Prichádza nová séria POCO F9 s nekonečnou Ultra silou, ktorá pri hraní zvládne až 185 FPS

Tlačové správy
0

Spoločnosť POCO, obľúbená značka medzi technologickými nadšencami, dnes predstavila modely POCO F9 Ultra a POCO F9 Pro, ktoré nadväzujú na tradíciu série F medzi prémiovými vlajkovými smartfónmi. Séria POCO F9 je navrhnutá s dôrazom na maximálny výkon a prináša výrazný technologický pokrok v oblasti hrania hier, ako aj rozsiahle vylepšenia displeja, fotoaparátu a výdrže batérie.

Nová séria predstavuje špičkovú kvalitu vo všetkých smeroch. Počas uvedenia nových modelov spoločnosť POCO zároveň oznámila ďalšiu kapitolu partnerstva so spoločnosťou Bose, globálnym lídrom v oblasti zvuku. Cieľom spolupráce je priniesť používateľom na celom svete čistý, pohlcujúci a vysokokvalitný zvukový zážitok na mobilných zariadeniach.

"Keďže spoločnosť POCO naďalej posilňuje svoju pozíciu v segmente prémiových vlajkových lodí, zameriava sa na prekonávanie zaužívaných konvencií prostredníctvom technológií a inovácií," hovorí Kang Lou, Senior Product Marketing Manager and Spokesperson pre spoločnosť POCO Global. "S modelom POCO F9 Ultra prichádza špičkový herný výkon vďaka najmodernejším technológiám a inováciám, zatiaľ čo model POCO F9 Pro spája herný výkon na úrovni vlajkovej lode s vyváženým a všestranným zážitkom pre širšie spektrum používateľov. Séria POCO F9 je navrhnutá tak, aby splnila očakávania náročnejšieho a rozmanitejšieho publika a ponúkla špičkový výkon a výnimočnú hodnotu."

Ultra výkon prináša hranie pri 185 FPS

Výkon je základom série POCO F9. Najnovšie vlajkové procesory v kombinácii s dvojčipovou architektúrou posúvajú hranice výkonu smartfónov. Oba modely využívajú najnovšiu vlajkovú mobilnú platformu Qualcomm Snapdragon a ponúkajú mimoriadny výkon a rýchlosť pri náročnom multitaskingu, komplexných úlohách a hraní hier.

Najvýkonnejší model POCO F9 Ultra je vybavený mobilnou platformou Snapdragon® 8 Elite Gen 5. V teste AnTuTu dosiahol impozantné skóre 4 165 108¹. Ide o najvyššie skóre, aké kedy dosiahol smartfón POCO. Pokiaľ ide o spracovanie obrazu, oba modely po prvýkrát v histórii série F kombinujú vlajkové procesory so špecializovaným grafickým čipom VisionBoost D8. Vďaka tomu podporujú funkciu Smart frame rate² s frekvenciou až 185 snímok za sekundu, čo predstavuje svetovú špičku.³ Funkcie Smart frame rate² a AI Super resolution⁴ možno navyše používať súčasne. Výsledkom je plynulejší pohyb, ostrejšie detaily a realistickejší herný zážitok. POCO F9 Ultra ponúka aj mimoriadne veľkú úložnú kapacitu až 1 TB⁵, ktorá poskytuje dostatok priestoru na hry, aplikácie aj multimediálny obsah.

Okrem výkonného hardvéru je séria POCO F9 vybavená technológiou WildBoost Engine, ktorá ešte viac zlepšuje herný zážitok. Jej výnimočnou funkciou je podpora hrania pri mimoriadne vysokej snímkovej frekvencii až 185 FPS.³ V porovnaní so 120 FPS ponúka o 65 snímok za sekundu viac a skracuje interval obnovy obrazu až o 3 ms, vďaka čomu môžu hráči skôr spozorovať nepriateľov a rýchlejšie reagovať.

Táto mimoriadna plynulosť je natívne dostupná pri viac ako 20 herných tituloch,⁶ pričom ďalších päť hier môže dosiahnuť 185 FPS³ vďaka funkcii Smart frame rate.² Funkcia Game Color Enhancement⁷ navyše umožňuje presne vyladiť hernú grafiku tak, aby vynikli živé farby a detaily scén.

Vďaka okamžitej vzorkovacej frekvencii dotyku 4 800 Hz⁸, vzorkovacej frekvencii 480 Hz pri 10-bodovom snímaní⁹ a mimoriadne vysokej vzorkovacej frekvencii gyroskopu 200 Hz¹⁰ sa každý ťuk, potiahnutie aj naklonenie premietnu do rýchleho a presného ovládania. Chladiaci systém POCO 3D IceLoop podčiarkuje celkový výkon a pomáha udržať plynulý a stabilný výkon aj počas náročného hrania.

Pôsobivý vizuál so zdokonaleným dizajnom

Séria POCO F9 je vybavená AMOLED displejmi POCO HyperRGB s mimoriadne vysokou obnovovacou frekvenciou 185 Hz¹¹ a s výnimočne plynulým obrazom. POCO F9 Ultra ponúka pôsobivý zážitok na rozsiahlom 6,9-palcovom displeji,¹² zatiaľ čo POCO F9 Pro prináša rovnakú špičkovú technológiu v kompaktnejšom 6,59-palcovom vyhotovení.

Základom oboch displejov je technológia POCO HyperRGB. Štruktúra s plnohodnotnými RGB subpixelmi naplno využíva každý červený, zelený a modrý subpixel. Výsledkom je ostrý a živý obraz porovnateľný s 2K displejom pri nižšej spotrebe energie.

Séria zároveň prináša celosvetovú premiéru nového luminiscenčného materiálu M11, ktorý umožňuje dosiahnuť maximálny jas až 4 500 nitov a pri zobrazovaní obsahu HDR až 10 000 nitov.¹³ Displeje tak v každej scéne ponúkajú oslnivé svetlé tóny, hlbší kontrast a jemnejšie detaily.

Pohodlie je rovnako dôležité ako čitateľnosť. Séria POCO F9 preto prináša funkciu Xiaomi Vision Care. Ide o prvé komplexné riešenie ochrany zraku od spoločnosti POCO, ktoré získalo certifikáciu TÜV Rheinland Quadruple Eye Care.¹⁴

Oba modely sa vyznačujú prepracovaným, prémiovým dizajnom so sofistikovaným vzhľadom a spracovaním. POCO F9 Ultra prináša dynamické osvetlenie zadnej strany s personalizovanými efektmi pri prichádzajúcich hovoroch, upozorneniach, hraní hier a počúvaní hudby.

POCO F9 Pro vo variante Aurora Green ponúka prvý dizajn značky POCO s celoplošným podsvietením¹⁵. Po vystavení slnku alebo inému zdroju svetla¹⁶ vytvára v tme jemné a rovnomerné svetlo. Používatelia si navyše môžu pomocou modrofialového laserového ukazovadla¹⁷ vytvárať vlastné svetelné vzory.

Zvuková technológia Sound by Bose: Partnerstvo v oblasti prémiovej mobilnej akustiky

Séria POCO F9 posúva prémiový zvukový zážitok na novú úroveň vďaka modernému hardvéru a softvéru, ktorý vyladila spoločnosť Bose. Model POCO F9 Ultra kombinuje dva symetrické stereoreproduktory 1115D v štúdiovej kvalite s mimoriadne veľkým samostatným subwooferom 1620. Smartfón tak dokáže vytvoriť skutočný 2.1-kanálový zvukový zážitok¹⁸ s presnejším zvukovým obrazom, hlbšími basmi a širšou zvukovou scénou.¹⁹ POCO F9 Pro je vybavený dvoma symetrickými superlineárnymi stereoreproduktormi 1115F v kombinácii s konštrukciou Sealed Cavity Design.¹⁸ Výsledkom sú bohaté stredné frekvencie, čisté výšky a detailná reprodukcia v celom frekvenčnom rozsahu.

Na výber sú dva profesionálne vyladené zvukové profily s odlišným posluchovým zážitkom. „Dynamic“ pre autentický a výrazný basový charakter a „Balanced“ pre celkovo vyvážený a čistý zvuk. Technológia Sound by Bose navyše zabezpečuje detailnú reprodukciu pri nízkej hlasitosti a zvuk bez skreslenia pri vysokej hlasitosti. Autentický posluchový zážitok tak zostáva zachovaný pri akejkoľvek úrovni hlasitosti.

Táto spolupráca prináša aj nový zážitok z mobilného hrania vďaka úplne novému režimu „Game audio“.²⁰ Ten zvýrazňuje zvuk krokov, vďaka čomu možno jasnejšie vnímať ich smer. Zvuk si zároveň zachováva vrstvené detaily streľby, hlasov a ďalších herných efektov. Hráči tak ľahšie rozpoznajú kľúčové zvukové signály, presnejšie určia smer a zostanú naplno ponorení do hry.

Ultra kapacita batérie v kombinácii s nabíjaním HyperCharge

Séria POCO F9 ponúka výnimočnú výdrž v reálnych podmienkach a je navrhnutá pre náročných používateľov. POCO F9 Ultra disponuje najväčšou batériou v histórii série POCO F. Batéria má kapacitu 8 050 mAh (typ.) a obsahuje 16 % podiel kremíka a uhlíka. Vďaka vysokej energetickej hustote poskytuje až dvojdňovú výdrž.²¹ POCO F9 Pro je vybavený batériou s kapacitou 6 330 mAh (typ.), ktorá zaručuje celodennú výdrž pri zachovaní kompaktných rozmerov.

Univerzálne nabíjanie HyperCharge kombinuje 100 W káblové²² a 50 W bezdrôtové nabíjanie.²³ Oba modely zároveň podporujú reverzné nabíjanie s výkonom 27 W cez kábel a 22,5 W bezdrôtovo.²⁴ Telefón sa tak stáva praktickým zdrojom energie pre ďalšie zariadenia.

Prvé 200 Mpx fotografie od POCO v skutočnej vlajkovej kvalite

Séria POCO F9 predstavuje významný pokrok aj v oblasti fotografovania a prináša vôbec prvý 200 Mpx fotoaparát značky POCO. Oba modely sú vybavené optickou stabilizáciou obrazu (OIS). Špeciálny režim 200 Mpx zachytáva výnimočné množstvo detailov a poskytuje väčšiu tvorivú slobodu pri orezávaní, zmene kompozície a úpravách jednotlivých snímok. Predný 32 Mpx fotoaparát vhodne dopĺňa zadnú fotozostavu a zaručuje ostré a kvalitné autoportréty.

Na fotografovanie vzdialených objektov je POCO F9 Ultra vybavený špičkovým periskopovým teleobjektívom s 5-násobným optickým priblížením, ktorý umožňuje jednoducho a presne zaostriť aj na veľkú vzdialenosť. V kombinácii s 10-násobným bezstratovým priblížením a 20-násobným AI Ultra Zoomom zachytáva ostré a detailné snímky bez chvenia.

Model POCO F9 Pro disponuje 50 Mpx teleobjektívom s pohyblivou optikou a 2,5-násobným optickým priblížením, ktorý dokáže zaostriť už zo vzdialenosti 10 cm. Plynulo tak prechádza od supermakro záberov až po fotografovanie vzdialenej krajiny.

Videá získavajú filmový nádych vďaka funkcii Live cinematography. Záznam v rozlíšení 4K Ultra HD, automatické prechody zaostrenia a plynulý pohyb objektívu premieňajú každodenné okamihy na pútavé vizuálne príbehy.

Dostupnosť

  • POCO F9 Pro je k dispozícii v troch farebných vyhotoveniach: White, Aurora Green a Black
  • POCO F9 Ultra je k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach: Dark Cherry a Black
  • POCO F9 Pro 12GB+256GB bude dostupný za 769 €.
  • POCO F9 Ultra 12GB+256GB bude dostupný za 899 €.
  • POCO F9 Ultra 16GB+512GB bude dostupný za 999 €.

Od 1.9. do 20.9. platí na sériu POCO F9 špeciálna uvádzacia ponuka. Okrem výhodnejších cien získajú zákazníci k obom modelom aj predplatné Youtube Premium a Google AI Pro na 3 mesiace zadarmo.

  • POCO F9 Pro 12GB+256GB bude počas akcie dostupný za 719 €.
  • POCO F9 Ultra 12GB+256GB bude počas akcie dostupný za 799 €.
  • POCO F9 Ultra 16GB+512GB bude počas akcie dostupný za 899 €.

*Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny/regiónu; ďalšie možnosti nákupu nájdete na nákupných webových stránkach tretích strán.

*Dostupná kapacita úložiska a veľkosť pamäte RAM sú menšie ako celková kapacita úložiska a veľkosť pamäte RAM, pretože časť úložiska a pamäte je obsadená operačným systémom a softvérom predinštalovaným v zariadení.

¹ Údaje boli overené na základe testu AnTuTu V11.1.1, ktorý vykonali interné laboratóriá spoločnosti POCO pri okolitej teplote približne 25 ℃. Skutočné výsledky sa môžu líšiť.

² Funkcia „Smart frame rate“ je podporovaná v hrách, a to vrátane, ale nielen, všetkých hier zaradených do kategórie „Hry“ v obchode GetApps/Mi App Mall. Funkcie sa môžu líšiť v závislosti od verzie softvéru. Orientujte sa podľa skutočnej skúsenosti.

³ Hodnota 185 FPS označuje maximálnu snímkovú frekvenciu vo vybraných hrách za podmienok interných testov. Skutočná snímková frekvencia sa môže líšiť v závislosti od názvu hry, grafických nastavení, verzie softvéru, podmienok siete, teploty a ďalších faktorov.

⁴ Funkcia AI Super Resolution v súčasnosti podporuje iba hry Call of Duty, Genshin Impact, Honkai: Star Rail, Mobile Legends: Bang Bang a PUBG Mobile; informujte sa, prosím, na základe skutočných skúseností.

⁵ Dostupné úložisko je menšie ako celková kapacita pamäte kvôli miestu, ktoré zaberá operačný systém a softvér predinštalovaný v zariadení.

⁶ Zoznam hier s rýchlosťou 185 FPS a ich počet sa môžu líšiť v závislosti od regiónu a konkrétnych podmienok. Orientujte sa prosím podľa vašej skutočnej skúsenosti.

⁷ Túto funkciu podporujú len vybrané hry. Orientujte sa podľa vlastných skúseností.

⁸ V režime Game Turbo je aktivovaná okamžitá vzorkovacia frekvencia dotyku 4800 Hz. Skutočný výkon sa môže mierne líšiť v závislosti od rozhrania aplikácie a kvality obrazu v hre. Orientujte sa prosím podľa skutočných skúseností.

⁹ Ak chcete túto funkciu aktivovať, prejdite do sekcie Game Turbo -> Výkon -> Vylepšené dotykové ovládanie a nastavte položku „Sledovanie gest“ na hodnotu „Vysoká“. Tým sa aktivuje maximálna vzorkovacia frekvencia dotyku viacerých prstov až do 480 Hz. Skutočný výkon sa môže mierne líšiť v závislosti od konkrétneho testovacieho prostredia a verzií softvéru. Orientujte sa prosím podľa skutočných skúseností.

¹⁰ Podporuje vzorkovaciu frekvenciu gyroskopu až 200 Hz. Na aktiváciu prejdite do sekcie Game Turbo -> Gyro boost. Skutočný výkon sa môže mierne líšiť v závislosti od konkrétneho testovacieho prostredia a konkrétnych verzií herného softvéru. Orientujte sa prosím na skutočnú skúsenosť. Táto funkcia je podporovaná len vo vybraných hrách a bude dostupná prostredníctvom aktualizácie OTA od septembra 2026.

¹¹ Displej podporuje maximálnu obnovovaciu frekvenciu 185 Hz. Obnovovacia frekvencia displeja sa môže mierne líšiť v závislosti od rozhrania aplikácií a kvality obrazu v hrách. Orientujte sa podľa skutočnej skúsenosti.

¹² Veľkosť displeja modelu POCO F9 Ultra je pri meraní po uhlopriečke približne 6,85 palca (v plnom obdĺžniku). Skutočná zobrazená plocha je menšia kvôli zakriveným rohom a rozmery jednotlivých kusov sa môžu líšiť.

¹³ Údaje pochádzajú z interných laboratórií spoločnosti POCO. Špičkový jas 4 500 nitov bol nameraný pri 25 % APL a špičkový jas 10 000 nitov pri 1 % APL. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od testovacieho prostredia a verzie softvéru; riaďte sa prosím skutočnou skúsenosťou.

¹⁴ Tento výrobok nie je zdravotníckym zariadením. Jeho funkcie nie sú určené na lekárske účely a nie sú určené na predpovedanie, diagnostiku, prevenciu ani liečbu akéhokoľvek ochorenia.

¹⁵ Svietiaci dizajn po celej ploche je exkluzívnou vlastnosťou verzie POCO F9 Pro v farbe Aurora Green. Pojem „po celej ploche“ sa vzťahuje konkrétne na zadný kryt zariadenia a nezahŕňa dekoratívny prvok fotoaparátu.

¹⁶ Monochromatické svetelné zdroje s vlnovými dĺžkami <390 nm alebo >450 nm vyvolávajú slabý svetelný efekt a ich použitie sa neodporúča. Jas svietenia a dĺžka dozvuku sa môžu líšiť v závislosti od intenzity a trvania vystavenia aktivujúcemu svetelnému zdroju, ako aj od jasu okolia, pozorovacích uhlov a ďalších faktorov prostredia. Svetelný efekt sa môže líšiť v rôznych šaržách, čo však nemá vplyv na bežné používanie.

¹⁷ Modrofialové laserové ukazovátko sa predáva samostatne.

¹⁸ Pojem „symetrický“ sa vzťahuje na komponenty reproduktora, nie na vonkajší dizajn.

¹⁹ Špecifikácie reproduktorov a hlasitosť vychádzajú z testov laboratória POCO Lab. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od prostredia alebo verzie softvéru. Informácie nájdete na samotnom produkte.

²⁰ Režim zvuku pre hry bude k dispozícii prostredníctvom aktualizácie OTA od septembra 2026 a podporujú ho len vybrané hry; informujte sa na základe vlastných skúseností.

²¹ Údaj o 2-dňovej výdrži batérie vychádza z výsledkov testov vykonaných v interných laboratóriách spoločnosti POCO, ktoré boli merané v simulovanom komplexnom scenári výdrže batérie odrážajúcom každodenné používanie (vrátane typických činností na smartfóne, ako je používanie domovskej obrazovky, prehrávanie hudby, sociálne siete, e-mail, mapy, streamovanie videa, režim pohotovosti atď.). Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od testovacieho prostredia, verzie softvéru, podmienok siete a individuálnych spôsobov používania.

²² 100 W HyperCharge znamená, že výstupný výkon adaptéra je 100 W. Skutočný výstupný výkon sa môže líšiť v závislosti od prostredia. Informácie o tom, či je napájací adaptér súčasťou balenia, si prosím overte u miestneho predajcu.

²³ Bezdrôtové nabíjačky sa predávajú samostatne. Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny/regiónu. Ďalšie informácie nájdete na miestnej webovej stránke alebo sa obráťte na predajcu.

²⁴ Podporuje káblové reverzné nabíjanie s výkonom až 27 W a bezdrôtové reverzné nabíjanie s výkonom až 22,5 W; kompatibilné so zariadeniami overenými v interných laboratóriách spoločnosti POCO. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti od stavu batérie a ďalších faktorov. Uistite sa, že váš telefón má dostatočnú úroveň nabitia a že prijímajúce zariadenie je kompatibilné.

 

 

Zobrazit Galériu

POCO

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať