SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Okuliare Frame s AI za 350 dolárov vám dodajú superschopnosti

Technológie
0

Spoločnosť Brilliant Labs ohlásila okuliare Frame s náhlavným displejom a multimodálnou umelou inteligenciou, ktoré sa dajú predobjednať za 350 USD. Frame AI Glasses sa opierajú o myšlienku, že „vaše okuliare vám poskytnú superschopnosti AI“. Spoločnosť sa snaží tento cieľ dosiahnuť pomocou otvoreného zdrojového kódu AI, ktorý čiastočne využíva OpenAI a ponúka multimodálne funkcie.

Kamera na okuliaroch dokáže vidieť, čo vidíte, a použiť tieto informácie pri vašich otázkach, zatiaľ čo mikrofóny a reproduktory môžu prekladať konverzácie. Pokiaľ ide o fyzický hardvér, displej microOLED je „prilepený“ ku geometrickému hranolu v objektíve. Zatiaľ čo propagačné videá zobrazujú obsah cez celú šošovku, uvádza sa, že displej zobrazuje len v zornom poli s uhlopriečkou 20 stupňov.

Displej je len na jednej strane, pričom jeho koncept sa až tak nelíši od okuliarov Google Glass, ktoré na zobrazenie obsahu podobne používali hranol. Dve batérie na napájanie sú umiestnené na zadnej strane hardvéru a nabíjajú sa pomocou „Mister Power“, zaujímavého konceptu nabíjania, ktorý sa pripája medzi dva objektívy. Brilliant Labs vysvetľuje, že rám je navrhnutý tak, aby vyhovoval väčšine ľudí.

Zariadenie má hmotnosť len menej ako 40 g a pri odhadovanom bežnom používaní môže spolu s technológiou Mister Power (je súčasťou balenia) dosiahnuť celodennú výdrž batérie. Na tenkú geometrickú hranolovú optiku je pripevnená jasná dióda microOLED, ktorá zobrazuje zorné pole ~20 stupňov. Rám je úplne open source, dizajnové súbory a kód sú na Githube.

Rám bol navrhnutý pre rozsah medzipupilárnej vzdialenosti 58 – 72 mm, čo pokrýva väčšinu ľudí. Frame si teraz možno predobjednať, pričom dodávky sa majú začať v apríli. K dispozícii sú tri farby – Smokey Black, Cool Grey a H20 (číra). Cena okuliarov s umelou inteligenciou je 350 USD. Okuliare sa spárujú so smartfónom prostredníctvom aplikácie Noa, ktorá funguje s iným produktom spoločnosti Brilliant s názvom Monocle.

 

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať