SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Podujatie Nie je IT ako IT stredoškolákov vzdelávalo, pobavilo i odmenilo

Tlačové správy
0

Nie je IT ako IT je názov netradičného podujatia, ktoré v týchto dňoch zorganizovala spoločnosť Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DTITSO SK). Jeho cieľom bolo podporiť gaming, atraktivitu práce v informačných technológiách, ale i podporiť školy v okrajových regiónoch. Stredoškoláci zo Sobraniec a Rožňavy sa atraktívnou formou oboznámili s rôznymi pozíciami v rámci IT sféry, zasúťažili si a do svojich škôl si napokon odniesli až 10 herných počítačov.

SAMSUNG_07M Advertisement

Študenti sa hravou formou zoznámili so skutočnosťou, že IT nie je len programovanie, ale aj správa, kompletne celý proces a project management či auditoring. Pri každej aktivite, ako napríklad scrum upratovaní, scratch programovaní LEGO robotov alebo audite mali k dispozícii mentorov a koučov, takže bolo na nich, nakoľko informácie od nich využijú pre víťazstvo svojho tímu.

„Testujeme rôzne koncepty, ako prilákať mladé talenty, a toto je jeden z nich - spojenie gamifikácie s tým, aby sa naši potenciálni zamestnanci oboznámili s našimi zamestnancami, aby videli, čo robíme, či ich to bude alebo nebude zaujímať, skrátka aby  sme trošku zvýšili atraktivitu zamestnania v IT firme,“ naznačil  Igor Stančík, viceprezident DTITSO SK pre ľudské zdroje. Zdôraznil, že im vo firme veľmi záleží aj na tom, aby sa do IT sféry pridávali dievčatá. „Snažíme sa preto pracovať s dievčatami a nielen s dievčatami, ale aj s ich rodičmi, a  sme radi, že to už prináša prvé ovocie a na akciách vítame čoraz viac slečien.“

Informatik sa nesmie báť výziev

Okrem študentov z Gymnázia v Sobranciach si prišli zasúťažiť aj prváci zo Strednej odbornej školy technickej v Rožňave z odboru Informačné a sieťové technológie.

„Spolupracujeme s DTITSO SK už niekoľko rokov. Vlastne od založenia odboru. Deti sa tešili, chceli niečo nové zažiť a informatik sa nesmie báť výziev. A nie je to vždy o výhre, naozaj je to o dobrých vzťahoch a spolupráci. My sme z Rožňavy a sme veľmi radi, keď máme možnosť deťom ukázať aj niečo iné, keďže v meste máme len jednu väčšiu IT firmu,“ naznačila pedagogička Elena Kalinová.

Na víťazstvo svojich zverencov si veľmi netrúfala, keďže súťažili prváci. To ešte netušila o prekvapení, a to že po 5 počítačov dostane napokon každá zúčastnená škola.

Keďže totiž v DTITSO SK prešli obnovou hardvéru a pôvodné gamingové počítače sú stále vysoko výkonné a zvládnu všetky možné hry, povedali si zodpovední, že bude fajn posunúť ich ďalej.

Nakoľko intenzívne spolupracujeme so strednými školami v rámci Duálneho vzdelávania, aj vedľajších projektov, povedali sme si, že bude fajn nechať študentov zasúťažiť si o hodnotné ceny a podporiť gaming v regióne. Samotný event nesie názov Nie je IT ako IT, takže v prvom rade sme  chceli študentom ukázať, že IT nie je len o programovaní, ale o rôznych ďalších podporných tímoch a technológiách,“ uviedol Matúš Čičvara, Education Operation Manager DTITSO SK.

Zdôraznil, že ich zámerom bolo tiež dať školám možnosť, aby mohli žiaci trénovať na rôzne gamingové  turnaje.

Zobrazit Galériu

DTITSO SK

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať