ako pri fotografovaní s optickým hľadáčikom zabezpečuje zvýšenú flexibilitu pri sledovaní objektov, či už ide o pretekárske auto na trati alebo vtáka v lete. Fotoaparát EOS-1D X Mark III zvláda výrazne rýchlejšiu snímkovú sériu snímok s plným AF a AE, a to buď pomocou optického hľadáčika (až cca 16 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou) alebo v režime Live View (až cca 20 snímok za sekundu s mechanickou alebo elektronickou uzávierkou). Sloty pre karty CFexpress navyše umožňujú päťnásobnú hĺbku v režime RAW burst oproti svojmu predchodcovi.

Výzva kreativite – zachyťte všetko

Model EOS-1D X Mark III predstavuje jasný príklad prísľubu spoločnosti Canon posúvať hranice inovatívneho zobrazovania pomocou opticky vynikajúcej technológie. Model podporuje všetky nové senzory CMOS a procesor DIGIC vyvinuté spoločnosťou Canon a poskytuje vyššiu kvalitu obrazu pri ešte vyšších hodnotách ISO, so schopnosťou zachytiť fotografie na 10 bitoch pomocou formátu HEIF. Sila rozlíšenia 4K oživuje príbehy vďaka možnostiam filmového natáčania s filmami 4K vrátane 4K60p s 10-bitovým interným záznamom Canon Log. Fotoaparát EOS-1D X Mark III znižuje množstvo potrebného vybavenia pre profesionálov v akomkoľvek danom projekte a natáča aj vo formáte RAW pre film aj fotografie.

Doručenie obsahu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým

Pre profesionálov je zdieľanie obsahu rovnako dôležité ako robenie snímok – model EOS-1D X Mark III im to uľahčuje, pretože okrem vstavané GPS obsahuje Wi-Fi pripojenie a Bluetooth s nízkou spotrebou energie. Pre udržanie kroku s neustále sa skracujúcimi lehotami prenáša kamera dáta dvojnásobnou rýchlosťou ako v prípade modelu EOS-1D X Mark II vďaka vstavanému ethernetu alebo novému voliteľnému bezdrôtovému prenášačmi súborov WFT-E9, ktorý je kompatibilný aj s nedávno predstavenou filmovou kamerou Canon Cinema EOS C500 Mark II. Spolu s jednoduchším nastavením siete výrazne zvyšuje model EOS-1D X Mark III produktivitu práce.

Rozšírenie profesionálne foto tašky

Pre súčasných používateľov rady EOS-1D bude ovládanie modelu EOS-1D X Mark III pohodlné a intuitívne. To umožňuje bezproblémovú navigáciu s dôveryhodnou ergonómiou, zatiaľ čo telo z horčíkovej zliatiny ponúka odolnosť očakávanú od fotoaparátov Canon EOS-1D. Profesionálni fotografi sa môžu spoľahnúť na rovnako pôsobivú kvalitu ako v prípade modelu EOS-1D X Mark II – fenomenálne tesnenie umožňuje fotoaparátu odolávať drsným podmienkam, vrátane vetra, dažďa a vlhkosti. Osvetlené tlačidlá modelu EOS-1D X Mark III spolu s neuveriteľnými možnosťami fotografovania pri nízkom osvetlení umožňujú precíznu prevádzku v náročných a zle osvetlených podmienkach. Fotoaparát ponúka aj nový prídavný ovládací prvok pre výber AF bodov zabudovaný do tlačidla AF-ON, ktorý fotografom umožňuje meniť AF body za prevádzky pre najlepšiu kompozíciu – ďalšie zjednodušenie ich práce. Výrazne vylepšená životnosť batérií s rovnakým akumulátorom LP-E19 tiež umožňuje profesionálom fotografovať dlhšiu dobu bez toho, aby museli batérie vymieňať, čím sa znižuje šanca, že by im nejaký záber unikol.

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon mark foto fotoaparat fotak

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať