CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

PC REVUE plus 12/2016

0

Decembrový doplnkový obsah PC REVUE plus pre našich predplatiteľov prináša pokračovanie seriálov: ARDUINO – programovanie mikrokontrolérov Atmel a Programujeme pre Android.

Zo softvéru ponúkame tento vyber: Program na vyhľadávanie a odstraňovanie duplicitných súborov: AllDup v4.0.3; Multiplatformový nástroj na pripojenie k vzdialenej pracovnej stanici: VNC Connect v6.0; Nástroj na optimalizáciu a zvýšenie bezpečnosti operačného systému Microsoft Windows: Synei System Utilities v4.00. Programy na strih videa vizuálne efekty: Windows Movie Maker, OpenShot, Shotcut, Blender, Natron.

Nezabudnite na bezpečné nástroje v úplnej verzii ESET Smart Security i NOD32 Antivirus pre 32- a 64-bitovú edíciu s platnosťou do 15. 2. 2017. Pridávame aj špeciálnu verziu pre smartfóny: ESET Mobile Security 3.0.

 

ČLÁNKY:

Seriál: ARDUINO – programovanie mikrokontrolérov Atmel

V tejto časti využijeme doterajšie znalosti pri stavbe webového servera na Arduine, ktorý bude snímať analógové hodnoty pomocou potenciometra, pripojeného k analógovému pinu Arduina, a zobrazovať ich na obrazovke webového prehliadača v tvare grafického merača. Zapojenie sme opísali v predchádzajúcej časti. Vytvoríme stránku  HTML a vysvetlíme, ako vlastne funguje JavaScript. Potom si vytvoríme skeč pre Arduino a objasníme, ako pracuje. Ak všetko správne urobíme, na obrazovke by sme mali uvidieť grafickú podobu merača. Postup, ako na to, nájdete na webovej stránke nášho časopisu vrátane zdrojového textu a obrázkov.

Seriál: Programujeme pre Android 26 / Session Initiation protocol API

Nie je nijaké prekvapenie, že Android API (od verzie 9) obsahuje podporu protokolu SIP, a to vo forme automatizovaných služieb, pomocou ktorých manažuje prichádzajúce a odchádzajúce hovory. Spojenia SIP spravuje pomocou tried SipManager a SipSession. Tie pracujú úplne autonómne bez toho, aby bol programátor nútený riešiť detaily, ako je napr. manažment spojení (sessions), spôsob komunikácie na transportnej vrstve, spracovanie zvuku a podobne. V tejto poslednej časti seriálu o programovaní pre Android bližšie predstavujeme protokol SIP, a to najmä z programátorského hľadiska. Následne v krátkosti opisujeme spomínané triedy Android SIP API. Na konci článku prezentujeme nevyhnutné zmeny manifestu aplikácií a v krátkosti charakterizujeme význam tried SipManager, SipProfile a SipAudioCall.

 

SOFTVÉR:

AllDup v4.0.3

Program na vyhľadávanie a odstraňovanie duplicitných súborov. Stiahnite tu>>

VNC Connect v6.0

Multiplatformový nástroj na pripojenie k vzdialenej pracovnej stanici. Stiahnite tu>>

Synei System Utilities v4.00

Všestranný nástroj na optimalizáciu a zvýšenie bezpečnosti operačného systému Microsoft Windows. Stiahnite tu>>

ESET Smart Security

ESET Smart Security a NOD32 Antivirus už vo verzii 8 pre 32- i 64-bitovú edíciu s platnosťou do 15. 2. 2017.

ESET Smart Security 32-bitová edícia >>
ESET Smart Security 64-bitová edícia >>
ESET NOD32 Antivirus 32-bitová edícia >>
ESET NOD32 Antivirus 64-bitová edícia >>
ESET Mobile Security 3.0 >>

Programy na strih videa a vizuálne efekty:

Windows Movie Maker >>
OpenShot >>
Shotcut >>
Blender >>
Natron >>

PC REVUE plus

Pridať komentár