SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Od budúceho roka chce Huawei vyrábať len smartfóny s OS Harmony

0

Šéf spotrebiteľskej divízie čínskej spoločnosti Huawei Richard Yu oznámil na výročnej technologickej konferencii, že od budúceho roka bude Huawei vo svojich smartfónoch používať len vlastný operačný systém Harmony. Firma ponúkne svoj softvér aj iným výrobcom, ktorí ho môžu využívať ako alternatívu k Androidu. Huawei je druhý najväčší výrobca mobilných telefónov na svete. Tento krok spoločnosti bol podnietený skutočnosťou, že pre obchodné spory medzi USA a Čínou už nemôže ponúkať aplikácie a služby Google na svojich najnovších zariadeniach.

V Číne, kde spotrebitelia nepoužívajú obchod Google Play a mnoho služieb Googlu je blokovaných, toto obmedzenie nespôsobilo Huawei vážnejšie problémy. Pôvodná verzia Harmony OS bola predstavená pred rokom, keď bola pripravená na použitie v inteligentných hodinkách, televízoroch a iných inteligentných domácich spotrebičoch. Teraz Huawei plánuje vydať novú verziu Harmony OS 2.0, ktorá sa testuje na mobilných telefónoch od decembra a jej oficiálne uvedenie sa očakáva v októbri 2021.

Predplatné NEXTECH 2023

Vývojári však budú musieť prepísať kód svojich aplikácií špeciálne pre Harmony. Aj keď Huawei tvrdí, že to bude relatívne ľahké, práve to bolo kameňom úrazu v prípade ostatných operačných systémov snažiacich sa konkurovať Androidu (Samsung Tizen, Amazon FireOS, Microsoft Windows Phone a Canonical Ubuntu). Vývojári sa buď rozhodli, že im práca navyše nestojí za to, alebo ju nepokladali za prioritnú, čo znamená, že aplikáciám zvyčajne chýbali najnovšie funkcie dostupné pre Android a iOS.

Operačný systém však nie je jediný problém Huawei. Od 15. septembra spoločnosť pre ďalšie obchodné obmedzenia v USA nebude môcť dať vyrobiť viac procesorových čipov Kirin. Samsung a SK Hynix jej už nebudú môcť predávať pamäťové čipy. Hoci Huawei naznačil, že vytvoril zásoby komponentov, ktoré mu umožnia prekonať bezprostrednú budúcnosť, osud jeho spotrebiteľskej divízie môže závisieť od výsledkov amerických prezidentských volieb.

Zdroj: bbc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Huawei smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať