ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Plavecké okuliare Form s rozšírenou realitou, aké tu ešte neboli

0

Spoločnosť Form zaoberajúca sa technológiami v oblasti športu uviedla na trh plavecké okuliare Form Swim Goggles, ktoré plavcom počas tréningu v bazéne zobrazia na priehľadnom displeji s rozšírenou realitou výkonnostné ukazovatele v reálnom čase. Športovec tak bude stále informovaný o tom, ako sa mu darí v pretekoch.

Produkt sa vyvíjal štyri roky v spolupráci s najlepšími športovými plavcami vrátane bývalých olympionikov a trénermi. Možnosť prístupu k metrikám výkonnosti v reálnom čase prostredníctvom elektronických zariadení už zmenila spôsob, ako trénujú bežci, cyklisti či triatlonisti. Existujúce technológie sa však nedali používať v bazéne. Plavecké okuliare spoločnosti Form by mohli tento problém vyriešiť. Navyše sú aj veľmi ľahké, takže plavci nemusia nosiť do bazéna objemné zariadenie, ktoré by im vo vode mohlo prekážať.

Form Swim Goggles spája tri kľúčové komponenty:

1. Displej s rozšírenou realitou, integrovaný do okuliarov;
2. Miniaturizovaný palubný počítač s ultrakompaktným profilom a 16-hodinovou výdržou batérie, ktorý využíva umelú inteligenciu na sledovanie a zobrazovanie metrík, ako sú medzičasy, vzdialenosť, tempo a pod. Dva strieborné kolíky na vonkajšej strane okuliarov slúžia na pripojenie k nabíjaciemu káblu USB;
3. Špičkový dizajn, využívajúci kvalitné materiály a pokročilé výrobné procesy.

K okuliarom je k dispozícii aj sprievodná aplikácia Form Swim App pre iOS a Android, ktorá umožní plavcovi a trénerovi spoločne skontrolovať a vyhodnotiť postup po trati. Ponúka aj možnosť zdieľania výsledkov (celkový čas, preplávaná vzdialenosť, spálené kalórie) a porovnania s priateľmi. Plavec si v nej takisto môže presne prispôsobiť, ktoré metriky sa mu budú zobrazovať v okuliaroch a kedy (počas plávania, pri otáčkach alebo počas odpočinku).

Jediné, čo si musí nastaviť, je dĺžka trate. K dispozícii sú predvolené možnosti pre najbežnejšie vzdialenosti: 25 metrov, 25 yardov, 50 metrov alebo 50 yardov, ale si možno nastaviť aj vlastnú vzdialenosť. Štýl plávania potom zistia algoritmy. Okuliare sú chránené povlakom proti poškriabaniu a proti zahmlievaniu. Form Swim Goggles si možno objednať na webovej stránke Form  za 200 dolárov. Aplikácia je dostupná zadarmo v aplikačnom obchode iOS a na Google Play.

Zdroj: venturebeat.comengadget.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
virtuálna realita VR šport technika okuliare displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať