PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Recenzia: Creative Outlier Air Sports - Športové slúchadlá s dlhou výdržou batérie

0

Prvý dojem po založení bezdrôtových slúchadiel Creative Outlier AIR Sports do uší nebol žiadny. A presne tak to má byť, mušle perfektne zapadli do ucha, netlačili a ani pri rýchlej chôdzi nemali tendenciu vysúvať sa z ucha. Jednoducho ani neviete, že ich máte v ušiach. 

V balení nájdete dve slúchadlá, nabíjaciu škatuľku s kovovým povrchom, silikónové vložky ear tips vo viacerých veľkostiach a náramok s vreckom na odloženie slúchadiel. Práve tento náramok a mierna zmena oranžového loga odlišujú model s prívlastkom Sports od základného modelu Creative Outlier Air. Batérie v mušliach vydržia na jedno nabitie 10 hodín a batéria v škatuľke im poskytuje ďalšie dva nabíjacie cykly, čo je spolu 30 hodín počúvania. Prispieva k tomu nový čip Qualcomm QCC302x disponujúci funkciami Qualcomm aptX audio a TrueWireless Stereo Plus a takisto komunikačné rozhranie bluetooth 5.0, ktoré spotrebuje menej energie a má vyššiu prenosovú rýchlosť. Mušle sa nabíjajú cez kovové kontakty a škatuľka má moderný konektor USB-C. Na škatuľke sú indikačné diódy nabíjania. Slúchadlá sú odolné proti vode a potu so stupňom ochrany IPX5 a sú kompatibilné s hlasovými asistentmi Siri aj Google Assistant.

Slúchadlá majú po obvode kruh s farebným podsvietením, ktorý signalizuje stav. Po silnejšom zatlačení na vonkajší povrch mušle prídete na to, že čierny plastový kruh je vlastne tlačidlo. Nie dotykové, ale mechanické, takže ho pri vkladaní do ucha či náhodných dotykoch nebudete omylom aktivovať. Veľmi praktická je možnosť prijať prichádzajúci hovor zatlačením tlačidla v ktorejkoľvek mušli. Ak netelefonujete, zatlačením tlačidla spustíte alebo zastavíte prehrávanie. Dvojité stlačenie vás posunie na predchádzajúcu či nasledujúcu skladbu. Pridržaním tlačidla na pravom slúchadle zvýšite a na ľavom znížite hlasitosť. Tlačidlá však treba stláčať pomerne silno.

Akustické meniče majú grafénové membrány s priemerom 5,6 mm. Kvalita zvuku je výborná a vďaka tomu, že slúchadlá vynikajúco sedia vnútri zvukovodu, ale nie sú príliš hlboko, sú aj basy dostatočne bohaté, vo zvuku však nedominujú. Vzhľadom na primárne určenie na šport, turistiku, ale aj do mesta pozitívne hodnotím, že počujete aj zvyky a hluky okolia. Výdrž na batériu udávanú výrobcom môžem potvrdiť, samozrejme, pri primeranej úrovni hlasitosti.

Verdikt:

Slúchadlá dobre držia v ušiach aj pri športovaní. Na jedno nabitie vydrží súprava 30 hodín.

Technické parametre:

rekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz (slúchadlá), zabudovaný mikrofón; výdrž batérie 10 hodín, doba nabíjania 2 hodiny; hmotnosť 10 g

Cena: 89 EUR

+ Výborne sedia v uchu, kvalitný zvuk, dlhá výdrž na batériu
- Tlačidlá treba stláčať pomerne veľkou silou

Hodnotenie: 92

Tip redakcie: Výdrž na batériu

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
sluchadla audio zvuk hudba zabava šport smartfon USB bateria

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať