SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Posvieťme si na podvody v zdravotníctve s Union zdravotnou poisťovňou: Union Data Hack 2019

Tlačové správy
0

Union, ako prvá zdravotná poisťovňa na Slovensku, vyhlasuje výzvu na 48-hodinový data hackathon, ktorý sa bude konať v Bratislave 8. až 10. marca 2019 na FIIT STU v priestoroch Neulogy. Témou hackathonu bude vytváranie inovatívnych nástrojov na odhaľovanie podvodov v poskytovaní zdravotnej starostlivosti. K dispozícii bude takmer 15 GB historických dát o zdravotnej starostlivosti, odborní pracovníci poisťovne, ako aj skúsení mentori, ktorí si spolu s účastníkmi posvietia na podvody. Tím s najlepším riešením si odnesie cenu vo výške až 5 000 € a získa možnosť ďalej spolupracovať s poisťovňou.

K podvodom v zdravotníctve dochádza na Slovensku častejšie, ako si uvedomujeme. Nečestní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sú vynaliezaví a dokážu robiť podvody v celej škále činností, ako napríklad pri vykazovaní úkonov, ktoré sa vôbec nestali, často na úkor pacientov. Zároveň sa zvyšuje sofistikovanosť podvodov a ľudské kapacity už viac nestačia na ich odhaľovanie. Kvôli podvodnému správaniu prichádza zdravotná poisťovňa ročne o státisíce až milióny Eur. Sú to prostriedky verejného zdravotníctva, ktoré by mohli byť využité na zlepšenie kvality života našich poistencov.

Union zdravotná poisťovňa sa rozhodla riešiť tento problém aj prostredníctvom 48-hodinového hackathonu. Účastníci budú mať k dispozícii exkluzívny prístup k veľkému množstvu reálnych anonymizovaných dát o pacientoch a rôznych typoch poskytnutej zdravotnej starostlivosti, ako napríklad  vyšetrenia, hospitalizácie, predpísané lieky, a podobne. V spolupráci so zamestnancami Unionu sa účastníci budú snažiť použiť tieto dáta na vývoj nástrojov a algoritmov, ktoré pomôžu poisťovni sa v dátach rýchlejšie zorientovať a automaticky upozornia na podozrivé správanie poskytovateľov. Poisťovňa si následne bude môcť oveľa ľahšie posvietiť na tie najzávažnejšie podvody. Prípadným odhalením podvodov dokáže ochrániť pacientov, ušetriť peniaze a čiastočne pomôcť zaplátať diery v slovenskom zdravotníctve.

Kto sa môže prihlásiť?

Union Data Hack je určený pre všetkých (odborníci alebo študenti) so skúsenosťami s programovaním, umelou inteligenciou, štatistikou, spracovávaním a vizualizáciou veľkých dát alebo s obdobnými zručnosťami. Prihlasovanie je otvorené do 6. marca 2019 na www.uniondatahack.sk. Kapacita je obmedzená, a preto sa zaregistrujte už teraz, v tímoch alebo individuálne, a nepremeškajte tak možnosť vyhrať hlavnú cenu 5 000 € a ďalšie ceny.

Bližšie informácie o podujatí, výzve a dátach nájdete na www.uniondatahack.sk, kde môžete nájsť bližšie informácie o podujatí, výzve, kritériách a dátach. Informácie môžete nájsť aj na Facebook-u.

Union Data Hack

Všetky autorove články
dáta Hackathon zdravotnictvo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať