SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Pokúšali sme sa nakaziť počítač s antimalvérovým riešením G Data. Takto to dopadlo

Technológie
1

Robiť recenzie riešení na ochranu počítačov a IT infraštruktúry pred škodlivým kódom najrôznejšieho typu a stupňa nebezpečnosti je veľmi náročná úloha. Máte niekoľko možností. Prerozprávate údaje zo stránky výrobcu, ktoré sa zdajú byť hodnoverné. Nainštalujete si recenzované riešenie na testovací počítač a skúmate, či ho skenovanie a ďalšie činnosti, ktoré bezpečnostný softvér vykonáva, nespomaľujú. My sme pri testovaní zvolili inú cestu.

Zbierali sme nenápadne sa tváriace „darčeky“, ktoré občas prišli ako príloha mailovej správy zamaskované ako bežné dokumenty a potom sme sa na počítači chránenom bezpečnostným riešením G DATA Total Security snažili tieto prílohy otvárať a „akože v dobrej viere“ robiť všetko, k čomu nás neškodne sa tváriaci škodlivý kód vyzýval. 

Ako to prebiehalo, ukazuje naše video:

Pred začiatkom pokusov sme sa ubezpečili, že počítač je chránený a bezpečnostné riešenie má nainštalované všetky aktualizácie.

Zbierka „darčekov“, ktoré prišli mailom

Identifikácia hrozby

Ako bolo spomenuté v úvode, v recenzii antivírového riešenia nemôžu chýbať údaje zo stránky výrobcu.

  • G DATA Antivírus chráni pred schovanými sťahovaniami programov. Nebezpečné stránky podozrivé z phisingu sú zablokované skôr, ako ich navštívite.
  • Patentovaná technológia BankGuard sleduje váš prehliadač pri internet bankingu a zaisťuje, že sa vám zobrazí iba správny obsah a údaje nebudú pozmenené medzi Vaším počítačom a Vašou bankou.
  • G DATA skenuje prichádzajúce aj odchádzajúce e-maily a prílohy na podozrivý obsah. Hrozba sa zistí predtým, ako sa stane niečo nepríjemné. Toto bezpečnostné riešenie taktiež chráni váš počítač pred kyberkriminálnikmi využívajúcimi bezpečnostné diery napríklad v aplikáciách Office a PDF prehliadačoch.
  • Internet Security zastaví kriminálnikov šifrujúcich Vaše dáta.
  • Zabezpečenie klávesnice USB vás chráni pred USB zariadeniami, ktoré predstierajú, že sú klávesnicou, aj keď vyzerajú ako USB kľúče alebo externé pevné disky.

Jadrom všetkých riešení G DATA pre počítače s operačným systémom Windows je technológia CloseGap. Dve skenovacie jadrá spolupracujú v dokonalom súlade s cieľom zaručiť maximálnu bezpečnosť. Spoločne skenujú Váš systém pre široko rozšírený malware a vyhľadávajú nové alebo už nájdené hrozby. Inteligentné technológie sa navzájom dopĺňajú a pracujú presne tam, kde sú potrebné - bez toho, aby zhoršili rýchlosť počítača.

Správajú sa súbory podozrivo? Nie všetky škodlivé programy distribuované počítačovými zločincami sú známe poskytovateľom antivírusových programov. G DATA pracuje s proaktívnymi technológiami, ktoré môžu nájsť a zablokovať škodlivý softvér len podľa jeho správania, a tým zabránia páchaniu škody na Vašich dátach.

Okrem phishingových lokalít sa väčšina útokov z internetu uskutočňuje prostredníctvom infekcií počítača. Najprv pri návšteve internetovej stránky hackerova pasca špehuje nastavenie vášho počítača, jeho zraniteľné miesto, napríklad doplnky v prehliadačoch, moduly v prehliadačoch. Prostredníctvom týchto bezpečnostných dier sa nainštaluje exploit (zadné dvierka). Škodlivý kód môže prevziať a spustiť ďalší škodlivý softvér - napríklad ransomware alebo bankové trójské kone.

G DATA využíva nový proces, ktorý ešte viac reaguje na aktivity ransomware. G DATA Anti-Ransomware je proaktívna technológia - šifrovania Trojanov sú včas detegované na základe funkcií, ktoré sú typické pre tento malware. Napríklad vypnutie zálohovania operačného systému, šifrovanie viditeľne veľkého počtu súborov v krátkom čase alebo zmena rozšírení súborov (napr. .docx do .locky). Takéto procesy sa okamžite zastavia, takže Vaše obrázky, videá, dokumenty a e-maily nemôžu byť šifrované.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
pocitac bezpečnosť ochrana hacking soft softver Hacker internet online Digital dáta

1 komentár

GDATA reakcia na: Pokúšali sme sa nakaziť počítač s antimalvérovým riešením G Data. Takto to dopadlo

4.11.2018 23:11
Vrelo odporucam, vysoka spokojnost
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať