ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Online trendy: Malá antistresová hračka valcuje internet

Tlačové správy
0

Ak ste za posledné týždne zaznamenali ľudí, ktorí sa hrajú s malými pohyblivými hračkami, zrejme tiež podľahli mánii fidget spinnerov. Malé antistresové pomôcky, ktoré stlačíte medzi dvomi prstami a ony sa roztočia, síce nie sú žiadnou novinkou, no za ostatných pár dní sú hitom.

Fidget spinnery poskočili v obľúbenosti vysoko nahor. Dokazujú to čísla najväčšieho nákupného radcu Heureka.sk, ktorý zaznamenal raketový nástup predajov za posledné dva týždne, kedy čísla záujmu stúpli o 300 %. „Predaj týchto hračiek vzrástol na trojnásobok, kvôli enormnému dopytu sme pridali aj samostatnú kategóriu,“ vyhlásila obsahová manažérka Heureky Alexandra Čermáková.

O tieto hračky sa však ľudia netrhajú len u nás, u našich západných susedov je situácia podobná. Predaje a vyhľadávanie fidget spinnerov v Česku poskočili vyššie štvornásobne a v Spojených štátov ich už zakázalo niekoľko škôl. Nárast záujmu majú na svedomí sociálne siete a rozliční vlogeri, ktorí ich použili vo svojich videách.

V e-shopoch je v prípade spinnerov z čoho vyberať – od klasických hladkých po modely s krídlami rôznych farieb, veľkostí a materiálov. „Priemerná cena spinnerov sa pohybuje od 3 do 10 eur, cena závisí od veľkosti či prevedenia. Asi najdrahší je spinner za 43 eur,“ dopĺňa Alexandra Čermáková. „Všeobecne sú rôzne antistresové hračky medzi ľuďmi obľúbené ako milé darčeky – a obdarovanému môžu urobiť naozaj radosť,“ uzatvára Čermáková.

Heureka

Všetky autorove články
Fidget spinnery

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať