SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Philips 50PUS7906/12 / Hrá všetkými farbami

0

Pod značkou Philips dnes nájdete množstvo modelov televízorov, ktoré používajú displeje typu LED alebo OLED, no ich veľkou prednosťou je firemný systém Ambilight. Ten má aj testovaná novinka, LED TV Philips 50PUS7906/12. Ambilight je jedna z najväčších konkurenčných výhod tohto modelu v danej kategórii. Podsvietenie steny za televízorom je v tomto prípade trojstranné, teda hore a po stranách. V základnom nastavení mení intenzitu a farby podľa diania na obrazovke, takže opticky rozširuje plochu obrazu a pri sledovaní v temnej miestnosti prispieva k menšej únave zraku. Po vyskúšaní Ambilightu sa už ťažko vrátite k televízoru bez tejto funkcie. Funkcia má viacero možností nastavenia, aj keď nie toľko ako pri vlajkových modeloch. Štandardne sa podsvietenie mení podľa obrazu na obrazovke. Môžete si vybrať viacero režimov s rôznou intenzitou svetla. Ak na vás meniace sa podsvietenie pôsobí rušivo, môžete si vybrať niektorú z farieb natrvalo.

 Konštrukcia televízora budí na prvý pohľad dobrý dojem. Spracovanie je kvalitné. Jednoduché nožičky sú umiestnené na krajoch, takže ak ich chcete používať, budete potrebovať širší stolík. My sme testovali iba 50" model, ten veľa miesta nezaberie. Lepšie by však mohla byť riešená ich montáž, televízor treba pri nej položiť displejom dole na podložku a priskrutkovať ich. To už niektorá konkurencia vie lepšie. Samozrejme, je možná aj montáž na stenu pomocou štandardného držiaka VESA 200 × 300 mm, ktorý však nie je súčasťou dodávky. Displej typu LED s uhlopriečkou 50" má zvrchu a zo strán iba tenké lemovanie, len spodný rámček s logom uprostred je trocha širší. Využíva podsvietenie Edge LED, to znamená, že to ide iba zo spodnej strany. Tento typ podsvietenia je v nižších kategóriách bežný a pri normálnom sledovaní TV úplne postačuje. Trénované oko však v kontrastných scénach môže spozorovať nedokonalosti, napríklad mierne vyšedivené pásy zo spodnej strany pri bielych titulkoch na čiernom pozadí. Je to dané práve typom podsvietenia. Televízor používa aktuálny OS Android 10. Ten je v porovnaní s predchodcom oveľa svižnejší a umožňuje rozhraniu SmartTV reagovať rýchlejšie a takisto rýchlejšie načítať obsah. Populárne streamovacie služby, ako napríklad Amazon Prime Video, Netflix, Magio Go, Skylink TV či YouTube, sú už predinštalované. Samozrejme, nainštalovať môžete aj veľké množstvo ďalších. Ak tieto služby budete využívať, respektíve častejšie v nich vyhľadávať, odporúčame použiť nejakú bezdrôtovú bluetoothovú klávesnicu s touchpadom. Dodávaný diaľkový ovládač je použiteľný, ale alfanumerickú klávesnicu nemá. Televízor je kompatibilný aj so službami hlasových asistentov ako Google Assistant, treba ich však dokúpiť. Ovládač patrí skôr k lepším, aj keď je trocha „pretlačidlovaný“. Tlačidlá sú však rozdelené do sekcií a odlíšené tvarom, takže sa s nimi ľahko naučíte robiť aj podľa hmatu. Vo vrchnej časti nájdete samostatné tlačidlo Ambilight na rýchly vstup do menu tejto funkcie a pod ním štvoricu tlačidiel na rýchly prístup k službám Prime Video, YouTube, Netflix a Rakuten TV. Ovládač je pomerne veľký, ale dobre sa drží v ruke a navyše ho tak ľahko nestratíte.

Aj keď streamovacie služby sa dnes derú do popredia, predsa len tu je ešte lineárne vysielanie. Televízor si poradí so satelitným, káblovým aj terestriálnym signálom. S pripojeným úložiskom USB si programy môžete aj nahrávať.

Televízor zaujme v rámci kategórie žiarivými farbami, vysokým kontrastom a slušnou ostrosťou obrazu. Podporuje HDR, HDR10+, rovnako aj Dolby Vision. Programy v naposledy menovanom sú reprodukované s peknými, výraznými, nie však prepálenými farbami s pozorovateľným účinkom HDR. Televízor nie je vybavený obrazovým procesorom P5 ako najvyššie modely, spracovanie signálu aj upscaling z nižších rozlíšení sú však kvalitné, bez nežiaducich artefaktov. Vďaka funkcii Ambilight, ktorá opticky rozširuje obrazové pole, budí aj pri svojej 50-palcovej uhlopriečke dojem väčšieho televízora. Napriek tomu, ak plánujete častejšie využívať streamovacie služby, ktoré poskytujú aj 4K obsah, je táto veľkosť uhlopriečky vhodná iba do garsónok alebo ako druhý televízor v domácnosti, napríklad do detskej izby.

Zo zvukovej stránky televízor síce podporuje režim Dolby Atmos, na jeho vychutnanie však budete potrebovať externý soundbar. Dva vstavané reproduktory sú predsa len trocha málo. Všeobecne platí, že zvuk z televízora neznie zle, pokiaľ ide o kvalitu, chýba mu však výkon.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný obraz a zvuk, Ambilight 3-stranný, podpora Dolby Vision, výbava
- Podsvietenie iba Edge LED

PARAMETRE:

• Philips 50PUS7906/12, displej: 50" LED s rozlíšením 4K Ultra HD (3840 × 2160), obrazový procesor 4-jadrový, Ambilight 3-stranný, OS Android TV 10, 16 GB flash, vstupy: 4× HDMI 2.0 (ARC, FRR, HDCP 2.3) 2× USB, integrované Wi-Fi 11ac 2×2 dvojpásmové, bluetooth 5.0, zvuk 2 × 10 W, podpora Dolby Atmos, tuner DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2, Common Interface Plus (CI+ 1.4), digitálny zvukový výstup S/PDIF (optický), eternet, zvukový vstup Ľ/P, slúchadlový výstup, HDCP 2.3, spotreba 108 kW/h typická, menej ako 2 W stand-by, hmotnosť: 12,1 kg (12,3 kg s podstavcom)

• Cena: 649 EUR

HODNOTENIE: 8/10

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať