SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

OneWeb otestoval satelitný internet. Dosiahol rýchlosť 400 Mb/s a latenciu 32 ms

Technológie
0

Spoločnosť OneWeb sa pripravuje na uvedenie služby satelitného internetu, preto otestovala prvých šesť svojich satelitov na obežnej dráhe Zeme, ktoré boli vypustené vo februári. Test bol uskutočnený v Soule v Južnej Kórei a počas neho sa podarilo dosiahnuť rýchlosť sťahovania údajov viac ako 400 Mb/s s priemernou latenciou 32 ms.

OneWeb hovorí, že je na dobrej ceste k vytvoreniu „plne fungujúcej globálnej konštelácie v roku 2021 a poskytovaniu čiastočných služieb od začiatku roka 2020“. Prevádzka komerčnej siete by sa mala začať so 650 satelitmi, no postupne sa ich počet rozšíri na 1980.

OneWeb je jedna z niekoľkých spoločností, ktorých cieľom je poskytovať globálne širokopásmové pripojenie so sieťou satelitov s nízkou obežnou dráhou. Súčasné satelitné systémy majú priemernú latenciu takmer 600 ms, takže nie sú vhodnou náhradou za káblové alebo optické systémy. Nižšie obežné dráhy, ktoré používa OneWeb a ďalšie spoločnosti, by však mali viesť k oneskoreniam, ktoré sú oveľa bližšie ku kvalite káblovej siete.

Najväčším konkurentom OneWebu je SpaceX, ktorý má povolenie na vypustenie takmer 12 000 satelitov na nízkej dráhe. Ten v máji 2019 vypustil 60 satelitov a zatiaľ stratil kontakt s tromi z nich. Nedávno podobné plány na širokopásmovú satelitnú službu odhalil aj Amazon.

Zdroj: arstechnica.com

Redakcia

Všetky autorove články
vesmir satelit internet oneweb

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať