PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Poznáme podrobnosti o PlayStation 5. Bude mať SSD, ray tracing a spätnú kompatibilitu

1

PlayStation 4 je tu už viac ako 5 rokov, čoskoro však bude musieť ustúpiť a vytvoriť priestor pre novú generáciu hernej konzoly od Sony. V týchto dňoch boli oficiálne odhalené niektoré informácie o PS5. Systémový architekt Sony Mark Cerny v rozhovore pre Wired podrobne opísal niektoré z hlavných špecifikácií konzoly novej generácie.

Predovšetkým sa môže pochváliť 8-jadrovým procesorom AMD Ryzen s novou architektúrou Zen 2, vyrobeným 7 nm procesom, a GPU s architektúrou AMD Navi so schopnosťou ray tracingu, čo je funkcia, ktorá je v súčasnosti k dispozícii len v špičkových herných zariadeniach. Takisto bude podporovať 8K grafiku, nie je však známe, či pôjde o upscaling. Nová konzola bude mať 3D zvuk, ktorý bude podľa vyjadrenia Marka Cerneho „dramaticky odlišný“ od zvuku PS4. 

PS5 bude kompatibilný so súčasnou verziou headsetu PlayStation VR a bude obsahovať SSD s pripojením PCIe 4.0, ktoré umožní načítať hry a procesy až 19-krát rýchlejšie ako predchádzajúce konzoly.  PS5 bude ponúkať spätnú kompatibilitu zrejme so všetkými hrami PS4, pretože je „čiastočne založená na architektúre PS4“. Takisto bude mať nejakú formu cloudovej funkcionality. Dátum uvedenia novej konzoly nie je známy, ale Cerny vylúčil tohtoročný termín, dočkáme sa jej zrejme až v roku 2020.

Zdroj: eurogamer.net.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
PlayStation Gaming hry zabava pocitac gamer sony PSP pamat vykon headset VR

1 komentár

Nová konzola reakcia na: Poznáme podrobnosti o PlayStation 5. Bude mať SSD, ray tracing a spätnú kompatibilitu

12.8.2019 17:08
Dobrý deň,

ak by ste chceli vedieť možno iný pohľad na vec, odporúčam tento článok - https://www.gameroom.sk/playstation-5-nova-generacia-konzol
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať